Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ötleteket szeretnék kérni...

Ötleteket szeretnék kérni anyósom 60. születésnapi ajándékához! Te mit vettél/ mit vennél?

Figyelt kérdés
Nagy gondban vagyunk, mert nincsen semmi olyan hobbija anyósnak, amire rá lehetne ugrani. Dohányzott, de már leszokott, időnként varrogat. Tervező cégnél dolgozik, van 2 fia és 2 kis unokája. Neked milyen ötleted van? Köszönöm előre is a válaszokat! Ági
2010. aug. 10. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
csinálj neki foto albumot,a kezdetektől a mindennapig.
2010. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Függ attól is, mennyit szánsz rá.60 szál virágból csokor nagyon szép, de igen drága, de ha többen fizetitek, már nem olyan vészes.Lehet valami szép varródobozt venni, amiben mindent tarthat, ami a varráshoz kell.Lehet az is, hogy közösen meghivjátok egy étterembe és ennek ktg-ét osztjátok szét.Vagy elvinni valami szép helyre. De lehet, hogy annak örülne a legjobban, ha a két unoka készülne valami műsorral/ versekkel, mesével, énekkel stb./, a végén pedig virágcsokrot, tortát adnátok.Hány évesek az unokák ?
2010. aug. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szervezzetek neki meglepetésbulit.Mi azt csináltuk.Csak előbb kell megszervezni,hogy ne tudjon készülni.

Vegyetek neki,akár közösen egy aranyfülbevalót, vagy gyűrűt.

2010. aug. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Anyu kapott: karórát, tortát, aminek a tetején egy kislánykori édes fényképe volt (azóta is őrzi a tetejét...), pezsgőspoharakat, amikre a 60 van arannyal irva és feldiszitve (üvegfestés, lehet saját kezűleg készitett, attól még "szebb").

Természetesen meglepetésbuli is lehet, mi elvittük étterembe, ahol persze ott várta az összes rokon és barát.

Kapott egy szép ezüst, mives ékszertartót, amibe a kislányom bizsu láncai közt volt egy arany nyaklánc is és mondtuk, hogy egyet választhat közülük...


Választhatsz még a meglepkek.hu és a feldobox.hu ajándékai közül, én már szülinapra, karácsonyra gyakran ajándékkártyát adok és ő eldönti, ogy egy masszázsra, vagy repülőgép-szimulátorra menne inkább :-). Értelmesebb, ha ajándék, de mégis van szabadsága, mit is szeretne, mintha valami hülyeséget vennék neki...

Pénztárcától függően lehet venni meglepetés ajándék lehetőséget.

2010. aug. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Mindenképpen javasolt egyeztetni vele, hogy mit szeretne, és erre a termékcsoportra vennék utalványt, és fontos még, hogy neki közeli, elérhető üzletben.

Szerintem minden hasonló meghívásra (szülinap, esküvő...stb) illik legalább az előrelátható költségek rád eső részét értékben ajándékozni.

Férjem rokonságában nagy szülinapi hacacárék vannak kerek szülinapokon, kb. mint egy esküvő, és meg szokták beszélni az ünnepelttel előtte, mit szeretne.

Anyósom ékszer mellett döntött (amit egyébként nem is gondoltam volna, szinte sosem hord, nem ez a típusú). Így szinte mindenkitől a közeli ékszerboltokban (2 van) kapott vásárlási utalványt, kb. 150-200 ezer Ft-ért.

Mi a kedvenc élelmiszerboltjában vettünk neki utalványt, mert ahogy ismerem, ennek is hasznát venné, sőt...(Színészkedik, és "titkolja" a rokonsága előtt a vásárlási lázát - heti 1-2-szer vásárlási körút élelmiszerboltokban, élelmiszerek és sok-sok kacat, kivéve ahol húga dolgozik, ha ott akciós valami, velünk hozat).

Jó ötletnek gondolom még az utazási vagy wellness-utalványt, ha olyan beállítottságú. (Anyósomnál esélye sincs.) Ha pl. szép emlékként mesél egy régi utazásról, vagy utalgat rá, ill. rá lehet kérdezni, puhatolózni, de inkább személyesen tőle javaslom, mert a közeli rokonok gyakran a saját véleményüket magyarázzák úgy, mintha az illető ízlése lenne.

Anyunak pl. nagyobb segítséget jelentene, ha lecserélnék a 20-30 éves háztartási gépeket (mosógép, gáz...stb), vagy valami gyakorlatban használható dolog, tehát neki ilyesmire vennék vásárlási utalványt.

2010. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

*

"150-200 ezer Ft-ért" - úgy értettem, kb. összesen ennyi értékben kapott (ha nem több?). Több, mint 1 éve volt, és különösebb változást nem látok rajta, ugyanazt a nyakláncot hordja, amit azelőtt - lehet, hogy olyan ékszereket vett, amit majd felvesz ilyen ünnepeken? Hát ő tudja, de szerintem ha ilyen nagyobb értékekben kap utalványokat, nem árt figyelembe venni, hogy esetleg túl sok lehet ugyanabból az üzletből.

előző

2010. aug. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek az ötletét! A fotóalbumra én is gondoltam. Az utazást is felhoztuk, de addig kutakodtunk míg lebuktunk! De azért elmegyünk!

A gyerekek még kicsik, nincsenek 2 évesek ketten együtt sem, így műsor még nem jó, de a későbbiekben jól fogom használni, az tuti!

Ha valakinek van még valami ötlete szívesen veszem!

Ági

2010. aug. 10. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!