Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem, ha nem...

Mit kellene tennem, ha nem engedi, hogy kidobjam azokat a ruhákat, amiket már nem akarok hordani, de nem enged újakat venni, mert sok ruhám van?

Figyelt kérdés

Idén egyetemre megyek és fél akarom újítani a ruhatáram.

Van olyan ruhám, ami így is több éves már.


Azok a ruhák, amik tetszenek neki, azok úgy vannak a szekrényemben: ha egyszer veszed is fel, jó lesz.

A logikát nem értem, mert úgy csak feleslegesen van a szekrényemben.


Kijelentem, hogy a saját pénzemből vásárolnék.


De mellette szereti megjegyezni, hogy amit éppen felveszek az miért nem jó.


9 éve a nevelőszülőm. Teljesen jól kijövünk egyébként.


Múltkor kiszerettem volna dobni egy farmert, mert leesik rólam. Azt mondta: tegyél bele szíjjat. Ha meghízol, akkor jó lesz.

Egyébként elég rosszul is áll.


Sok ruhám van, ami itthoni. Több, mint ami mindennapos lenne.


Tanácsok?


2021. júl. 7. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Mi ezzel a problémád? Fölemeled a kuka fedelét és beledobod a farmert. Vagy összecuccolod, ami nem kell, és viszed a Vöröskeresztbe.
2021. júl. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Nagykorú vagy, saját pénzed, nem kell az engedélyét kérned.
2021. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Dobd ki / add el / adományozd el őket. Kizárt, hogy fejből ismerné mindegyiket, és hiányolná őket (ha meg igen, majd azt mondod, elszakadt, kihíztad, borfoltos, akármi).
2021. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Gyűjtsd össze szatyrokba, és vidd el egy ruhagyűjtőbe amikor nem látja, vagy add le valami szervezetnél, ha van rá lehetőség. Esetleg hirdesd meg marketplace-n az egész pakkot valami jelképes áron, hogy egyben megszabadulj tőle.


Utána elmész, bevásárolsz, és ha már hazaérsz, úgy se tudja kivágni. Ha meg a pénz a gond, hogy nem akarja, hogy az egészet ruhára költsd, akkor Háda vagy más használtruhás, ahol igazából 20k-ból simán le lehet váltani egy ruhatárat, míg egy Árkádi kiruccanásból ez még a legolcsóbb New Yorkerből sem jön ki.

2021. júl. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
ha jó minőségűek még, add el őket fb-on, vaterán....
2021. júl. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Miért kell az engedélye a vásárláshoz, ezt csak én nem értem?

Sosem szóltam bele, mit vesz a lányom a saját pénzéből. Amíg még én fizettem, de már egyedül vásárolt, akkor is az volt a kikötés, hogy nem költhette el a pénzt egyetlen darabra, és az évszaknak megfelelő legyen!

Tehát ha kapott pénzt, hogy vegyen pár nadrágot, pulcsit, akkor ne állítson haza egy drága kisestélyivel vagy egy bőrdzsekivel.

Abba meg végképp nem szóltam bele, mit selejtez ki, ha nem hordja, feleslegesen ne foglalja ki a helyét. Mondjuk én arra neveltek, ha jó állapotú a ruha, ne dobja ki azonnal, vagy adja el, vagy adja le olyan helyen, ahol még hasznát veszik.


Ha bevásárolt, mit csinál? Kidobja? Vagy téged dob ki? Hogy alakult egy hogy erre is engedélyt kell kérned?

2021. júl. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
Ne dobd ki hanem ha olyan állapotú akkor add el (aztán a pénzből tudsz vásárolni) vagy adományozd el a rászorulóknak. Amúgy ha nagykorú vagy akkor nincs sok beleszólása a dolgokba főleg hogy a saját pénzedből lenne. Fogd magad és menj el vásárolni/rendeld meg amit akarsz, majd beletörődik.
2021. júl. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem értelek.

Van pénzed, van két lábad, elmész a boltba és megveszed a ruhát.

2021. júl. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
En se szeretek kidobni ep ruhat. Jo lehet otthonra is még, meg ki tudja, lesz e pen z, ha visszahízok. .
2021. júl. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

"Idén egyetemre megyek"


Csak idáig olvastam el a kérdést, a többi úgyse lényeges. Aki idén megy egyetemre, az jó eséllyel már 18 fölött van, vagyis felnőtt. Egy felnőttnek nincs szüksége semmilyen családtag engedélyére ahhoz, hogy a saját holmijait kiselejtezze.

2021. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!