Hogyan vegyem rá?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy hatalmas problémával küzdök,édesanyámnak nagyon csúnya a lábujja és egyértelműen orvosi segítség kellene(feltehetőleg a cukorbetegségéből és a nem megfelelő cipő hordásából adódóan elkezdett "lerohadni" ennél jobb szóval nem tudom jellemezni).Viszont ő nagyon ellenzi,hogy bármilyen segítséget nyújtsunk neki,amint meghallja,hogy mentő/orvos egyből megy az ordibálás,hogy neki nem kell semmi.Mindig is ilyen volt,bármilyen problémája volt mindig ez a folytonos elutasítás,kiabálás, hisztériaroham.Lehet kicsit olyan érzés lenne,mintha nem szeretném édesanyámat,csak sajnos a nagyon erős alkoholizmusa miatt sosem voltam túl közel hozzá és hiába kérleltem akkor is,hogy hagyja abba,keressünk megoldást akkor is ezek a dolgok jöttek elő,egyszerűen nem lehet vele beszélni,öngyilkossággal fenyeget,ha bármilyen segítséget is nyújtanánk neki.Esetleg bármilyen tanács,hogy legalább egy minimális ellátásra rátudjuk venni is sokat segítene,sajnos nem volt már jobb ötletem,mint hogy ide írjak egy ilyen kérdést/problémát.

2020. dec. 6. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat en felhivnam az orvost es konzultalnek! Ez mar amugy nemcsak sebeszeti beavatkozast kivan, hanem pszichiatriait is!
2020. dec. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom, javasolni hogy keress fel egy pszichológust. Ő jártas az ilyesmi helyzetekben.

Ha, lehetetlen erről beszélni vele, akkor nincs nagyon más megoldás, mint a pszichológus.

Vagy esetleg megpróbálhatod, szépen nyugodtan elmagyarázni neki, hogy fontos a számodra és nagyon aggódsz érte ezért szeretnéd, hogy elmenjen a lábujjával a háziorvoshoz.

2020. dec. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyszerűen tényleg nem lehet,bármilyen szép szóval is beszélek hozzá,kérlelem,hogy nyugodtan beszéljük meg,vagy csak hallgasson végig,egyszerűen nem.Kiabálás és nem is jut el hozzá a mondanivalóm,a legtöbb esetben 2 mondatot se hallgat végig,inkább elviharzik és ott ugyanúgy folytatja a kiabálást,hogy miért nem lehet békénhagyni,illetve,hogy kár volt beszélnie bármilyen problémájáról.
2020. dec. 6. 16:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítő? Egyébként önmagától nem lehet senkit megvédeni bármilyen keményen hangzik.
2020. dec. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a gond,hogy már sok egészségügyi problémája volt és már volt rá példa,hogy sajnos úgy kellett elvinnünk orvoshoz,hogy ő arról nem tudott és ezt nagyon rosszul viselte,emiatt csak még rosszabb lett a viszony kettőnk között.Nem olyasmiről van szó,hogy utálna,csak nem oszt meg velem/velünk dolgokat.Mint például a lábujját se mutatta meg,és ránézésre(nem vagyok orvos,vagy egészségügyben dolgozó emiatt csak a saját meglátásom) a "seb" több lehet 1-2 hetesnél is.Körülbelül olyan,mintha néznénk egy radírt és annak a fele már el van használva,körülbelül úgy néz ki most a lábujja is kb a fele már meg sincs,húscafatok vannak.Pszichológushoz sajnos nem tudom elvinni,csak akkor ha ő egyezik bele,mivel felnőtt ember és nem dönthetek helyette és ezt tiszteletben kell tartanom,hogy ez az ő élete és ha a háta mögött csinálnék ilyet vagy onnan is kirohanna vagy pedig amúgy sem járna el és megint ott lennénk,hogy semmiféleképpen sem megy sehova,mert rajta nem kell segíteni.
2020. dec. 6. 16:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pár éve nagymamámmal ugyanez volt. Feltörte a cipő a lábát elég csúnyán de nem foglalkozott a sebbel. Panaszkodott mindig hogy fáj a lába és ezért egy idö után nem is volt hajlandó menni sehova, de orvosról hallani sem akart, merthogy majd begyógyul és addig mindenki hagyja békén. A seb elfertőződőtt neki, a lába elkezdett üszkösödni. Ekkor már felkelni sem tudott, annyira fájt neki. Nagynéném kihívott hozzá egy orvost, persze mamám kiverte a balhét de végül aztán csak rávették valahogy, hogy mutassa meg az orvosnak. Ő azonnal mentőt hívott és bevitték végül mamámat a kórházba. Fél év múlva és egy lábbal kevesebbel került haza. Vérmérgezése volt, nem tudták már a lábát megmenteni. Először csak 3 lábujjat vágtak le neki de az kevés volt, végül térdtől lefelé amputálni kellett. Mindez elkerülhető lett volna ha időben elmegy orvoshoz...

Szerintem is segíthet ha konzultálsz egy pszichológussal/pszichiáterrel, ő mégiscsak jártas abban, hogyan lehet ezeket kezelni. A lényeg, hogy ne késlekedj,mert minden perc számíthat. Mi elég sokáig ráhagytuk mamámra, pedig talán ha már az elején kicsit erőszakosabbak lettünk volna, valószínűleg meg se történik ez az egész...

2020. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, üszkösödik a lába. Bármikor vérmérgezés kaphat. Kérj külső segítséget. De újra csak hangoztatni tudom, senkit nem lehet önmagától megvédeni.
2020. dec. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig, ha amputálni kell a lábát a nem karbantartott cukorbetegsége miatt, csodás élet vár rá. Erről tud?
2020. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Eddig arra jutottunk,hogy hagyjuk békén,mert most pihenni szeretne.Holnap megpróbálom elölről,hogy megbeszéljem vele,ha tudunk erről beszélni, ha nem akkor esetleg mentőt próbálok kihívni,mivel nem engedi,hogy bevigyük a kórházba.A másik válaszra pedig igen,én is megpróbáltam elmondani neki,hogy ha nem cselekszünk nagy eséllyel az egész lábát le kell majd amputálni,amire pedig csak annyit válaszolt,hogy akkor majd le lesz vágva őt nem érdekli és nem megy el vele.Ugyanez volt a szemén lévő szürkehályoggal,hiába kérleltük,hogy menjünk el vele szemészetre,mert rosszabb lesz.Abból is az lett,hogy nagy nehezen sikerült elvinnünk,amiről nem tudott és mivel túl késő volt már,emiatt a bal szemével már nem lehet mit kezdeni, a jobbal pedig semennyire se lát többszörös lézeres kezelés után sem.Bármit próbálunk csinálni,ha probléma van mindig ez van.
2020. dec. 6. 17:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!