Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet két pozitív vércsoportú...

Lehet két pozitív vércsoportú szülőnek negatív vércsoportú gyereke? Sürgős.

Figyelt kérdés

Az apa A+.

Az anya B+.

A gyerek 0-.


Ez lehetséges?


2010. aug. 21. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
lehetséges
2010. aug. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Lehetséges! Nálunk is ez a helyzet, én vagyok 0rh-, a szüleim pedig A és B +. És le sem tagadhatnák, hogy az ő gyerekük vagyok, nagyon hasonlítok mindkettejükre:) Örökölhetett a gyerek nagyszülőktől, dédszülőktől genetikailag ilyen vércsoportot.
2010. aug. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Ahol pl. 5-6 gyerek is van a családban szinte "természetes" hogy pozis szülőknek is van negatív rh-s gyermeke.Szóval ott látványosabban kijön.
2010. aug. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bizony!!A O,és az RH negatív "rejtve" öröklődik,és ha mindkét szülő hordozza,csak akkor fordulhat elő.

Ezért számít ritka vércsoportnak.

Anyum:A+

Apum:B+

GYereek

1:AB+

2:A+

3:A+

4:O-

2010. aug. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
A vércsoport nem öröklődik. A gének örüklődnek.
2010. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet. Ezek szerint mind a két szülő heterozigóta pozitív. Mivel az ivarsejtek számfelező sejtosztódással jönnek létre, ilyen esetben ugye vannak sejtek amik a +, vannak amik a - faktort tartalmazzák. Ha a fogantatáskor két olyan ivarsejt találkozik, ami a - faktort tartalmazza, akkor a gyerek természetesen - lesz. Ha egy - és egy + találkozik, akkor pozitív, mivel a pozitivitás dominánsan öröklődik. Hasonló okok miatt a 0-ás vércsoport is kijöhet, de azt már nem tudom, hogy ott mi domináns mi felett.


[link]

2010. aug. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Én vagyok a 0- vércsoportú gyerek.

2010. aug. 21. 11:42
 8/8 anonim ***** válasza:
10-es biosz :) Nagyon is lehetséges!
2010. aug. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!