Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mem szeretném sem a testvéreim...

Mem szeretném sem a testvéreimre,vagy a gyerekeire hagyni az ingóságaimat? Családon belül senkire,az okom megvan rá? Kire hagynátok ez esetben? Kutyamenhely kizárt!

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 21:32
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
90%
És mi garantálja hogy tényleg a gyereké lesz a pénz, és nem semmizik ki? A down szindrómások szeretetreméltóságát meg hagyjuk. Szép a "reklámanyag" amit róluk nyomatnak, csak jócskán ferdítenek mert a súlyosan érintetteket nem mutogatják. (csak hogy értsd. egy súlyosan érintett down szindrómás veszélyes, nem egy eset volt amikor családtagot akart megerőszakolni, vagy meg is tette mert éppen ahhoz volt kedve. Csak ugye ezt nem szokták hangoztatni a nagy "szeretetgombócozás" közben a tévében. Ők azok amik: értelmileg sérült emberek, akik az önállóan élni képestől az életveszélyesen agresszívig bármik lehetnek.)
2021. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan milyen ingóságokról van szó? Mihez kezd egy intézetis gyerek a bútoraiddal? Gondolod bérel neki az intézet egy raktárat amíg fel ő? Egy Down kórosnak sem valószínű hogy van hová tenni a szőnyeget. Ha ékszer, vagy festmények az persze más, de bútorok esetén ez inkább teher mint ajándék.
2021. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Vagy öregségemre ,igen,idősotthonra.
2021. szept. 12. 22:14
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
A legokosabb ha magadra fordítod a jó ellátás érdekében.
2021. szept. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
37%
Itt nem csak a testvéreidről van szó? A gyerekei is átvágtak? És a barátaid az összes? A távolabbi rokonaid? A szomszédos? A fodrászod? Az orvosod? A templom ahová jársz? Tényleg senki nincs a környezetedben akinek szívesen adnál?
2021. szept. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
91%

Intézetis, vagy a down szindrómához szeretnék elsősorban hozzászólni. Ezeknek a gyerekeknek legtöbb esetben gyámjuk van. Aki jó esetben egy nevelőszülő. De a kisördög mindenkiben ott van. Szerinted ha ráhagyod egy sérült gyerekre, vagy egy csecsemőre a vagyonodat,az mennyit fog belőle látni? Kb semmit. Mert a gyám elintézi úgy, hogy mindent ő kapjon. Sajnos ez nem csak most pattant ki a fejemből,ismerek ilyen szitut.

Megértem, ha noncs olyan rokon, de akkor ne egy személyt támogass, hanem egy intézményt.

2021. szept. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
De volna,akinek szivesen adnám,de azok tele vannak anyagilag,nincs szükségük rá. Évente 5 ször mennek külföldre nyaralni. A Testvéreim gyerekei kicsik még,a testvéreim nem adták vissza nekem a kőlcsönkért pénzt.avval a cimszóval,hogy 2 gyerek van,s sokba kerülnek. Ismerek orvos házaspárt,akinek Down szindrómás gyermeke van,s nagyon kis kedves,szeretetteli kislány.
2021. szept. 12. 22:27
 18/36 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező. Hasonlóan vagyok mint te, annyi könbséggel, hogy nekem házam nincs.

24 évesen, akkor nyelvtudás nélkül 2000kmerrel arrébb költöztem, hogy összekapjam magam anyagilag. Később kölcsönadtam valakinek egy nagy összeget... valószínűleg sosem látom újra a pénzem, és még házat sem tudtam venni... nem szabad kölcsön adni

2021. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
79%
Az még mindig nem derült ki milyen ingóságról van szó. Pénz vagy bútorok?
2021. szept. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehetnek olyanok is. De nem csak olyanok. Én ebben dolgozom tíz éve, egy napközi otthonban ami kifejezetten fogyatékosoknak van. A két kezemen nem tudnám megszámolni hányszor kellett kollégáról leszedni a "kanos" down szindrómás felnőttet.És nem azért csinálják mert rosszindulatúak, de ettől még életveszélyesek tudnak lenni.
2021. szept. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!