Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan és mikor mondjam el a...

Hogyan és mikor mondjam el a szüleimmek?

Figyelt kérdés

Most 10-es vagyok és néha szóba jön, hogy hol szeretnék tovább tanulni ha egyáltalán szeretnék és a szüleim azt hiszik, hogy a városban akarok majd egyetemre menni. A probléma az, hogy én valójában egy ösztöndíjjal szeretnék ingyen Japánban tanulni (tudom hülyeségnek hangzik de nem az) de a szüleim nem nagyon támogatnának benne (ez közel 100%).

Szóval a kérdésem, hogy szerintetek mikor tudassam velük a terveimet?



2021. jún. 4. 13:37
A kérdező szavazást indított:
Minél előbb
Halogasd amíg tudod
203 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
97%
Minél előbb mondd el mik a terveid és meséld el, hogy hogyan fogod megszerezni az ösztöndíjat, milyen lehetőségeid vannak. Ha látják, hogy informált és kitartó vagy a témában, akkor biztos elgondolkodnak ezen komolyabban is.
2021. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Minél előbb, mert úgy legalább látni fogják, hogy ez nem csak egy fellángolás ami pár hétig, hónapig tart, hanem tényleg akarod. Viszont ha tegyük fel, benyögöd 12. év félévkor, hogy te Japánban akarsz tanulni, simán hihetik, hogy egy buta fellángolás, viszont ha már most elkezdesz nekik beszélni erről, és még pl. 1 év múlva is így látod, akkor ők is tudni fogják, hogy te ezt komolyan szeretnéd.
2021. jún. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
13%
Most komolyan, mennyi a valós, reális esélye ennek?
2021. jún. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Nagyobb mint gondolod.Erre van kitalálva az erasmus
2021. jún. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
98%

Egy ismerősöm Kínában tanult 2 félévet (magyar egyetemtől került oda, már nem emlékszem hogyan is pontosan, de szerintem nem erasmussal. Kínaiul sem tudott előtte, csak az alapokat - angol emelt tudás viszont elengedhetetlen volt!!!). Most pedig visszahívta az ottani egyetem még, pedig már elvégezte azt a szakot, amin volt. Szóval teljesen lehetséges. De a szülői féltés ösztönös, nehéz elengedni a gyereket. Tényleg lehet veszélyes, de ez az ismerősöm mondta, hogy egy csapatba került és velük mozgott mindig, sose volt egyedül. Még Japán barátnője is volt fél éven keresztül. imádta egyébként, készül vissza oda.

Én is azt javaslom, hogy tudj meg minél többet a lehetőségről és akár keress is olyat, aki ott tanul/tanult magyarként. Biztos van, aki segít és elmeséli mi hogyan működik ott. A kapcsolatot is felveheted a kiszemelt egyetemeddel és biztos küldenek információkat, segédanyagokat, stb. Sok sikert!

2021. jún. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Amíg nem mondod el nekik, addig nem tudhatod, hogy hogyan reagálnának, szóval szerintem minél előbb beszéld meg ezt nekik, hiszen ez nem tréfa dolog, a jövődről van szó! És szerintem ha te tényleg ezt szeretnéd, akkor nem fognak a boldogságod útjába állni.
2021. jún. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%
Az ösztöndíj a megélhetésedet is fedezi?
2021. jún. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
15%
Addig nem szólnék amíg meg nem kapod a is az ösztöndíjat, utána ugyanis hiába vergődnek már ott a lehetőség amit vétek lenne elszalasztani. Ha előtte szólsz viszont addig fognak nyaggatni amíg nem mered igényelni az ösztöndíjat és így lemaradnál egy jó lehetőségről.
2021. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
98%
mély levegő,és mondd el nekik,az érveidet is,ne emészd magad,ez a TE döntésed!
2021. jún. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
99%
Meséld el nekik, hogy mi lenne az előnye ennek. Ne csak, hogy tetszik az anime meg a többi. Hogy miért az az egyetem a neked megfelelő, mit kapsz ott, amit itthon nem bírsz. Sorakoztasd fel az érveket, olvass utána.
2021. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!