Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen eredetű a Samu név...

Milyen eredetű a Samu név mint vezeték név?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen létezik, nekem van egy Samu vezetéknevű ismerősöm. :)
2010. aug. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem az volt a kérdés hogy létezik e, hanem hogy milyen eredetű! ^^ (:


Kérdező: Sajnos nem tudom!

2010. aug. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van! Tényleg létezik! :)
2010. aug. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jaja. o.O Az enyém is kicsit zsidós.
2010. aug. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a név felderítéséhez továbbra is várom a linkeket válaszokat és örülök hogy ennyi a Samu!
2010. aug. 23. 11:26
 6/9 anonim ***** válasza:

férfi keresztnév


Eredete: Sámuel,


Jelentése: rövidüléséből


Névnapok:


február 16

augusztus 20

augusztus 21

október 10

2010. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az 1. válaszoló vagyok, szóval bocsánat, egy "kicsit" félrenéztem a kérdést. :$


Nem találtam túl sokat, azért talán valamennyire jó. :)

"A családnevek ilyen esetekben mindenképp másodlagosak, tehát utónévi eredetűek (feltehetőleg valamelyik ősöd utóneve, illetve akkor még egyelemű személyneve Sámuel ~ Samu volt, és az ő X. nevű fiát hívták Samu X.-nek, de az ő fia már nem X. Y. lett, mert akkoriban szilárdultak meg a családnevek, hanem Samu Y. – ez a folyamat a társadalom különböző osztályaiban máskor ment végbe). Így az a tény, hogy léteztek nem zsidó Sámuel, illetve Samu utó- vagy egyelemű nevű emberek, elégséges bizonyíték arra, hogy nem következik abból, hogy valakit Samunak hívnak, az, hogy az illető zsidó származású."


/ezt csak bemásoltam/ Ja, meg még annyit, hogy a 18. században már voltak Samu vezetéknevű emberek.


Mégegyszer bocsi, hogy félreolvastam, biztos álmos voltam. :D

2010. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bocipók ***** válasza:

Az én vezetéknevem is Samu :-)

A töritanárom, aki szerette a vezetéknevek eredetét vizsgálni, mondta, hogy a Samu név a Sámuel keresztnévből alakult ki.

Ennyi.

2010. nov. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a barátnőm birkáját is így hívják :)) szerintem aranyos.
2010. nov. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!