Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az apam elhagyott mikor...

Ha az apam elhagyott mikor kicsi voltam, ram is vonatkozik a torveny, miszerint gondoskodnom kell rola?

Figyelt kérdés

sziasztok. mikor 9 honapos voltam mind a ket szulom elhagyott, anyammal soha nem beszeltem, apammal kb evente 1-2x talalkoztunk, illetve mikor 2 evre bortonbe kerult (12-13 eves lehettem) akkor latogattuk 3-4 havonta. az utobbi 3 evben tobbszor hazajart, inkabb csak unnepekre. egyebkent egy alkoholista , agressziv allat, de a problema az, hogy magas vernyomasa van, a szivevel vannak bajok meg meg par betegsege van, nemtudom mik, annyira nem is erdekelnek.. tehat a kerdesem az lenne, hogy most akarjak majd leszazalekolni, es ha egy par ev mulva mar nem tud magarol gondoskodni, a torveny kotelezhet engem arra, hogy ellassam es gondoskodjak rola? ( olvastam egy ilyen torvenyrol, miszerint a gyermek koteles gondoskodni a szulojerol, ha az onmagat ellatni keptelen). igy ram is vonatkozik ez vagy nem? ( elegge aggodom miatta, folyton uvolt es vedel, agressziv is, de mivel mamam, aki neki az anyja, szereti es megis csak a fia igy hetente atjar ide es van, hogy itt is alszik 1-2 napot hetvegen, en pedig mamammal lakom , szoval fix a talalkozas)

elore is koszonom a valaszokat

20/L


2021. ápr. 1. 17:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Nem kötelezhetnek, érdemtelenségre hivatkozva elutasíthatod.
2021. ápr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Beperelhet, de a bíró ki fogja röhögni.

(És max. 10 ezer - ha jól tudom -, amit ilyen esetben megítélnek. Nem biztos, hogy jól tudom..)

Egyszóval: emiatt ne aggódj.

2021. ápr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
11%

1


Hát akkor előre megnyugtatlak, hogy a csodás Orbán kormány elintézte hogy mossa kezeit ezügyben. A legelső rokont megkeresik és a nyakába varrják. Ugye te sem gondolod komolyan, hogy majd az állam fog gondoskodni róla? Örökségnél is ha nincs külön végrendelet, a legközelebbi hozzátartozó örököl, akkor is ha 2 percet látták egymást életükben. Erre ajánlott felkészülni mindenkinek akinek idős rokona van, mert 3 olyan közeli ismerőst is tudok aki most ebben vastagon benne volt, és ha egy filléred sincs se érdekli őket, úgy kirakják a kórház elé mint a sic, aztán vidd ahova akarod...

2021. ápr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
60%

Nem. Nincs ilyen trv.

Nem vagy köteles róla gondoskodni.

(Meg se érdemlné)

2021. ápr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
15%

Szülőre nem vonatkozik az érdemtelenség, követel ha örökbe adta a gyereket.


De nem kell aggódni. A rokontartas eme különleges formája nem anynyira gyakori és még vannak a feltételei.m

2021. ápr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
9%
1, nehéz így érdemtelenségre hivatkozni, hogy volt kapcsolattartás. A börtönben látogatta, csak akkor nem megy, mikor segítség kell, ez elég rossz alap.
2021. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
21%

5


Hiába magyarázod nekik, úgysem értik meg... majd kerül azért ilyen helyzetbe az emberek 90%-a, aztán elpisloghat mindegyik mikor azt mondják nekik hogy odaviszed anyád/apád ahova akarod. Vagy maradhat a kórházban napi 20 ezres ellátási díjért cserébe...

2021. ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
99%

Nem, nem jár úgy mint a gyerektartas.

Eleve csak akkor jár, ha a szülő önmagát önhibáján kívül nem tudja eltartani. Másik fontos kitétel, hogy a tartásra kötelezett megélhetését nem veszélyeztetheti.

Az 5. valaszado története hibás, ugyanis ha elítélték apukát a fentiek miatt, ő épp az érdemtelen kategóriát súrolná

2021. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudnak olyanra kényszeríteni,ne aggodj)
2021. ápr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%
A kérdésből úgy tűnik, nem az apád nevelt. Akkor ugyan mire hivatkozva akarna szülőtartást?
2021. ápr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!