Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik legtöbben azt a...

Miért hiszik legtöbben azt a gyereket nem akarókról, hogy?

Figyelt kérdés

... ők csakis önző, felelőssséget vállalni nem akaró, karrierista emberek akik egyik buliból a másik rohannak és az a céljuk hogy annyi partnerük legyen mint a réten a fűszál. És csak csajozni/pasizni akarnak, semmi komolyat?

Könyörgöm aki nem akar gyereket az már nem is lehet jó ember, aki keményen dolgozik és szépen él? És akinek gyereke van az már nem is lehet önző vagy felelőtlen? Nem csak a gyerek az egyetlen komoly dolog az életben...


2010. aug. 9. 00:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
teljesen igaz, engem ezzel nyúznak 21 évesen h mikor megyek már férjhez, és mikor szülök ... mondtam nekik hogyha majd leteszek 1-2 diplomát az asztalra, és megfelelő anyagi hátterem lesz, erre furcsán néztek rám, hogy biztos felelősség nélküli gonosz, boszi vagyok aki nem lenne képes a gyerek nevelésre, más ilyenkor meg már szül...
2010. aug. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
20%

Ez is megint egy általánosítás.Sosem jó dolog általánosítani.Tudod én nagyon is becsülöm az olyan embereket,akik csak dolgoznak,mint egy robot,na meg esetleg férjhez mennek...de várjál..!? Mi értelme van úgy az emberi életnek,azt mond meg?Megszerezted,amit akartál?

Na és 80 évesen majd meghal körülötted mindenki,lehet,hogy még a férjedet/feleségedet(pasidat/csajodat) is túléled,és akkor hopp..egyedül vagy.Jobb lesz az,mondd meg?

És ha segítségre van szükséged öregkorodban?Ki ápolgat teljesen ingyen,ha nem a gyereked?Ki szeretget?És kit szeretgetsz te??Kinek mondod majd,hogy:"Kislányom,én megmondtam,hogy az a fiú nem normális!"

Most mondd meg őszintén..mire jó ez??


De,HA NEM AKARSZ GYEREKET,AKKOR NEHOGY VÉLETLENÜL BECSÚSSZON EGY,MERT AZ NAGYON GÁZ!

2010. aug. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

mert a legtöbb embernek olyan előitéletei vannak hogy nem ismer és megitél...


mert a sokszázéves társadalmi normáknak ellentmond ha egy párnak nem azért nincs gyereke mert nem lehet hanem mert nem akar gondolj csak bele hogy ha egy pár összeházasodik a rokonok és a barátok egyből kérdezik hogy mikor jön a baba... itt ez a szokás esküvő és gyerek egy éven belül..


nem itéllek el félreértés ne essék.

2010. aug. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Második válaszoló szerintem elvtévedtél mert itt nem arról van szó amiről te beszélsz. Senki kérdezte hogy mit gondolsz a gyereket nem akaró emberekről. Gyereket amúgy sem azért kell szülni hogy ne legyél egyedül. Ilyen formán pont a szülő az önző. Azt had döntse már el maga mindenki hogy mi értelme van az életének.
2010. aug. 9. 00:35
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
En egy csalados ember vagyok. Nem gondolom, hogy aki nem akar gyereket az onzo, felelotlen. Alt. ezek az emberek nagyon tudatosan elnek, de az biztos, hogy tobbseguk nagy karrierista, hisz mi mas is lenne a csaladon es munkan kivul? Max. van par hobbija, baratja, akikkel jol el van meg van egy jo munkaja. A karrierista nem feltetlenul negativ jelentesu szo. Szerintem igenis karrierista a tobbseg (minden tudatosan gyermektelen, idosebb ismerosom), de ez nem baj, ha nekik ugy van jo. Mindenki ugy el, ahogy akar. Amig nem szol bele az en dolgomba es nem okoz senkinek kart, addig nekem nyolc. Sok ember csak azert vallal gyereket, hogy nehogy megszoljak meg mert benne van a korban stb. Na, az a felelotlenseg es az nagyon art a gyereknek.Szerintem sem a gyerek az elet egyetlen ertelme. Mindenki mas.
2010. aug. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%

szia!Tetszik a felvetés!

