Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen örület van a csaladban...

Ilyen örület van a csaladban mashol is? Családapák, családanyák?

Figyelt kérdés

van egy 1.5 eves kisfiunk es uton van egy picur kislany.

Szeptemberbe vettunk egy ingatlant amit fel kellett ujitani de eleg jo kornyeken sikerult megvennunk igy orultunk. Felujitas mellett volt hol laknunk de nagyon durva logisztika kellett hozza, hogy minden cuccot meg tudjunk venni, es hogy tudjon haladni a felujitas. Minden nap hozni vinni kellett a munkasokat ki a lakasunktol a hazig..ez mellett venni a szukseges alapanyagot szerszamot stb.. Nekem van egy 8 oras normal munkam amit csinalnom kell homeofficeban. Azert ment a hajtas hogy unnepekre bekoltozzunk, bar en felesegemet mindig nyugtattam hogy nyugi nem kell kapkodnunk van hol laknunk. Nem, ő sietette unnepekre ott kell aludnunk. Reggel 7 tol este 8ig talpon voltam kb. mindennap 3-4 honapon keresztul ( jo neha volt 1-2 nap szunet) hogy eleget tudjak tenni az elvarasoknak mindenhol, munkahely, gyerekneveles, epitkezes stb. En csinalom gyerek reggelijet vacsorajat en furdetem plusz, kb 50% ba en oltoztetem.

No nem birtunk unnepekre bekoltozni nagyon sokat mondtuk ezt a felesegemnek hogy ez nem fog osszejonni es inkabb csinaljuk kenyelmesen a dolgot ne igy mint az orultek, mert a kapkodas nem jo, ő neki is ott a pici nekem is van ekeg dolgom stb. Nem! ő hajtotta, unnepkre koltozzunk be! Csinaltuk is mint allat. Mondta h nyugodjak le ha bekoltoztunk utanna joval konnyebb lesz, de ez most egy ilyen idoszak, meg kell hajtani.

Hat nem koltoztunk be unnepekre csak most 1,5 hete. De azota ugyanezmegy. Vegzek a munkammal es folyamat beszervez dolgokat hogy innen ezt hozzam el, itt ezt kene megcsinalni. Tehat ugyanugy folytatodik ahol abbahagytuk. Nem vagyok egy lusta tipus de neha jo lenne egy kicsit szusszani, megnezni egy filmet elmenni futni. Tovabba van egy masodallasom inkabb vagyis meg csak projektbe levo masodallas ami még nem hoz penzt de csinalgatni szeretnem azt is...Egyebkent szerintem a normal allasommal is egesz jo keresek de en szeretnem cdinalni ezt a masodallast, mert szeretem azt a munkat es penzunk is kenne belole. szoval ambiciouzus vagyok, de igy semmire sincs idom, mert kapok mindig mas feladatot amit meg csinalnom. Es most is megkapom felesegemtol hogy most kell még kicsit meghajtani, meg hogy " ez most ilyen". Es egyszeruen nincs semmire se idom! Annyi szokktam csinalni hogy futni elmegyek es 8 utan kijarasi tilalom alatt tudom ezt csak megcsinalni 20 percre.

Probalom fekesegemnek mondani nyugodjon mar le kicsit mert be tudtunk koltozni oke nincs minden kesz de csinalgassuk szepen lassan, normalisan, ne igy. Gyerekeinknek hosszu ideig szuksege lesz meg rank nem kell szethsjtani magunkat. Ilyenkor felhuzza magat es megkapom azt h en soha nem akarok semmit se csinalni.

En nem varom el hogy fozzon van szarito gepunk, teregetni nem kell szoval igazan nincs leterhelve szerintem. Oke egesznap gyerekkel foglalkozni sem egyszeru, de azert az teljesen mas..plusz be tudnak segiteni abba is ha nem tervezne nmg a programomat.


Ez minden csakadban igy van? En mar kezdem nem birni ezt. A munkam is eleg stresszes sokszor, regen csomo hobbim volt. Versenyszeruen sportoltam stb. most nem tudok csinalni semmit mert ugy erzem itthon is van megy hajcsarom aki bezervezi az egesz szabadidom.


Nem feltetlenul panasz akar ez lenni, inkabb csak kerdes hogy mindenhol igy mukodik a csalad hogy bele kell dogleni ?( neha tenyleg azt erzem mikor egy ujabb nap telt el es este 8kor beesek agyba).

Egyebkent mindjettonknek van diploma, egesz turhetoen keresunk...

