Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomnak, apósomnak és...

Anyósomnak, apósomnak és sógoromnak digitális fényképezőgépet szeretnénk karácsonyra venni. Értékelni fogják, vagy inkább vegyünk külön-külön valamit?

Figyelt kérdés
Az igazság az, hogy eddig semmilyen ajándékunknak nem örültek, pedig mindig igyekszem "értelmes" dolgot venni :-(
2008. nov. 29. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tenyleg eddig semmilyen ajandeknak nem orultek amit toletek kaptak, akkor en nem vennek "draga" ajandekot. Ha ugysem orulnek, akkor minek?!

Vegyel nekik konyvet (illik tudni hogy mi illik), es par illatszert. Ezt azert olcsobban megusznatok, es a konyvben pedig elolvashatnak hogy az ajandeknak illik orulni!

Azert gondolom, hogy ha most is ilyen szep ajandekra gondoltal, az eddigiek sem voltak gagyik.

Nem erdemlik meg!

2008. nov. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Mit értesz "értelmes" ajándékon? Ugyanis lehet, hogy azzal van a gond, hogy nem találod el, hogy ők mit fogadnak szívesen ajándékként, és mit nem tekintenek ajándéknak.


Én pl. utálok ruhát kapni ajándékba, egyrészt mert egyedi ízlésem van, és szeretem a többi ruhámhoz választani, és nem mindenki tudja, milyeneket hordok, másrészt egyedi a méretem is, ha nem találják el, az nekik is kínos, színre és fazonra se hordok (nem is áll jól akármi, az az igazság), meg egyébként is, ruhát tudok venni bármikor. 2 volt, aminek tudtam örülni ajándék szinten, de az a véletlen műve.

2008. nov. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tavaly előtt dvd lejátszót vettünk, de nemláttam az arcukon a kitörő örömöt. Persze azóta is szinte naponta használják, de a reakciójuk akkor is rosszul esett. Kibontották, azután elrakták oldalra.

A fényképezőgép pedig azért jutott eszembe, mert a sógorom mindig a miénket kéri kölcsön :-)

Azt persze nem engedhetjük meg magunknak, hogy azt csak neki adjuk, ezért kapja az egész család. Hiszen még évekig együtt fognak lakni.

2008. nov. 29. 19:50
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindig a tieteket kerik kolcson, akkor viszont tenyleg jo ajandek ez a fenykepezogep!

Elso valaszolo vagyok.

2008. nov. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Puhatolózz kicsit, de lehet külön is ajándékozni apróbb dolgokat, mit szeretnek, minek örülnek, nem tudom, én pl. anyunak megelőlegeztem a Mikulást, akartam venni egy új kesztyűt magamnak, olyant, ami ujjaknál nyitott, de ráhajtható 4 ujjra egy rávarrt kesztyűvég, és úgy meg olyan, mint ha 2 ujjas kesztyű lenne, nem tudom, láttál-e már ilyet, nekem azért hasznos, mert ha kottából énekelünk hidegben, akkor a papírt nem tudom rendes kesztyűben normálisan fogni meg lapozni, kesztyű nélkül lefagy a kezem, ez meg egy köztes megoldás, 2 az 1-ben. Anyuval vásároltunk, találtam és vettem is egyet, először furcsán nézte, aztán annyira megtetszett neki, hogy egész hazaúton el akarta kérni tőlem. Úgyhogy vettem egyet neki is, ugyanott (pedig mondta aztán itthon, hogy á, mégse kell neki), és nagyon örült neki (900Ft volt, csokit úgyse ehet, mert cukordiétán van).


No, úgyhogy ilyen apró dolgokra érdemes odafigyelni, lehet, hogy ők a műszaki cikkekkel vannak így, mint én a ruhákkal. Ha úgy látod, tényleg jól jön nekik a fényképezőgép, és örülnének neki, hogy lenne egy saját, akkor nosza, de talán valami apró külön ajándékot is bedobhatsz, ha figyelsz, könnyű észrevenni.

2008. nov. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom, néha már az az érzésem, hogy nem is az ajándékkal van bajuk, hanem velem. Amikor megismerkedtem a férjemmel, az anyósom első szülinapjára vettem egy gyönyörű vázát, amire ráment az egész zsebpénzem. Nos, ez a váza azóta is ugyanúgy becsomagolva van a szekrényben, pedig ennek már 7 éve :-( Azóta ő is vett magának hasonlót, de az enyémet ki sem bontotta.

Nem hiszem, hogy mindig én választok bénán ajándékot.

2008. nov. 29. 20:27
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de amit leirtal a vazaval kapcsolatban, en arra kovetkeztetek, hogy bunkok.

Persze, a ferjed miatt muszaj lesz valamit venni.

Sokan szenvednek anyos miatt.

2008. nov. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Ha annyira problémásak, én a helyedben meghívnám őket egy nagy karácsonyi ebédre-vacsorára, ajándék a menü, esetleg valami apróság (ez lehet bonbon is, azt nem szívesen hagyja az ember megromlani, meg mellé a fényképezőgép), éhen csak nem maradnak :-D
2008. nov. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, mi jutott eszembe? Apámtól mindig ha megkérdezi bárki, mit szeretne, mindig azt mondja, hogy "forintos csokit", az ő gyerekkorában lehetett még 1Ft-ért csokit venni (rég volt...), és ma már ilyen persze nincs. Lehet, hogy anyós pajtásék is jobban örülnek valami apróságnak, amire senki nem gondolna, mert ugye karácsonykor már a média és a sok reklám megtömi az emberek agyát mindenféle drága ajándékötlettel... nem tudom, szóval én amit előbb írtam, a vacsi meg az apróság, plusz a fényképező, ha már úgyis a tiéteket kérik el mindig, biztos jól jön nekik, ráutaló magatartással már jelezték :-) szóval én ezt bepróbálnám.
2008. nov. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A karácsonyi vacsival az a helyzet, hogy jönnek maguktól. Ez úgy néz ki, hogy amikor összeköltöztünk a férjemmel, akkor már az első közös szentestén egyszerűen csak jöttek. Senki sem hívta őket, jöttek maguktól :-( Sajnos ez az évek múlásával sem változott. Mostmár nem csinálok ebből problémát, hiszen nem ér annyit a egész. De hiába sütök-főzök napokon át, nekik semmi sem jó. És az egészben az a legszebb, hogy ők nem viszonozzák ezt semmivel, tehát mi nem megyünk hozzájuk.

Mondjuk ez már nem ide tartozik...

2008. nov. 29. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!