Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha anyám folyton...

Mit csináljak ha anyám folyton féltekeri a fűtést 24 fokra?

Figyelt kérdés
Tököm ki van már, hogy egyfolytában 24 fokra állítja a fűtést, nem értem, most is csak 8 fok hajnali 1-kor, és tiszta forró a radiátor.. azzal indokolja hogy ő fázik, amit nem bírok felfogni. Éppen erre keltem fel, hogy kicseszett melegem van.
2021. nov. 8. 01:03
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
Ha megmondom hogy ne állítsa 23-nál többre azt mondja nem fogja erre éjszaka beállítja 23.8-ra
2021. nov. 8. 01:04
 2/52 A kérdező kommentje:
Ezért is van nyitva az ablakom egész éjszaka kb
2021. nov. 8. 01:05
 3/52 anonim ***** válasza:
69%
2021. nov. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
67%

Ahogy mondani szokás, ennél nagyobb bajod sose legyen az életben!

Képzeld, én 24 éves lányként szintén fázok a 22 fokban. Itt nálam a panelban 25 fok van, számomra pont ideális. Még igy is betakaródzva alszom (mondjuk nyáron is 40 fokban).

Amikor lementem anyámékhoz vidékre, náluk 22 fok volt a házban és tényleg fáztam benne.

Hagyd nyitva az ablakot és kész. Én biztosan nem tudnék nyitott ablaknál aludni.

2021. nov. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim válasza:
87%
Legegyszerűbb megoldás: elzárod a radiátorod csapját és akkor a szobádban nem lesz fűtés, ha fázol meg visszanyitod. Kifinomultabb megoldás: szereltetsz fel termoszelepet a radiátorodra és akkor a beállított hőmérséklet felett automatikusan zárja a radiátorodat. Legnyerőbb megoldás: elköltözöl a g*cibe, minek élsz anyáddal.
2021. nov. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
69%

Ha szabályozható a fűtés, tekerd le a saját szobádban. Öltözz lengébben.


Nálunk 22 fok körül szokott lenni, én így is mindig pléddel betakarózva ülök a gépnél. Néha még ez is kevés, ilyenkor bekapcsolom a hősugárzót, és beirányítom közvetlenül a pléd alá míg jól átmelegszem.

Ha még nincs hősugárzótok, vegyél egyet.

2021. nov. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim válasza:
84%

Megmondom őszintén, én megértem a problémádat. Kolis vagyok, és a szobatársam 30 fokban is fázik, általában úgy szeret aludni, hogy radiátor tökig felcsavarva, felöltözve kezeslábas pizsamába, és arra rá egy dupla rétegű vastag paplan. Közbe én meg hőgutát kapok.

Én amúgy totál az ellentéte vagyok, 16-17 fokban érzem jól magam, és annál melegebbe nem tudok aludni. Itthon sz*rok a nyílászárók, és mindig ekörül van a hőmérséklet, és így is egy vékony lepedő van rajtam. Meg nekem amúgy is mindenhol melegem van, 20 fok felett már kb. izzadok, és nem tudok melegbe működni.


Csukd be az ajtót esetleg, hogy a te szobád ne melegedjen fel, ha pedig nem lehet külön szabályozni a fűtést, akkor résnyire nyisd ki az ablakot, épp csak annyira, mint ha sz*r lenne a nyílászáró, és sissenjen be a hűvős. Nálam ez bevált, szépen lehűti a levegőt, de nem is megy soha 15 fok alá a hőmérséklet.

2021. nov. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
93%
Mi tart abban vissza, hogy elzárd a radiátort nálad?
2021. nov. 8. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nektek egy olyan termosztát kellene, ami nem konkrét hőfokot ír ki, hanem csak azt, hogy az aktuálishoz képest hány fokkal akartok melegebbet vagy hidegebbet. Így nincs meg a kényszer a számok iránt és valóban a közérzet fogja meghatározni az ideális hőfokot.
2021. nov. 8. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
39%
Ezért kell az embereknek a rezsicsökkentés mert télen 25 fokot akarnak? Aki fázik 22 fokban, az öktözzön fel. Nálam a hálószobában ritkán van 20 fokbál melegebb, jól betakarózok.
2021. nov. 8. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!