Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges az, hogy valakit...

Lehetséges az, hogy valakit molesztálnak gyerekkorában, és nem emlékszik rá?

Figyelt kérdés

Egy ideje sokat gondolkodom ezen. Édesapám, a nagypapáim nem rossz emberek, bár tettek azért rossz dolgokat (mindhármójuk volt alkoholista, már leszoktak, de a szüleim pl volt, hogy elfenekeltek minket, ha rosszat csináltunk. Igazából ilyen tipikus magyar családi dolgok csak...), de fel szokott bennem merülni a kérdés, hogy mi van, ha azért vannak gondjaim, mert molesztálva voltam??

Iszonyat szorongós vagyok, gyerekkorom óta rágom a körmeimet, a számat, ha épp ezekről sikerül leszoknom pár hétre, a fejbőrömet kaparom vagy a kézfejemet. Társaságba alig merek menni, de van, hogy napokig nem eszek, mert boltba sem merek lemenni. Nem igazán van olyan emlékem gyerekkoromból, ami annyira traumatizált volna, hogy ilyenné váltam.

Jártam rövid terápiára emiatt, ahol az már kiderült, hogy a szüleim hosszú hosszú évek munkájával cs.szték szét sikeresen a lelki egészségemet. De megfordult a fejemben, hogy mi van, ha valaki a családból molesztált, és emiatt nem múlik a szorongás, bármit is teszek.


2021. jan. 23. 14:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Mi ez a sok molesztálós kérdés ma???
2021. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A többi miatt került ez most csak kiírásra. De azokról sajnos nem tudok nyilatkozni (csak mielőtt valaki azt hiszi, hogy az összes egy embertől van, ez pont nem :))
2021. jan. 23. 15:01
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Az, hogy nem mersz lemenni otthonról és nem mersz társaságba menni, nem igazán függ össze egyértelműen a molesztálással. Ez inkább agorafóbiás, ill. szociális fóbiás jelenségnek tűnik. Ha nagyon konkrét okot akarnánk keresni (ami nem feltétlenül van egyébként), akkor ezekhez kapcsoló helyzetek. Megaláztatás, vagy vélt megaláztatás társaságban, sok ember között. Gyerekként elhagyatottság érzés - szülőkkel közös vásárlás a piacon, mondták, hogy várd meg őket ott, de te rettegtél az egyedül maradástól, csak ők ezt nem ismerték fel, vagy nem foglalkoztak vele-,stb.

A szorongásnak önmagában milliónyi oka lehet.

2021. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%
Nem.
2021. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

Természetesen ez lehetséges. De a kisgyermekkori elme érdekes. Ma már azt is tudjuk, hogy egy (betegség? önállótlanság? más?) miatt befolyásolható személy ún. kitalált emlékek miatt vádol egyeseket súlyos bűncselekményekkel.


Sajnos, ilyen esetben, hiába derül ki, hogy a vádlott ártatlan, és a vádló (finoman szólva) konfabulált, a megvádolt személyen rajta marad a bélyeg.


(Idáig az egyik a leggyorsabb és legkategorikusabb kiállás egy vízisport-edzésre járó, elmebeteg kislány hazug vádja alapján készült. Az antiszociális és elmebeteg, tolvajláson kapott kislány megvádolt két felnőtt edzőt (minden alap nélkül), hogy zaklatták őt.


Hiába volt mindenki számára egyértelmű, hogy a kislány (elme)beteg, a családja meg utazik az edzőkre, a netes forrásokat bújva csak annyi maradt meg ebből, hogy X és Y zaklatták a kislányt.


Noha nem. A kislány, a maga betegségének lefolyásában, ok nélkül vádolt két köztiszteletben álló férfiembert.


És a kislányt még csak el sem zárták, mint közveszélyest.

2021. jan. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha ilyen trauma ért volna, és elfelejtetted volna, akkor igazából az egész gyerekkorod ködös lenne, főleg, ha rendszeresen molesztáltak.
2021. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
A terapeuta felszínre hozta volna. Anyukád is tudott volna róla. A szorongásod gyökere máshol lehet. Az önismeretedet fejleszd (a pszichológus is azt segíti) Talán jó lenne (majd, ha lehet) egy jól működő pszichodráma csoport?
2021. jan. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%
Igen, lehetséges. Önvédelemből törlődnek az emlékek..
2021. jan. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Amúgy a gyerekkorom tényleg elég ködös, alig vannak belőle emlékeim, csak azok, amik nagy hatással voltak rám. Bár szerintem ez nem ilyen egyéni probléma, idővel azért fejelt az ember. Meg gyakran el is bizonytalanodok, hogy vajon tényleg megtörtént velem, vagy csak kitalálta az agyam (volt már példa arra, hogy kiderült, hogy nem is történt meg).

Amúgy igyekszem mindenféle módon fejleszteni magam, bár most pénzhiány lévén megrekedtem.

2021. jan. 23. 15:31
 10/17 A kérdező kommentje:
Amúgy a szexuális életemmel nincsenek olyan nagy gondok. Szoktam közben is szorongani, de az inkább a külsőmmel kapcsolatos. Bár volt már példa arra, hogy nem sikerült a dolog, mert valamiért nagyon blokkolt az agyam, de nem gyakori ez.
2021. jan. 23. 15:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!