Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nevelőapám el akar tiltani...

A nevelőapám el akar tiltani a vér szerinti apámtól. Van ehez joga?

Figyelt kérdés

Anyámmal, nevelőapámmal és húgommal élek, de hétvégén sokszor apánál vagyok. Nem tudom miért akar eltiltani tőle, pedig nem csinált semmit. Nevelőapám mindig panaszkodik anyámnak, hogy miért vagyok hétvégén apánál és folyton veszekszik velem. Mit tegyek?


17L



2021. jún. 19. 18:26
A kérdező szavazást indított:
Van joga hozzá, hogy eltiltson
Nincs joga hozzá
115 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ui:nem ő a törvényes képviselőm
2021. jún. 19. 18:28
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Nincs joga, sőt, apádnak joga van veled tartani a kapcsolatot. Viszont meggyőzheti anyádat, hogy 18 éves korod után kitegyen otthonról (ha nem tanulsz valahol).
2021. jún. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Apádnak joga van téged látnia és neked is jogod van apádhoz.

Szóval a nevelőapád nyugodtan csak panaszkodhat.

2021. jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
8%

Kevés az infó amit elmondtál...meg lehet, hogy a tudásod is.


Lehet, hogy a biológiai apád egy féreg, csak te nem látod.

2021. jún. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Az előzőnek a stílusával ugyan nem értek egyet, de lehet, hogy tényleg vannak dolgok, amikről nem beszéltek még neked. A jogod megvan, hogy lásd apádat, de azért még anyádékra vagy utalva egy ideig biztosan. 17 évesen vagy már olyan idős, hogy esetleg le tudj ülni anyáddal beszélni a dolgokról, szerintem próbáld meg. Már ha vele lehet beszélni.
2021. jún. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos nálunk is volt ilyen gond, hogy a párom féltékeny volt a volt férjemre. Neki se tetszett, hogy a gyerekek szeretik és szívesen mennek hozzá. Rengeteg beszélgetés, és néha veszekedés vagy ultimátum kellett, míg oda eljutottunk, hogy nem mutatja ki, hogy féltékeny. Tudom, hogy most is az, és látom rajta, milyen nehèz hallgatnia az élménybeszámolókat, de már csak annyit mond, hogy örül, ha jól érezték magukat.

Nála az az oka az egésznek, hogy attól fél(t), hogy a gyerekek egyiküket szeretni, a másikuk utálni fogja. Tartott attól, hogy ha ott jól érzik magukat, akkor neki versengenie kell, hogy őt is szeressék. De már belátta, hogy mindenkinek az a jó, ha a gyerekek mindenhol szeretve érzik magukat és jó a kapcsolat.

Ő alapvetően ilyen szeretetéhes, és féltékeny típus. Nem egyszerű eset.

De nem a rosszindulat vezeti, hanem ő akar lenni a "kedvenc apuka".

2021. jún. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

6-os

A te férjed és a kérdező nevelőapja közt a különbség, hogy gondolom a férjed nem veszekedett a gyerekekkel emiatt.


Szerintem a kérdező nevelőapja nem a joszandek miatt tenné ezt. Kicsit fura

2021. jún. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tiltani nincs.
2021. jún. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Mégis mit képzel magáról?? Eszem megáll... Anyukád mit szól ehhez? Miért nem kérdezel rá, hogy mégis miért tiltana el? Ülj le vele kettesben, higgadtan megbeszélni. Légy te a felnőtt, ha már ez a pasi nem az.
2021. jún. 20. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Nyilvánvalóan törvény adta joga nincs hozzá. De lehet véleménye. Lehet, hogy igaza van. Lehet, hogy amikor haza mész apádtól, kibírhatatlan vagy. Lehet, hogy te eszre sem veszed, de apád rossz hatással van rád.

Esszerű dolog lenne megkérdezni, mi a problémája pontosan.

2021. jún. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!