Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szereted a rokonaid, családtag...

Szereted a rokonaid, családtagjaid gyerekeit?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, nem provokatív kérdésnek szánom... csak elgondolkodtam rajta, hogy gáz-e, hogy én például nem érzek semmit a sógornőmék gyerekei iránt, pedig viszonylag sokat találkozunk, jól elvagyok velük, de különösebb érzéseim nincsenek irántuk. Ha nem látom őket hetekig, nem hiányoznak egyáltalán, eszembe se jutnak. A saját gyerekeimet nagyon szeretem, tehát nem arról van szó, hogy ne tudnám milyen érzés a szeretet, rokongyerekek iránt még csak hasonlót sem érzek. Ez normális, más is így van ezzel?
2020. dec. 20. 17:01
 1/7 Metionin ***** válasza:
94%
Szerintem normális, ők simán csak "mások gyerekei" függetlenül attól hogy a valamelyik szülővel rokonok vagytok. Én alapból nem szeretem a gyerekeket, gyerekkoromban sem szerettem a rokon gyerekeket, szerencsére nem jöttek rendszeresen hozzánk. Most meg már nem tartom velük a kapcsolatot, nem ismerem a gyerekeiket, sőt a legtöbb unokatesómnak már unokái vannak mert olyan sok évvel idősebbek nálam.
2020. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Én pl. férjem unokáival vagyok úgy, mint a kérdező a sógornő gyerekével. Két gyerek, de nem váltanak ki különösebben semmit. Én max. egy évben egyszer ha látom őket amúgy, pont ezért is.
2020. dec. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
A tesóm gyerekét szeretem, de ő közeli vérrokonom. És elég aranyos is, nem az a fajta, amelyik 0-24-ben sivít, mert azt nem bírom.
2020. dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Vannak rokongyerekek, akiket szeretek és vannak, akiket nem. Ez a természetükön is múlik. Viszont nem szertek kevésbé mondjuk egy dacos kétévest csak azért, mert levert egy értelmetlen hisztit. Ahogy egy nagyképű kamaszt sem, aki azt hiszi, hogy ő váltja meg majd a világot. Gyerekek. Nyilván úgy egyiket sem, mint a sajátomat, de ez természetes.
2020. dec. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Kiskorukban nem tudtam velük mit kezdeni, a 14-15 év korkülönbség miatt, aztán, ahogy nőttek, most már imádom őket, kis felnőtt mindegyik, aranyos, jószívű, vidám. Csak sajnos nagyon ritkán látjuk egymást, mert 1000km-re élünk a Kedvesemmel tőlük.
2020. dec. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Imádom a bátyám gyerekeit. Még én is büszke vagyok rájuk.
2020. dec. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bátyám hülyesége miatt - elég ronda válás, az ő hibájából - a nagylányával sajnos kb. szülinapi, karácsonyi üdvözlésre szorult vissza a kapcsolat.

Nővérem lánya kb. egyidős az enyémmel, eszméletlen, mekkora "hülyeséket" tudnak művelni együtt. Mint annak idején nővérem és én.

Férjem öccsééknek nyáron született a pici. Egy gyönyörű, kiegyensúlyozott kicsi lány. Nagyon szeretjü. Sajnos emiatt a hülye helyzet miatt - egy munkatársam covidos volt - egy ideje csak a neten keresztül tudunk velük kommunikálni.

2020. dec. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!