Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engedik a páromat összeköl...

Nem engedik a páromat összeköltözni velem, mert idősebb vagyok? Ilyenkor mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Nekem van már lakásom, ő tavaly koliban kezdte, aztán átköltözött kb 3 hét után egy barátjához. Május végéig ott lakott, aztán a vizsgaidőszakra, meg nyárra most hazaköltözött. Viszont oda állandóra lakni nem mehet vissza, mert a haverja összeköltözött a barátnőjével.


1 éve együtt vagyunk, és kb csak formalitásból fizette a szobát a barátjánál, mert nonstop nálam voltunk. Minden cucca már az én lakásomban volt, átvitte a gépét is, a másik helyen volt pár pólója és alsója, ennyi. Kulcsa is van a lakáshoz.

Ezért én hoztam fel, hogy szeptembertől esetleg odaköltözhetne "rendesen". Ő örült, aztán mikor mondta a szüleinek, az anyja kiakadt... Hogy ez egy hirtelen és felelőtlen ötlet, nem kell neki 19 évesen senkivel sem összeköltözni, mi lesz majd, ha szakítunk, akkor költözhet az utcára. Meg hogy nekem ő csak egy ideig-óráig tartó szórakozás és ne gondolja, hogy majd én a mindennapokban is kíváncsi leszek rá (ezt így előttem)..


Nem vészes amúgy a korkülönbség, én 25 leszek most, ő 19 éves. Viszont én vagyok a lány/nő, ezért is furcsább talán a helyzet...

Azt mondja, hogy maximum ezek után úgy költözik oda, hogy nem mondja otthon, úgyse jönnek rá. De nekem ez a titkolózás, ne mondjuk meg anyáméknak dolog olyan gimis, vagy nem tudom... Elhiszem, hogy így nem lenne konfliktus, de mégsem arról van szó, hogy egy buliban kipróbálta a cigit és ezt nem szabad elmondani otthon.



2021. júl. 22. 09:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%
Ez még kisgyerek , a kora szerint is , mit vártál?
2021. júl. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Azért egy 19 évest lekisgyerekezni elég meredek, főleg mert nagyszüleink idején ez már apakor volt.
2021. júl. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem kisgyerek, de konfliktuskerülő.
2021. júl. 22. 09:17
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

19 éves, szinte még gimis, mégis milyen viselkedést vársz tőle? Hagyd, intézze el ő ezt a játszmát az anyjával, különben sose lesz belőle érett férfi.

Amúgy mint mond az anyja, hova költözzön? Mert lakni valahol kell...

2021. júl. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az anyja azt akarja, hogy keressen magának albérletet és lakjon ott, aztán találkozunk szabadidőnkben.
2021. júl. 22. 09:22
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

19 évesen gyerek, függ és fél a szüleitől. És a leírás alapján még gimis.

Keress korban hozzád illőt.

2021. júl. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Azt ne várd el Tőle, hogy ne úgy viselkedjen mint egy gimis, 19 évesen...

De amúgy a kapcsolattal nincs probléma.


Vagy költözzön albérletbe, ahogy az anyja mondja, de akkor az anyja fizesse (ha ennyire akarja), vagy költözzön hozzád és mondja meg a szüleinek hogy így döntött.


Jogilag meghozhatja ezt a döntést...

2021. júl. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

"Az anyja azt akarja, hogy keressen magának albérletet és lakjon ott, aztán találkozunk szabadidőnkben."


Ezzel konkrétan mi a probléma? 19 évesen nagyon gyerek még, simán lehet, hogy ma még együtt vagytok, holnap meg már nem.

2021. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%
majd 25 éves korában ő fog lecserélni téged egy 19 éves kiadásra :D
2021. júl. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
Én nem ítélkezem, csak analizálgatok. Az a bajod, hogy nem szállt szembe az anyjával miattad, nem áll ki érted, ezért kicsit komolytalannak érzed a dolgot, és netalán csalódtál picit? Mert ha nem ez a bajod, hanem tényleg csak a lakás kérdés, akkor azt engedd el. Ha az előbbi, neked kell tudnod mennyi fér bele az értékrendedbe, de szerintem nyugodtan félretolhatod azt is. Az anyja lehet a te problémád, nem is igazán a párod viselkedése
2021. júl. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!