Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben elmondjam a...

Ilyen helyzetben elmondjam a szüleimnek, hogy minimum egy sportra akarok majd járni? 19/l

Figyelt kérdés

Furcsa kérdés, de most már olvassátok végig^_^:

Külföldön kezdek új életet és régóta vágyom arra, hogy sportoljak vagy valamilyen produktív dolgok végezzek. Erre nem volt lehetőségem, különösen a kevés lehetőségek miatt a falumban, a hosszú utazás és a nagymamám szigora miatt. Ő nevelt fel különben.

Nemrégiben felvetettem, mint ötletet a mamámnak, hogy talán majd elkezdek olyan sportra járni, ahol önvédelmet tanulhatok. De azt mondta, hogy csak vigyem a paprikasprayt a kezembe minden áldott nap, akkor is, ha nappal van. Mondtam neki, hogy azért ez nagyon necces és mindenki hülyének nézne, viszont ha technikákat tanulnék meg, akkor több esélyem van a győzelemre stbstb... Igazából ebből majdnem hosszabb vita fajult el, de hagytam. Kicsit el is ment a kedvem, hogy valamit is csináljak az életben. Meg sem merem említeni a többi vágyott sportot.

Aztán ott van az, hogy zavarná őt, ha ilyenekre dobnám ki a pénzem és mindig aggódna, hogy mikor lesz balesetem a sportban vagy mikor érek haza az órák után.

Azt terveztem, hogy egy ideig titokban tartom, HA lesz bátorságom csatlakozni és majd pozitív élményekről számolok be neki, hátha büszke lesz rám vagy belátja, hogy képes vagyok dolgokra...

VISZONT ott van a baki, hogy anyum abban a városban lakik, ahol majd én fogok, tehát előfordulhat, hogy nem talál az albimban és akkor majd megy a mesélés.. Nem tudom mit csináljak pontosan. Nem akarok veszekedni velük.

Természetesen dolgozni fogok, saját pénzemből fogok élni. Mit tennétek?



2021. máj. 23. 07:05
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%

1. A sport jó. Ha bármit sportol az ember az csak egészséges és jót tesz.

2. Az önvédelmi sportok is jók és manapság már rengeteg lány űzi Szerintem őszintén meg kéne mondani, hogy ki szeretnéd próbálni, nincs ebben semmi nagy cucc.

(3.) Azért hozzá tenném, hogy ahhoz, hogy valóban meg tudd védeni magad a sportban megszerzett tudással, hosszú évek kellenek. Teljesen más egy edzés és egy éles szituáció.

Ha fennáll az esélye, hogy baj érhet (értsd ezalatt mondjuk a környéket ahol majd laksz) nem árt az a gázspray.. hidd el.. nagyon hatásos!!

2021. máj. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Persze, hordani fogom magamnál. Lehetőleg minél közelebb a kezemben. Az önvédelmi sport egy példa volt, de köszi a részleteket.
2021. máj. 23. 07:28
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
19 éves vagy, épp most kezded az önálló életed. Senkinek nincs beleszólása, hogy mit csinálsz. Se s sportra, sem semmire.
2021. máj. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kezemnél*
2021. máj. 23. 07:29
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Az önvédelmi sport általában csak a nevében az. Sok évig jobban jársz még a paprikával.


És felnőtt majd akkor leszel, ha mered vállalni a döntéseket, amiket hozol. Amíg titkolózol, addig nem vagy felnőtt.

2021. máj. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom majd elmondani neki telefonon keresztül. Úgyis kíváncsi lesz, hogy mit csinálok... Csak nem állok készen a kritikára.
2021. máj. 23. 07:35
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

mindenki hülyének nézne, viszont ha technikákat tanulnék meg, akkor több esélyem van a győzelemre stbstb...


Inkább tűnsz 14-nek, mint 19-nek.. győzni akarsz vagy megvédeni magad? Ki nézne hülyének a spray most? A kutya nem tudja, mi van a táskában. Amúgy nem tudom, hol élsz, nekem 44 évig nem volt szükségem se önvédelemre, se paprikaspay-re.

2021. máj. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A győzelem alatt a magam megvédésére gondoltam.


A mamám úgy értette, hogy a kezemben tartsam. Én pedig a táskámban fogom. Nem értettél meg engem.

2021. máj. 23. 07:39
 9/21 anonim ***** válasza:
64%
A helyedben nem mondanám el, mert ezzel csak vitát generálsz. Éld az életedet, ahogy jó neked, de nem kell beszámolni róla, már felnött vagy, legalább is elvileg.
2021. máj. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonymousreview60 ***** válasza:
97%

1. Sportolni jó. Eszedbe ne jusson nem elkezdeni/abbahagyni!

2. Nagyanyád egy - az őáltala tanultak alapján - kiszámíthatóbb világban történt. Emiatt és koránál és talán személyiségénél fogva hajlamosabb a mai körülményeken aggodalmaskodni. Ehhez hozzájön, hogy veled szemben még anyai pozícióból (te meg a (kis)gyerek)) lép fel, és emiatt meg akarja mondani mit tegyél. Meg kell tanulnod megvédeni ezzel szemben az identitásodat és a döntéseidet. Ez a felnőtté válás része. Emiatt ne hanyagold a terveid elmondását, de ne is tárulkozz fel lendületből. Szóval beszélgess nagyanyáddal, és ha neki nem tetszik valami, akkor mondd el, hogy ez szerinted ez azért jó mert stb., és így teszed pont.

3. Önvédelem: A paprikaspré ésszerűtlen lenne állandóan a kezedben, mert nincs annyi veszély, plusz amikor egyik kézzel a kapaszkodót fogod, a másikkal a sprét, 2 emberből 3 eszelősnek nézne.

Az önvédelem viszonylag hamar használhatóvá válik, de kell a lélekjelenlét. Öcsém krav magázott. A csapatban volt egy csaj, aki nem 1 éve művelte, és amikor fogdosta valaki a villamoson, lefagyott és sz@rt se ért a tudása.

4. "anyum abban a városban lakik" Nagykorú vagy és - főleg ha te fizeted a bérleményt akkor - semmi köze hozzá, hogy mikor vagy otthon. Te egy másik felnőtt ember vagy abban a városban, aki történetesen a lánya. Nem kell minden nap vagy héten meglátogatnod.

2021. máj. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!