Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülőségnél feltétel...

Keresztszülőségnél feltétel az, hogy legyen első áldozó is?

Figyelt kérdés

Katolikus megkeresztelkedésről van szó.

Illetve muszáj keresztapát és keresztanyát is találni? A keresztapukában biztosak vagyunk, de az anyukában nem. Legszívesebben csak az k.apukával keresztelnénk meg.

Később, ha találnánk k.anyukát neki, akkor vele is megkeresztelhetjük?



2020. okt. 3. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Egy keresztszülő elég. A keresztség egyszeri szentség, ha megkeresztelték és csak keresztapa volt, akkor ez így is marad, nem lesz keresztanyja. Első aldozosag nem feltétel, csak a keresztség.
2020. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Az első áldozás azt hiszem feltétel a keresztszülőnél, de azt hiszem valahol a bérmálás is, illetve a rendezett házasság. Nyilván papfüggő, van ahol elnézőbbek. Egy keresztszülő elég, de később ha már meg van keresztelve, nem lehet újrakeresztelni.
2020. okt. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

"Első aldozosag nem feltétel, csak a keresztség."

Megbermalt kell, hogy legyen, és ha nem egyedülálló, akkor rendezett kapcsolatban kell élnie.

Az eskuvonel van az, hogy elég, ha az egyik fél meg van keresztelve, és hogy a paptol függ ez-az, a keresztszuloseg viszont más, ne keverjük.

2020. okt. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek! Úgy látom, hogy akkor megoszlanak erről egyes egyházaknál a kitételek. :) Lehet a legegyszerűbb az lenne, ha személyesen érdeklődnék, de addig is kíváncsi voltam, hogy ki mit tud ezekről a kérdésekről. De végülis most a legfontosabb kérdésemre (hogy muszáj-e két keresztszülő) egyértelmű választ kaptam.:)

Ment mindenkinek a zöld pipa tőlem. :)

2020. okt. 3. 12:21
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

A keresztszülő nem azért kell, hogy neve legyen a gyereknek a keresztvíz alatt.

A keresztszülő felelősséget vállal a gyerek leendő vallásos és a vallásnak megfelelő neveléséért. Hogyan tehetné ezt, ha ő maga nincs eléggé bevezetve a vallásba?

.

A névadószülő felelősséget vállal a gyerek nevelésének segítésében, a keresztszülő a vallásos nevelésben.

2020. okt. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik rokonom erősködött, hogy én legyek a fia kereszanyja. Nem értettem, miért, hiszen abszolút nem vagyok vallásos (nem is akartam keresztanya lenni).

A keresztelő pap azt mondta, hogy ha voltam elsőáldozó és bérmálkoztam, akkor lehetek keresztszülő. Nem lettem :)

2020. okt. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
36%

"Megbermalt kell, hogy legyen, és ha nem egyedülálló, akkor rendezett kapcsolatban kell élnie."


LOL :D


Római katolikus vagyok, és keresztszülő. Megkeresztelve vagyok, és voltam elsőáldozó.


Mikor keresztszülő lettem, akkor az atya elkérte a személyes adataim, megkérdezte, hogy meg vagyok e keresztelve, voltam e elsőáldozó, de már bizonyítókot nem kért róla, és ennyi volt.


Nem érdekelte, a bérmálás, a keresztnya csak megkereszelve volt, ez sem jelentett gondot neki, és egy szót nem ejtettünk arról, hogy az engem kísérő barátnőmmel milyen kapcsolatom van (egyházi szempontból nézve finoman szólva sem volt rendezett a kapcsolat).



Más templomban más elvárásai is lehetnek a papnak, van akit még keresztülő tanfolyamra is be akart rántani, hogy addig ő bizony nem kereszel, amíg a keresztszülők nem mennek elbeszélgetésre, ilyenkor keresni kell olyan templomot, ahol nem a középkorban él az atya.

2020. okt. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

"elkérte a személyes adataim"

De ez az egész egyáltalán mikor volt?

Egyébként meg ezek alapján ellenorizhette a tudtodon kívül is, hogy bermalkoztal-e és hogy házasságot kötöttel-e. Ha nem tette meg, hibázott. Ebből még nem következik, hogy igazad van.

2020. okt. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
84%

"De ez az egész egyáltalán mikor volt?"


3 éve, Bp-en.


"Egyébként meg ezek alapján ellenorizhette a tudtodon kívül is, hogy bermalkoztal-e és hogy házasságot kötöttel-e"


Akkor az atya isteni sugallatot használt, mert a valóságban így nézett ki:

- bementünk a parókiára, válaszoltunk a kérdéseire, ő beírta a könyvbe, majd ezt követően együtt átsétáltunk a templomhoz, mi bementünk elöl, ő meg az oldalajtón


Tehát körülbelül 5 perc volt az az idő, amíg nem láttam, ezalatt valóban lezavarhatott egy vizsgálatot (bár telefont és számítógépet nem láttam nála, az adatok is egy régi könyvbe kerültek rögzítésre), és gondolom ha megbukom rajta, akkor szólt volna, hogy zene állj, mégsincs itt keresztelés.

2020. okt. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos nem tudom pontosan, de én még nem bérmálkoztam, mégis 2 gyereknek vagyok a keresztanyja. Keresztapjuk nincs.

Párom nincs megkeresztelve és nem vagyunk házasok. (Mindkettőre sor kerül, de ez nem érinti a gyerekeket.)

2020. okt. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!