Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a (egyébkén...

Miért nem érti meg a (egyébként már nagykorú) gyerekem, hogy mi nem bántjuk soha semmivel, csak ő veszi annak? Sír, nem tetszik neki, megsértődik, és azt mondja, hogy bántjuk.

Figyelt kérdés
Mi mindig azt mondjuk neki, hogy ez nem bántás, hát miért veszi annak? Sok példa van, nehéz egyet kiemelni. Ma az nem tetszett neki, hogy szóltunk, hogy miért csak 10-kor kelt. Vagy máskor, hogy miért nem képes hús nélkül megenni valamilyen ételt, mi anélkül szeretjük, hát főzzek kétfelé? Dolgoznak, én szoktam főzni, de neki nem ízlik hús nélkül..
2021. febr. 6. 13:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
39%
Ezek miatt sir? Mentálisan beteg....
2021. febr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Hát például, de mondom, sok eset van.
2021. febr. 6. 13:43
 3/31 anonim ***** válasza:
91%
Feszült helyzetben van. Felnőtt, a tiétektől eltérő, más személyisége, más ízlése van, de az együtt élés mellett már nyomasztja a szituáció. Ez pedig nem "értetlenség", hiszen ha egyenrangúnak tekinted őt, akkor Te miért nem érted meg őt ? Külön kell költözni és mindenki élje saját életét. Én voltam olyan szerencsés, hogy nem kellett egyikünk szüleivel sem együtt élni. És a fiam is volt olyan "szerencsés", hogy iskoláit elvégezve nem élt más generációval együtt. Én magam igyekeztem soha semmiféle megjegyzést tenni az életvitelére, aktuális párválasztására.
2021. febr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem 2 lehetőség van

1. El van kényeztetve. Nem vagy szuperember. Felnevelted őket (többes számban írtad, gondolom több gyereked van), most már lazíthatsz. Felnőtt ember, ha ő más ételt akár amit te főzöl csinálja meg magának, vagy főzzetek felváltva stb.

Ebben az esetben ideje lenne elköltözni márcsak azért is higy még tudja higy milyen önállóan élni.

2. Talán gyenge az idegrendszere. Ezt én akkor látom amikor egy gyereket egy vagy több csládtag nagyon elnyomott otthon. Szóval lehet hogy hamar elszalad nála a cérna. Ebben az esetben is egészséges lenne a költözés.

A költözést mindenki érdekében írtam. Van higy helyrejönnek a viszonyok, lenyugodnak a kedélyek. A gyerek önállősága miatt sem mellékes.

2021. febr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
6%
Nárcisztikus személyiség.
2021. febr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
26%

Tehát ha jól értem ők dolgoznak neked meg az lenen a munkád hogy gondozd a házat és ellásd őket nem igaz?


Ad pénzt a rezsibe költségekbe? Mert ha igen, te meg nem, akkor kötelességed lenne igen akár két félét is főzni

2021. febr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%

En azert meghallgatnam a masik fel velemenyet errol a helyzetrol.

Miert kelt 10kor...mert hetvege van. Ilyen aprosagert pl. miert kell csesztetni?

Akár fozhetne amugy maganak is. Ha van onallo keresete, mert dolgozik, elkezdhetbe onallosodni... Vannak baratait vagy parja? Lehet tul maganyos es azert is ilyen buval bsztt.

2021. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Élt már külön, szóval tudja milyen.

Nem tudunk felváltva főzni, mert nappal dolgozik. Este meg nekiáll magának tojást vagy valamit készíteni, de hát ha ott az étel, akkor minek?

2021. febr. 6. 13:59
 9/31 A kérdező kommentje:

Általában én vásárolok, mert nekem van autóm, és nem jön az egész család ebben a vírushelyzetben. Néha ad pénzt, de nem nagyon szeretem, ha ad, van nyugdíjam, be tudok vásárolni.

Nincs senkije, azt is mondjuk neki, de nem változik semmi.

2021. febr. 6. 14:02
 10/31 anonim ***** válasza:
70%
Sírni azért minden apróságért nagykorúként nem normális. Jó hogy cumit nem kér... Főzhetne akár magára is, ha valami nem tetszik neki. Dolgozik, rendben, én is főzök munka mellett, más több gyerek és munka mellett is főz. De az is igaz, hogy mindenbe nem kellene bele szólni, például hogy mikor kel. Felnőtt ember, had döntse el, nem kell mindnent véleményezni. Sajnos sok konfliktust szül, ha más generációk egy fedél alá kényszerülnek. Az a legjobb, ha mindenki próbálja élni hagyni a másikat.
2021. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!