Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van még így értelme?

Szerintetek van még így értelme?

Figyelt kérdés
13 éve vagyunk együtt a párommal, van három gyerekünk. Én itthon vagyok a kicsivel ő sokat dolgozik hogy mindenünk meglegyen. De úgy érzem belefásultam az itthon létbe a kapcsolatba. Nem foglalkozunk egymással élünk egymás mellett aztán ennyi. A szexuális életünk egyenlő a nullával, együtt vagyunk egy hónapba egyszer ami számomra kevés. 30as éveinkbe járunk de én nem akarok a gyerekeimnek ilyen karót nyelt anyát. Hogy lehetne vissza hozni a régi boldog jofej nevetős énemet? Sokat beszélgettünk már erről mit kéne csinálni de nem tudtunk nevezőre jutni vagy ha igen akkor tart két napig. Van még remény?

2021. máj. 7. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem jót tenne nektek egy párterápia. Annak alapján, amit írsz, nincs olyan kritikus probléma, ami eleve kizárná a kapcsolat megmentését (pl. erőszak, alapvető értékrendbeli különbség, vagy hasonló). Krízisek minden kapcsolatban vannak, és ebből - ha kell, megfelelő segítséggel - megerősödve is ki lehet jönni. Ha mást keresel a párod helyett, ezek a dolgok akkor is előjöhetnek. Jobb lenne ezt megoldani, mint elmenekülni.
2021. máj. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

13 év házasság, 3 gyerek, rendezett egzisztencia mellett, ha csak annyi a gond, hogy elfásult a szex, akkor azon lehet segíteni millió módon.

Ha ehhez nincs elég fantáziátok, akkor keressetek fel egy szexuálterapeutát!

2021. máj. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem jót tenne, ha te is dolgoznál, egyrészt többet lennél emberek közt, másrészt meg a párodnak kevesebbet kellene dolgoznia.

Emellett egy párterápia sem ártana, mert a kevés szex nem az oka, hanem a tünete a problémáitoknak.

2021. máj. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vuk-91 ***** válasza:
84%

Nem mondok újat, de ahogy látom, inkább elhanyagolt kapcsolatról van szó, mint mérgezőről. Javaslom nézzél meg egy kisfilmet Youtube-on (ha tudsz angolul) "Here's the plan" címen.


Azon kívül, mint mindenki más, annyit tudok mondani hogy párterápia és/vagy szexuálterápia.

2021. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Passzoljátok le a kölykpköet és menjetek el kettesben ide-oda.


Egyszerűen belefásultatok, gondolom a gyerekek óta semmi közös program nélkülük, csak ők, meg a meló.

2021. máj. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%
Na pont ezert nem tervezunk az asszonnyal gyereket. Utana csak a gyerek korul forog az egesz. Nagyon jol megvagyunk egyutt, van idonk egymasra, eljarunk kiandulni, nyaralni. Ha meg ott a gyerek (vagy tobb) akkor aztan fejetetejere all az egesz.
2021. máj. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

A gyerekeket adjátok oda a nagyszülőknek kicsit, párod vegyen ki szabit és az összes szexpózt amit ismertek vessétek be, beöltözés, szerepjáték ami csak jól esik.

Mond meg neki,hogy neked ő kell nem a pénz.

Mássz rá minden másnap, és mond,hogy akarod! Hétvegente menjetek el kirándulni erdőbe ahol egymásba karolhattok a gyerekek meg játszanak.

2021. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem pedig érdemes volna talán azon elgondolkodnod, hpgy egyáltalán mi az értelme az életnek (ha van neki egyáltalán bármi értelme)... mert ha annyi a lényege és értelme, hogy happy legyél, hogy izgalom legyen benne, több legyen a gyönyör és az élvezet, akkor persze kénytelen os volna szinte az ember azt mondani, hogy ha úgyis csak ennyi, hogy felkelünk reggel, eszünk, iszunk, ..szunk, alszunk, akkot hajrá, minél többet az érzékek gyönyörködtetéséből és kielégítéséből. Ha elröpül az élet és csak a semmi vár, meg ha csak "kiterítenek úgy is" a végén, "miért legyek tisztességes" (pl. a gyerekeimmel szemben, akiknek kell az apjuk is, vagy a társammal szemben, aki miattunk és értünk nincs velünk annyit, amennyit bizonyára inkább szeretne, ha megtehetné)...ahogy József Attila mondja. De ott van a másik fele is annak, amit mond, hogy "Miért ne legyek tisztességes? Kiterítenek úgyis. Tehát ha még nincs is más előttem is világos magasztosabb, vagy transzcendens értéke és értelme az életnek, miért ne törekedjek akkor is arra, hogy jó legyek, akár pusztán csak azért, mert jó annak lenni. Azokért, akik szeretnek, lemondani néhány dologról szeretetből, ami mondjuk hiányzik. Ha pedig több értelme is van az életnek, annál, mint ami látszik néha, és van létjogosultsága egyáltalán megkülönböztetni jót és rosszat, akkor érdemes keresni azt, ami értelmet adhat neki, minden hiányérzet ellenére, és érdemes talán elgondolkodni azon is, hogy mi az, amit elveszítesz, ha eldobod és lecseréled az újdonság varázsára, azzal a boldogsággal kecsegtetőre, amit hiányolsz...pl a szülői mintát, vagy a család biztonságát, amit a gyermekeidnek adsz.
2021. máj. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! A párterápia tényleg jó ötlet ez eddig nem jutott eszembe. Nem tudok még elmenni dolgozni mert a kicsi 8 hónapos de tervezek vissza menni a munkahelyemre ha nagyobb lesz.
2021. máj. 7. 19:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!