Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon házasságban...

Magyarországon házasságban élő felvidéki magyar ha igényli a magyar állampolgárságot, akkor ő is elveszíti a szlovákot?

Figyelt kérdés

A házastársa magyar állampolgár és már több, mint 2 éve házasok. Több éve Mo-on él, rendelkezik magyar felmenőkkel. Magyar tudását felnőttként megszerzett érettségije is igazolja.

Azt tudom, hogy ha Szlovákiában élne, és ott kérné a magyar állampolgárságot, hogy azzal elveszíti a szlovákot, de itt? Hisz Mo-on nem törődnek úgymond vele, hogy kinek hány állampolgársága van, pl. román-magyar állampolgár ismerősöm is van.

Nem tudtam eldönteni, hogy melyik kategóriába írjam. Bocsi, ha valaki nem ide gondolja!


2010. aug. 31. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én férjem is szlovákiai magyar,neki is van magyarországi lakhelye,munkahelye,biztosítása tehát nincs igazán szüksége a magyar állampolgárságra,ha egyszer mégis akkor csak a kisfia miatt aki én utánam ugye magyar állampolgár.


Szerintem,bár nem jártam utána,de ha itt Magyarországon kérne valaki állampolgárságot akkor mindenképpen értesítené a magyar állam azt az országot ahonnan származik,tehát ha érvényben van a Szlovákiában az a bizonyos törvény akkor vszínű elveszítené a szlovák állampolgárságát...!

Hangsúlyozom,szerintem!!!

2010. aug. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nem a mi magyar törvényeinkkel ellenkezik az efféle szabályozás.
2010. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az teljesen mindegy, hogy hány éve él Magyarországon valaki, meg honnan van az érettségije. Szlovák állampolgár, és ha magyart kér, a törvény értelmében el fogja veszíteni a szlovákot. Nem gondoltam volna, hogy valaha ilyet mondok, de ha a szlovákokat nézem, nincs okom panaszkodni a szerbekre...



(egy hasonló cipőben járó vajdasági magyar)

2010. aug. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért írtam le, hogy itt él már egy jó ideje ill. itt érettségizett, mert régebben x évet írtak elő és vizsgázni kellett magyarságból, ha valamivel nem tudta igazolni, hogy tudja a dolgokat.

Amúgy neki azért kéne, mert a válság kezdetén sajnos munkanélküli lett. Aztán sok munkahelyről azért utasították vissza-, mert bár nem úgy hirdették, de -mivel nem magyar állampolgár őt nem veszik fel.

Ja, és akkor hogy van az, hogy a román ismerősömnek megmaradt tudtommal a román állampolgársága is, és megkapta a magyart is?

2010. aug. 31. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!