Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehet egy rokon, ha azt...

Mit tehet egy rokon, ha azt látja, hogy valaki teljesen eladósítja magát a gyerekvállalással?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a beleszólós típus, aki kéretlenül is az észt osztja. Úgy gondolom, hogy mindenki a saját hibáiból tanul a legjobban, én is utáltam mindig, ha valaki próbálta megmondani, hogy mi lenne a jó. Viszont...

Egyik rokonom babát vár és úgy látom, hogy elszalad vele a ló.

Átlag keresetekből élnek a barátjával, szerintem ketten ha 350-400 körül visznek haza. Fiatalok még.


Már az első vizsgálattól kezdve feljár Budapestre egy magánklinikára, ott is szeretne szülni. Ez közel 1 millió, a felét állják ők, a másik felét a két nagyszülő pár felezve. Erre még én is azt mondom, hogy rendben van, mert áldatlan állapotok vannak az állami kórházakban. De egy út Budapestre és vissza autóval 15 ezer forint neki, vonattal a fele lenne, ezzel is spórolhatna...

Azt mondta, hogy a babadolgokat nagyon alapra fogják venni, mert a szülés, vizsgálatok rengetegbe kerülnek. Anyukámék felajánlották, hogy a babakocsit megveszik nekik, mert az is egy nagy kiadás, legalább ezzel is kevesebbet kell költeniük majd. Igen, csak éppen ők egy 400 ezres babakocsit néztek ki, végül mikor a szüleim erre kicsit nagyot néztek, mondták, hogy nekik jó úgyis, ha adnak bele annyit, amennyit gondolnak.


Most is ő Amerikából akar babaruhákat rendelni, meg Tiffany plüssmackót Ausztriából hozatni egy barátnőjével. Azzal jön, hogy az első gyerekük lesz és mindenből a legjobbat akarja neki. De akarja neki a legjobbat az iskolákból, vagy sportból, ne plüssmackóból, amit egy újszülött egyáltalán nem értékel. Még ha olyan anyagi körülmények között élnének, aminél ezek nem jelentenének gondot, akkor velük örülne mindenki, de a bababútorokat kölcsönből fizették, meg a srác húgával akarták január végén felvetetni a szabad felhasználású diákhitelt (maguknak) és hogy majd ők azt folyamatosan fizetnék vissza neki.


Ismétlem, nem azzal van bajom, ha valaki drága dolgokat vesz a gyerekének. Mert ha van miből, tegye. De ha nincs, akkor ne akarja már a rongyot rázni közel félmilliós babakocsival, amit egyedül ki sem tudnának fizetni.

Ilyen nagy összefogást, hogy most ezzel összetelefonáljam a családot, nem szeretnék. De félek, hogyha meg egyedül ülnék le velük beszélni, megkapnám, hogy irigykedek (volt már ilyesmire utalás a kismama részéről).


2021. márc. 17. 21:17
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
93%
Nem szól bele mondjuk, és nem turkál más zsebébe. Az ő dolguk, ha szarba kerülnek, megoldani is az ő dolguk.
2021. márc. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem semmi közöd hozzá.
2021. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
92%

És miért akarzs beleszólni???

TE fizeted ezeket? Mert ha nem, akkor semmi közöd hozzá.

Rá fognak jönni, hogy ez nem sokáig megy így, neked nem kell semmit tenni!


Az meg, hogy nem vonattal mennek, hanem autóval, több okból is érthetö.

A legtöbb esetben az autó fele annyi idö, mint vonattal, másrészt sokkal kényelmesebb, harmadszor meg a mostani egészségügyi helyzetben nem igazán javasolt tömegközlekedést használni, akinek van más lehetösége, egy terhes nönek meg végképp nem ajánlott.

2021. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudsz mit csinálni. Írnám én is, hogy semmi közöd hozzá, de átolvasva valamennyi csak van, ha a te családod is beszáll a költségekbe-ezáltal te is érintett leszel,mivel valószínűleg nem fog itt megállni a költekezésbe, nem tudja felmérni az anyagi helyzetét. Ha beszélnél vele sem lenne jobb, csak leszólna. Viszont el fogja adósítani magát, amit majd a család dob össze, nagyon úgy néz ki jelenleg, hogy ez lesz belőle.
2021. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
35%

Mi közöd hozzá, kérdező??

Nincs saját életed, hogy máséban turkálsz?

2021. márc. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Ha sz_rba kerülnek, akkor nem ők fogják megoldani, hanem a szüleik, nagyszüleik. Akik pedig az én szüleim, tehát valamennyire érint engem is a dolog.
2021. márc. 17. 21:26
 7/45 anonim ***** válasza:
86%
Jaj hagyjuk már ezt a turkálás szöveget... Rázzák a rongyot ahogy akarják, de teljesen érthető, ha a kérdező nem akarja, hogy a szülei más agyatlan rongyrázására herdáljanak el egy rahedli pénzt! Rázzák a rongyot a maguk szakállára!
2021. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
93%

Ilyenkor eszembe jut, hogy a fiam amikor a nagynénjétől megkapta a drága vonatot szülinapjára, a vonattal játszott egy kicsit, majd elővette az összes üres gyufásdobozokat, és a mesekönyvekből épített pálya segítségével autózott..

Azóta rájöttam.

400 ezres babakocsiban úgyanúgy ordít, bekakil, alszik a gyerek mint az 50 ezresben. A 100 ezres tiffany macit, ugyanúgy rágcsálja, lehányja, eldobja, esetleg elhagyja mint az 5000 forintos macit. Ezek a nagyzolások a szülőknek szólnak, nem a gyereknek.

2021. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
3%
Szóval tesódra irigykedsz?
2021. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
21%
Nem azért, de mi is 400-450 ezret viszünk haza havonta, de vidéken ez rohadt jó fizetés,évente 3 milkát kapásból félrerakunk
2021. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!