Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen már, hogy egy nő a...

Milyen már, hogy egy nő a gyerekeit elhanyagolja, de az unokáira igényt tart?

Figyelt kérdés
Oké, enni kaptak, de a nevelésükben nem vett részt az anyjuk, a 'szitter' volt velük és nem volt nekik zökkenőmentes a felnövés. Eddig nem is tűnt úgy, hogy lenne benne bármilyen anyai hajlam, de most babát vár a lánya és azonnal közölte a nő, hogy odaköltözik a közelébe, mert "unokázni akar". Ez normális? 70 évesen támadt fel benne az anyai ösztön?

2020. okt. 21. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Van ilyen. Apósom nem foglalkozott a gyerekeivel, amikor azok kicsik voltak. Az első unokájával meg igazi nagypapa módjára foglalkozott, még tisztába is tette, tolta a babakocsit, sétált vele stb.
2020. okt. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Igen, normális. Atertekelte a prioritásokat. Plusz nem tudni miért kellett ennyit dolgoznia, hogy sitter nevelte a gyereket. Abszolút nem látok ebben semmi kivetnivalót, hogy most unokázni szeretne. Mostmar végképp raer. Ha nem teher a lányának, akkor az unoka biztosan boldog lesz a nagyitol.
2020. okt. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Későn érő típus.
2020. okt. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem látok ebben problémát. Nyilván, most már ráér, nem kell dolgoznia. És azt sem mondanám, hogy elhanyagolta a gyerekeit, hiszen gondoskodott a felügyeletükről. Az elhanyagolás nem itt kezdődik.
2020. okt. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Adni kell neki egy esélyt hátha rendes nagymama lesz belöle.
2020. okt. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Az elhanyagolás nem ott kezdődik, hogy valakire bébiszitter vigyáz. Nem tudjuk miért kellett annyit dolgoznia, a felügyeletet megoldotta. Gondolom szívesebben támaszkodott volna a nagyszülőkre, ha lett volna rá lehetősége.
2020. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk a családban pont fordítva van.

Anyánk értünk kitette a szívét-lelkét, az unokáit (testvérem gyerekei) éppen csak elviseli.

2020. okt. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az érzelmi elhanyagolás az, ami a odatesz a felnőttkornak, nem a fizikai, nekik is kellett pszichoterápiát folytatni emiatt.
2020. okt. 22. 09:52
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez történt. Az én anyám elhanyagolt minket. Anyagilag próbált mindent megteremteni, de érzelmileg nem. Nem szeretett minket. Sose ölelt meg minket csak úgy, sose mondta nekünk, hogy szeretlek, sose kérdezte meg mi volt az iskolába, vagy milyen jegyet kaptam. De az unokáit szereti. Viszi programokra, játszik velük. A legkisebb unokája 2 éves (tesóm gyereke), a legidősebb 8 (az én lányom). Sose vett nekik semmit, inkább szeretet ad nekik és közös élményeket, amiket nekünk, mint gyerekeinek nem volt részünk. Egyszer megkérdeztem tőle: "Anyu, miért nem voltál velünk is ilyen, mint most a gyermekeimmel?" Erre azt mondta:

"Az unokák arra vannak, hogy amit szülőként elb,,sztál, azt nagyszülőként helyretedd. Lehet hogy nem voltam jó anya a gyermekeimnek, de igyekszem jó nagymama lenni az unokáimnak."


Hát ezért.

2020. okt. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom teljesen ilyen. A gyerekeit a mai napig leszarja, de nekem sír, hogy ő unokázni akar. Ha lenne gyerekünk sem merném vele hagyni, azok után amit a párom gyerekkoráról tudok.
2020. nov. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!