Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok segíteni a nővéremn...

Nem akarok segíteni a nővéremnek a gyerekei körül, ezért miért vagyok önző? Nem inkább ő az?

Figyelt kérdés

Kezdi ellenem hangolni a családot, szerintem nem jogosan.

A sztori annyi, hogy van egy 2 évesük és egy 5 hónapos ikerpárjuk.

Régen, amíg csak a fiuk volt, mentem 2-3 hetente pár órát babázni, játszani vele, de ez tényleg havonta maximum két alkalom volt. Aztán amikor megszülettek a lányok, ő kezdett hívni, hogy menjek, de hetente 3-4 alkalommal is.

A távoktatásnak hála hamar letudtam a vizsgáimat, így szabad volt a nyaram. De egy idő után már szinte elvárta, hogy menjek hozzájuk és ha mondjuk mondtam, hogy nem, akkor számon kért, hogy miért, mi dolgom, nem is mondtam neki előző nap, hogy ma dolgom lesz?! Vagy volt, hogy spontán lementünk a barátomék nyaralójába és mondtam hogy én 2 hétig ott leszek, nem tudok menni, erre a válasz az volt, hogy "kösz, hogy szóltál róla".

Volt több dolog, ami nem esett túl jól, vagy én a helyükben máshogy csináltam volna. Pl. nekem tömegközlekedéssel min. 40 perc hozzájuk az út, hiába vannak városon belül. Mégsem ajánlotta fel soha sem ő, sem a férje, hogy este, sötétben már ne induljak el, elvisz valamelyikőjük autóval haza. Vagy segítettem a fürdetésnél, altatásnál és mondták, hogy maradjak már vacsorára, rendelünk valamit, majd simán elkérték a 2 ezer forintot tőlem... Nem nagy összeg, nem is mentünk tőle csődbe, de nekem fordított esetben eszembe sem jutna pár ezer forintokat elkérni valakitől, akit én marasztalok vacsorára, úgy, hogy előtte egész nap nekem segített, az én gyerekem után rohangált a 30 fokban.


Mondtam neki szeptemberben, hogy ne haragudjon, de nekem erre sem időm, sem energiám nincs és ha ennyire igényli a napi segítséget, vegyenek fel valakit 4 órába. Én ezzel le is zártam a témát, aztán ő elkezdett panaszkodni a szüleinknek, hogy nem is érti, én miért nem érek rá, amikor egyetemistaként időm, mint a tenger és minden órám online van, 9 előtt fel sem ébredek. Meg hogy neki ezzel én milyen jövedelem kiesést csinálok, mert ne tudjam meg, hogy mennyi egy bébiszitter óradíja...

Nem tudom tényleg, nincs gyerekem. De ha lenne is, inkább bébiszittert vennék fel, minthogy a családtagjaimat ugráltassam ingyen.

A nagyszüleinknek is jól kipanaszkodhatta magát, mert a nagyimmal telefonáltam és mondta, hogy béküljünk már ki, nem szabad családon belül ilyeneken vitázni, cserben hagyni a másikat.


2020. nov. 21. 20:55
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
98%
Hát, nem tudom mennyi egy bébiszitter oradijja, de neked pont annyi kiesést okoz, mint amit azzal keresnél, ha idegennél szittelnél... Tehát kussoljon, márelnézést.
2020. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
99%

Cserben hagyás az, ha megígéred, hogy segítesz, aztán mégsem teszed, de olyan kevés idővel előtte, hogy nem tud más megoldást találni.

A nővéred hibája, hogy benézte és a nyári szabadságodból arra következtetett, hogy ezután ingyen felügyeletet kap, akit lehet bűntudat keltéssel irányítani. Ha óradíjat mernél említeni, még te lennél a pofátlan, jól gondolom?

Az meg, hogy elmersz menni nyaralni 2 hétre, és neki nem szólsz... Miért, ő fizeti, ő tart el? Annyira gyerekes azt hinni, hogy mindenki az ő gyerekeit szolgálja. Nekem is van 2, de senki felé nincs ilyen elvárásom, én szültem őket, nem a rokon vagy a szomszéd néni, hogy felelősek lennének értük. Ha a nővéred tovább uszítja a családot, mindenkivel tárgyilagosan ugyanazzal a szöveggel tudod egyszer tisztázni, utána már verheti a fenekét a földhöz, hogy márpedig te ráérsz, hogy merészelsz...

2020. nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
55%
Meg kell tanulni nemet mondani. De a panaszkodás mindig előbb és jobban jön valahogy...
2020. nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
99%
Kérjél te is óránk3nt kétezret a bébiszittelésért!
2020. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
96%
A tesód el van tévedve. Nem kell ingyen cselédet játszani a rokonnak sem, és kész. Az ő gyerekei, oldja meg. Mivel az ikrek kicsik, nyilván nem melózik, mi egyéb dolga van mint a gyerekével törődni?
2020. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
99%
Nem a te dolgod. Oldja meg,ha sok neki a 3 gyerek. Nem vagy bébiszitter,főleg nem ingyen.
2020. nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Törődik a gyerekekkel, de azért 3 db 3 éven aluli elég embert próbáló. Ezt én sem vitatom egyáltalán.
2020. nov. 21. 21:08
 8/38 anonim ***** válasza:
94%
Ő akart gyereket...
2020. nov. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
97%
Akkor ott a párja, nem a a testvére csicskának, hetente többször.... KÉT szülője van azoknak a gyerekeknek.
2020. nov. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
97%

Kérdezd meg legközelebb hogy magának szülte a gyereket vagy neked

Lehet ezen elgondolkozik majd:)

2020. nov. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!