Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Mi lenne a...

Mit tennétek? Mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Ha lenne egy 12 éves fiatok, és a nevelőapja terrorizálná, de nem meri elmondani nektek mivel azzal fenyegeti a gyereket, hogy téged bánt ha szól neked.

És a fiad inkább ellened fordul, csakhogy téged megvédjen.

Te meg vágod ezt.

És nem merné bevallani semmiképp, mert fél.

Mit csinálnatok.


2021. márc. 2. 18:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%

Szólni kell minél több embernek, minél nagyobb nyilvánosságra hozni a dolgot.

Rokonok, nagyszülők, iskola, családsegítő, a férfi ismerősei, munkahelye, rendőrség, stb.

Itt értenek is hozzá: nane.hu

2021. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%

Ha az anya írta ki: Dobd már ki azt a szerencsétlent, hát bántja a fiadat!

Ha a gyerek: Szólj anyukádnak mindenképp, ha neki nem mersz, akkor valamelyik családtagodnak, tanárodnak vagy barátodnak!

2021. márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
16%

NEkem az egyértelmü, hogy a gyerek írta.

HA az apa lenne, akkor nem itt írogatna, hanem magához venné a gyereket.

2021. márc. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%

13!


Jaja, mert ez így megy ám.

2021. márc. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hogy a gyerek miért fordulna a szülő ellen "védelemből". Hiszen csak akkor bántaná elvileg a nevelőapa a másik szülőt ha a gyerek szól neki. De ha nem szól njncs miért védeni mert nem is tud semmiről. "És a fiad inkább ellened fordul, csakhogy téged megvéd jen". Szóval így nincs értelme.

Először én is úgy gondoltam hogy a gyerek írta ki, de másodszor végigolvasva lehet hogy a szülő kérdezte.

De miért kellett ennyire kifacsarni? Egyszerűbb lett volna azt kérdezni hogy "Te mit csinálnál szülőként ha sejtenéd hogy a gyerekedet bántja a nevelőapa?"

Rá kell venni hogy beszéljen. Ha nem is a szülőnek akkor valaki másnak. Lehetne beszélni az illetővel hogy faggassa ki a gyereket hogy mi a baj. Hátha neki elmondja.

2021. márc. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Csak egy kérdés volt.

Nem érti senki.😢

Ha adott egy gyerek akit a nevelőapja bántja rendsz., de nem szólhatsenkinek, főleg az igazi apukájának mert a nevelőapja megf.h ha szól bárkinek is akkor az igazi apukáját bántja.

2021. márc. 4. 22:38
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

De csak akkor lehetne megmondani higy mit tennénk, ha elmondanád hogy a gyerek szemszögéből vagy a szülő szemszögéből. Mert egy 12 éves gyerek nem úgy látja a dolgokat mint egy felnőtt. De ez a 16-os válaszodból sem derül ki. Bár megertem ha nem akarod mert ide csak 16 éven felüli írhat. Szóval nem kell megmondanod hogy te vagy a gyerek mert akkor tudom hogy törlik a kérdést a korod miatt. De lehetne úgy pl hogy "Mit tanácsolnátok egy 12 évesnek ilyen helyzetben?

Egy 12 évesnek ilyen helyzetben azt tanácsolnám hogy szóljon valakinek feltétlenül. Ilyenkor a bántalmazók csak fenyegetőznek. Pont azért mert nem akarják hogy ki derüljön. Egy ilyen fiatal gyerek a kora és a tapasztalatlansága miatt ezeket a fenyegetéseket elhiszi ezért nem mer szólni senkinek. Később rá fog jönni hogy jól tette volna ha szól valakinek.

Mellesleg kíváncsi lettem hogy mit jelent ebben az esetben a terrorizálás. Sokat kiabál vele, fenyegeti, vagy tettlegességig is fajul a dolog?

2021. márc. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Csak egy kérdés volt.

Nem érti senki."

Miért, mégis, hogyan érthetnénk meg, ha ennyiit árulsz? Egyébként pedig írtuk többen is, hogy az anya helyébe ÉS a gyerek helyébe mit tennénk, szóval. Valaki még azt is, hogy az apa helyébe.

Ha te vagy a gyerek, akkor ne hidd, hogy a szüleidet is olyan könnyen bánthatná mint téged.

Ha pedig, gyakorlatilag semelyik fél sem vagy, csak valaki,a ki ilyenen gondolkozik, mert a 16-os válaszodból ez jön le, akkor miért gondolkozol ezen?

2021. márc. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
55%
Nahát, de érdekes, csak igazam volt, hogy apuka a kérdés....
2021. márc. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2021. márc. 6. 01:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!