Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem utaljatok, ha valaki a...

Nem utaljatok, ha valaki a zsebetekben turkal (allandoan az anyagiakra, fizetesetekre celozgat) vagy csak en gondolom, hogy ez bunkosag?

Figyelt kérdés
Arrol van szo, hogy mi kulfoldon elunk a ferjemmel, gyerekunkkel es 1-2 rokon, regi ismeros eleg furcsa megjegyzeseket tesz. Olyanokat, hogy "nektek konnyu, mert megengedhetitek" stb. Most mit varnak? Hogy adjunk penzt? Tavoli rokonokrol van szo. Pl. a legutobbi megjegyzes az az volt, hogy milyen jo nekunk, hogy el tudunk menni etterembe. Mas ezt nem teheti meg. Miert ne tehetne meg? Nekunk is abbol van penz, hogy sporolunk, nem iszunk, cigizunk, nincs penzbe kerulo hobbink, 95%-ban itthon fozok, ruhakat nem veszunk, csak ha nagyon muszaj, mindennek megnezzuk az arat, nyaralni sem jarunk, csak vissza a szulokhoz Magyarorszagra, szoval nagyon takarekosak vagyunk. Nem hiszem, hogy azon mulik a dolog, hogy kulfoldon elunk, hanem azon, hogy nem jatekgepezunk meg cigizunk, iszunk, mint pl. az a szemely, aki ezt mondta. Utalom, hogy azt hiszik, ha vki kulfoldon dolgozik, potyog az egbol neki a penz. Mit mondjak az ilyen embereknek? Nem hiszem, hogy el kellene szamolnom az anyagiakkal elottuk.
2010. aug. 16. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Senkinek semmi köze hozzá hogy mennyit keresel. Mondd el neki hogy ha leszokna akkor ő is elmehetne étterembe
2010. aug. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tőlem meg még el is szedik a pénzt. Most fogunk külön költözni.
2010. aug. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ok nem kozeli rokonok, sosem eltunk egy fedel alatt es megis kifejezik a velemenyuket, ha epp nem nekem, a szuleimnek...masodunokatestverek, anyukam testvere meg a felesege, apukam testverenek a ferje, anyu unokatestvere, par meg tavolabbi rokon meg par ismerosom, aki nem rokon ilyen velem.
2010. aug. 16. 16:27
 4/8 anonim ***** válasza:

mondd meg nekik,hogy ott is kolbászból a kerítés... én ugyan nem élek külföldön,de tudom,hogy azért ott se osztogatják a pénzt és szerintem aki kicsit is intelligens,az tudja ezt.


de amúgy meg nem kell velük törődni. Esetleg mondd meg,hogy menjenek ki ők is külföldre,senki se tiltja meg, aztán próbálják ki maguk,hogy milyen "arany élet" van ott.

2010. aug. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mar volt kint egyikuk, epp aki az utolso megjegyzest tette, de csak 6 hetig birta, mert az anyukaja hianyzott, az ottani fizetese 40%-a alapbol a telefonszamlara ment, mert hogy nekik naponta orakat kell kommunikalni (32 eves es a szuleivel el, sosem ment meg kulon). Erre hazament es azt mondta, hogy olyan keveset fizetnek, biztos mas orszagban jobb. Ilyen feltetelezeseik vannak. Nemetorszagban dolgozott, nem tudom, hogy annal miert lenne jobb mas.
2010. aug. 16. 17:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért nem sz.arjátok le az ilyen embereket? :o

Az ilyen még annyi időt és fáradságot sem érdemel, amennyibe ennek a kérdésnek a kiírása került. Közöld vele, hogy "semmi közöd az anyagi helyzetemhez", aztán jól van. Ha megsértődik, csak jól jártok.

2010. aug. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aki 32 évesen nem bírja ki az anyja nélkül, az egy retardált idióta. Ergo véleménye=0. Ha távoli rokon, minek foglalkozol vele?
2010. aug. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig azt szajkózzák, hogy a férjem a jól fizetett bankos és fukar..........

Mondom nem fukarak vagyunk, hanem családi házra gyűjtenénk, és nem akarunk töménytelen mennyiségű hitelt felvenni. Már azt is elmondtam, hogy semmi közük hozzá. Hát mintha a falnak beszélnék.

Az egyik rokon odáig ment, hogy kölcsönkért. 4 hónapja, 1 hónapra. 3 napja felhívta a férjem, hogy igazándiból mostmár kéne a pénz (amivel 3 hónapja lóg). Erre közölte a rokon, hogy minek kell nincs elég?! B@sszus, együtt nőttek fel. 18 éves korukig majdhogynem együtt laktak (unokatestvér). Egész eddig nagyon jó kapcsolatot ápoltunk velük...... Sajnálom, hogy emiatt lett ilyen a kapcsolat. A férjem meg majdnem elsírta magát, annyira rosszul esett neki a dolog.....

2010. aug. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!