En rosszul vagyok hogy mennyipenzt koltunk, egyfolytaban megy a vasarlas a hazhoz...mindig rendrk vahy vesz vmit..ok neha hasznaltan..de azert is en menjek el. az autoval folyamstossan menni kell...

kesz..anyagilag sem ertem hogy birom ezt meg :)..

Tenyleg ezt kell csinslnia egy csaladapansk egesz eleteben? mi lesz ha megjon a 2. gyerek?


2021. jan. 23. 04:14
1 2 3
 1/23 Savlekotő ***** válasza:
35%
1,5 és már jön a másik,kettesben mikor éltetek utoljára? Ki használ,mi lesz ha lerokkansz a hajszolásban,ő keres másik kereső motort,te meg levesbe mész,ma a férfi az csak pénztárca donor bizonyos nő típusnak és kipöckölik a képletből lazán,de a gyerek fétisük ki lett élve.. Itt borítékolom,hogy a 2. gyerek után te már a hátad közepére fogod kívánni az egy légteret meg a pénz szórást.. Ez csak ott van így ahol gyerekek vannak és sorban jönnek.
2021. jan. 23. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Kemény. Egyet tudok javasolni: ÁLLJ A SARKADRA!
2021. jan. 23. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%

Állj le most azonnal két hétre. Pihend ki magad. Aztán beszélj a feleségeddel, hogy ez sok.


Arra még nem gondoltatok, hogy ő mászkál a dolgokért, te meg egy kis időt eltöltesz a gyerekkel?

2021. jan. 23. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
itt a gyerek fetis es feszrakas fetis van kielve ugy erzem. Egyebkent mashol, hogy mennek ezek. Mindig csinaltok vmit egyfokytaban munka utan apukak? hobik? szabadido? ilyenek vannak?
2021. jan. 23. 04:45
 5/23 A kérdező kommentje:
ahh butorokat meg 30 kg -s matracokat nem tudna autoba pakolni.. en nekem sem egyszeru mindig.
2021. jan. 23. 04:48
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Az én férjem is hajt, hogy meglegyen minden a gyerekeknek, mellettük én is dolgozom itthonról. Persze én is kérek tőle dolgokat, ahogy ő is tőlem. Amikor itthon van, sokat tud pihenni. Mikor látom hogy pl fáradt vagy aludni szeretne napközben, kimegyünk a gyerekekkel sétálni hogy csendben tudjon pihenni. De ez oda vissza igaz, mikor én szeretnék egy picit lazulni akkor meg ő van a kicsikkel. Úgymond tekintettel vagyunk egymásra. De a te feleséged nincs tekintettel rád, egy önző nő, kihasznál. Mondanám hogy menekülj, de hát két gyerekkel ez nem egyszerű. Ez van, ki milyet szakít, olyat szagol
2021. jan. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Sok munka van még a ház körül? Mi lenne, ha egyeztetnétek: te innentől kezdve max. heti 10 órát (opcionális) tudsz/akarsz a ház körüli dolgokkal foglalkozni, ennyit tudsz/akarsz a munkád és a sport mellett erre áldozni. Ha valami azon a héten nem fér bele a 10 órába, az marad a következő hétre.

Esetleg csináltanátok listát, mi az, ami még hátravan - egyelőre azt, ami sürgős - , és akkor te is látnád a dolgok végét.

2021. jan. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
97%
Az állandósult feszültség és a kapkodás soha sem jó, ezt könnyen el lehet neki mondani, ha iskolázott az asszony, talán még meg is érti. Nem lehet célja, hogy kikészülj. Fölösleges teljesíthetetlen határidőket szabni magatoknak. Ha állandóan hajszol téged, akkor ülj le vele és beszéljétek meg, hogyan állhattok be egy nyugodtabb, számodra is megfelelő ritmusra. Más ezt nem tudja helyetted megbeszélni vele. Ha most nem szabtok elfogadható közös irányt, az idő múlásával csak súlyosbodni fognak a problémák.
2021. jan. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Egy éves gyerek mellől visszamentél nyolc órába? Minek? Nyilván nem anyagi oka volt, hiszen akkor csak nem vállaljátok a másodikat...
2021. jan. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Off, de milyen diploma? Rettenet a helyesírásod.

Amúgy meg meg kell mondani neki, mennyit bírsz, nem vagyunk egyformák, én pl. nem vagyok túl terhelhető.

Elmondod, hogy a halálodon vagy és nem lesz jó vége. Nincs olyan, hogy “most ez van”.

2021. jan. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!