Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az a felső...

Szerintetek mi az a felső korhatár, amikor már nem egészséges a felnőtt gyereknek a szüleivel élnie? Szülők, ti hány éves korig szeretnétek, hogy a gyerekeitek még otthon éljen?

Figyelt kérdés

Segíteni besegít mindenben, ház, kert körül, főzés, takarítás, favágás stb.

Rezsibe is a ráeső részét beadja, szóval nem ingyen él a "mamahotelben".


Normális életvitelű a "gyerek",de gondolom, van az a korhatár mikor szeretnétek már kettesben is élni, és inkább a gyerek látogatását szeretnétek, mint veletek éljen. Mi ez a kor? És szemtől szembe elmondjátok, hogy ideje lenne menni vagy célozgatással?


2020. okt. 31. 17:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem max 25 éves koráig kéne otthon élnie. Addigra, ha rátermett az életre, akkor már kéne lennie egy bizonyos fokú anyagi biztonság
2020. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
89%
Max 30 éves koráig szerintem. Én már 18 évesen alig vártam hogy költözhessek
2020. okt. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is olyan 25 éves kor körül. Bármennyire is alkalmazkodnak egymáshoz, teljesen eltérő életformák, ami többnyire konfliktust szül. A szülő is élné már a maga életét és a gyerek is, a korkülönbségből adódóan pedig az biztos, hogy teljesen máshogy látják a világot, máshogy szeretnének élni.
2020. okt. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor amikor már saját lábra tud állni és kirepülni, különben csak kényelem miatt marad otthon.
2020. okt. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor érdemes elköltözni, ha ok is van elköltözni.

Én, a szüleim és a nagymamám pl mindig is egy házban éltünk, úgy hogy anyám csak 34 évesen házasodott meg (Igaz, nagyapám akkor már nem élt). A szüleim nem albérletbe mentek/ házat vettek/egyéb, hanem mikor lett pénzük, építettek a már meglévő házhoz egy félemeletet.

2020. okt. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Szülőként mondom, hogy felőlem addig lakik otthon, amíg akar.

Ha 25 évesen érzi, hogy menne, akkor menjen, ha 80 évesen is maradni akar, akkor maradjon!

Nehogy már én szabjam meg a gyerekemnek, hogy meddig otthona az otthona!

2020. okt. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Ha nincs nagyon nagy gond a lakhatással, akkor a tanulmányai végéig, kb. 25-26 éves korig, nagyon max. a harmadik X előtt költözzön el. Az az ideális, ha a szülőben is és a gyerekben is kialakul arra az igény, hogy a gyerek külön költözzön és önálló legyen. Vannak persze kényszerhelyzetek, akár anyagi, akár egészségügyi, de egy egészséges fiatal és egy egészséges lelkületű szülő számára az a normális és az alap, ha a gyerek kirepül a fészekből. Mondjuk vidéken egy kicsit más, mert ott esetleg van lehetőség arra, hogy a gyerek egy külön házrészben, de ugyanazon a telken kezdjen önálló életet, de akkor is az az egészséges, ha kialakít egy önálló életet.
2020. okt. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Már nem egészséges a felnőtt gyereknek a szüleivel élnie, ha ő még maradna, de már nem látják szívesen.
2020. okt. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármeddig. Amíg az íratlan házirendet betartják.
2020. okt. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 évesen költöztem el otthonról - már korábban akartam volna, de így alakult. Nyilván vannak esetek, amikor muszáj még 30+ is együtt élni, de sztem jobb esetben sztem olyan 25 éves kor fölött már nem olyan egészséges, feltételezve, hogy a gyereknek is van magánélete, komoly kapcsolatra is kész lenne stb, hacsk nem 2 bejáratos külön lakrészes vityillóról beszélünk. Tehát nem egy koravén, otthon gubbasztós vénkisasszony / legényke.

Én már megőrültem attól, hogy éjfélkor ordítottak a másik szobából a 60as őseim, hogy zavarja őket az, ahogy lélegzem, tévét meg hallható hangossággal kb. este 9 után nem lehetett nézni... ha nagy néha éjfél után értem haza, morcogtak meg duzzogtak. Öcsémmel is tök más volt az életritmusunk.

2020. nov. 2. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!