Én csak úgy vállalnék gyermeke,ha tudnám,hogy megtudok neki mindent adni(persze ez is relatív),ha minden szeretetemet ki tudom neki mutatni,úgy hogy ő érezze is,és engem tartson a legjobb anyukának,ha szerető családban nőhetne fel,lenne egy csodálatos apukája,nagyszülei,jó anyagi környezete.

Ha ezek nem lennének adottak,és pl. én munkanélküli lennék,vagy diáklány,vagy olyan rokkant/sérült,akinek nem lenne képes ezeket megadni,hát nem szülnék gyermeket egyáltalán.És szerintem az az önző,aki képes úgy is gyereket akarni mindenáron,hogy pl. egy házas férfi zabigyerekét hordja ki a pénz vagy a magány elkerülése végett...

De megvan a több gyerek vállalásáról is a véleményem.Rettegnék egynél több gyerekkel,mert tudom,hogy (illetve a saját tapasztalatom az a saját és a rokoni környezetemből) a szülő nem tud mindkét gyermekére ugyanúgy figyelni,ill. ugyanakkora szeretetet adni.(a bizonyíték szerintem pont ez arra,hogy a gyerek ezt így érzi,illetve ezen gondolkozik,esetleg irigykedik a testvérére.)23N

2010. aug. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%

én nem találkoztam még olyanokkal, akik ilyesmit gondoltak volna róluk.

csak olyanokkal, akik azon a véleményen voltak, hogy lelki gondjaik vannak, ezért nem mernek szülővé válni.

2010. aug. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Persze értem, de rossz értelemben is lehet mondani hogy karrierista. Meg családja lehet neki is, csak gyereke nincs. Attól még lehet egy szoros, jó családja.
2010. aug. 9. 00:43
 9/26 A kérdező kommentje:
Én sokszor hallottam és meg is kaptam, hogy "jaj az én barátnőm is ilyen volt de aztán egy idő után megunta az állandó bulizást" meg ilyen kis beszólások.
2010. aug. 9. 00:46
 10/26 anonim ***** válasza:
70%
Ezt én sem értem. Én pont azért nem akarok gyereket, mert több a felelősségem, mint a korombelieknek. Mivel már így is iszonyat sokan vagyunk, és ki tudja, én megérem-e egyáltalán a 30 éves kort (20 vagyok), nemhogy a gyerek a 20 éves kort. És ha megéri, akkor hogyan? Nem lesz ivóvíz, nem lesz étel, csak bogarak? Ezért szokott engem mindenki lehurrogni, hogy ilyen úgy sem fog történni. Csak az a baj, hogy én előrelátó vagyok, és nem csak addig akarok gyereket, amíg "olyan édes és cuki", hanem szeretném, ha leélhetne egy normális életet. Egyébként ha kezd megoldódni ez a dolog, hogy hogyan lesz a következő generációnak (vagy az azt követőnek) élettere akkor biztos szeretnék örökbefogadni. De addig nem, mert annak nem látom értelmét, hogy egyel több ember pusztítsa a bolygót. És szülni is pont ezért nem fogok. Van elég boldogtalan kisgyerek, aki családot szeretne. Egyébként meg ha nem is lenne semmi baj a világgal, akkor sem vállalnék még gyereket, mert nem tudnánk eltartani. Vagy ha igen, akkor nagyon sok nélkülözéssel. És mivel én nagyon sokat nélkülöztem gyerekként, tudom milyen pocsék az érzés, mikor az osztálytársaim azért nem fogadnak be, mert nincs Nike cipőm de még egy normális ruhám se. Szerintem még így is felelősségteljesebbek vagyunk párommal, mint az az ismerős család, akik megszakításos meg hőmérős "védekezési" módszerrel pár év alatt már a 2. gyereket várják albérletben. Jól keresnek, de egy kicsit sem tsznek félre, és szórják a pénzt arra már nem gondolva, hogy mi lesz a picik jövőjével, mert ha maguknak nem tudtak lakást összehozni, nekik hogy fognak? Bocs, hogy hosszú lett.
2010. aug. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!