Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha felnövésemmel...

Mit tegyek, ha felnövésemmel egyre jobban látom, hogy minden családi kapcsolat mérgező vagy felszínes a családomban?

Figyelt kérdés

Próbálom ritkítani és/vagy megszakítani velük a kapcsolatot, de nagyon nehéz.

Pszichológushoz járok amúgy, nemcsak emiatt.



2021. nov. 30. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat akkor jo uton haladsz, csak foyltatni kell.
2021. nov. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Konzultáld meg a terapoddal a kérdést, ő fog tudni segíteni. Mi a legnagyobb jóindulattal is csak ugyanazt tudnánk mondani, de a terpod látja a pontos helyzetet.
2021. dec. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 1Léna ***** válasza:
91%

Tanulj belőlle, és válj szeretetre, békességre, megértésre képes felnőtté!

Az emberek csak saját akaratukból változnak meg, amihez elengedhetetlen, hogy felismerjék a problémát.

Azt teheted értük, hogy nem kritizálva a tetteiket, de minden alkalommal elmondod nekik mit érzel, amikor a szavaik, vagy tetteik fájdalmat okoznak neked. Pl. Sért, bánt, fáj nekem amit mondasz.

Ha van bennük szeretet akkor változtatnak a viselkedésükön. Ez nem csak családi kapcsolatokban használható. Veszteségmentes konfliktuskezelés alapja.

2021. dec. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy nagyon szép dolog, hogy egyrészt átlátod, és ez is, hogy elkezdtél szakszerű segítséget igénybe venni. Ha a no contact nem is, a low contact szóba jöhet? A no contact a teljes kapcsolat megszakítás, a low contact meg egy nagyon ritka, felületes kapcsolat.
2021. dec. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban íhy van, akkor jól teszed, ha szép lassan kitörlöd őket az életedbből. A legfontosabb, hogy anyagilag független legyél tőlük teljesen.
2022. ápr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Károly farkasok ***** válasza:

Én arra a következtetésre jutottam hogy a legtöbb ember egy szemétláda és hazudik még akkor is ha ott van előtte az ellentéte.

Ezek megtesznek mindent hogy érzelmileg zsarolják és irányítsák a többi embert önös és kiszámíthatatlan érdekből.

Tesztelj!

Idővel rájössz ki az "ellenség vagy barát". Vedd át az irányítást!

Persze megoldás lenne az egész familiat csak úgy ott hagyni... Viszont nekem van egy barátom akit még el is "temettek" szó szerint, mert azt üzente haza hogy őt nem érdekli és vegyék úgy hogy meghalt... Aztán évek múlva találkoztunk Londonban.

Így utólag csak nevetek a dolgon mert közben rájöttem miért... Viszont vannak olyan dolgok amiket lehetetlen levakarni. Ezért inkább próbáld úgy alakítani a dolgokat ahogy azok jók és jó irányba terelni a sok buta birkát!

Ettől még nem lesz feltétlenül jobb... De leszel valaki!

Úgy értem én például belépek egy helyre ahol van néhány ismerős és mindenki elhallgat. Témát vált... Meg ilyenek.

Eleinte idegesített mert nem értettem mitől meg miért, most úgy vagyok vele hogy akik szeretnek, legfőképp a jó emberek felnéznek rám és örülnek nekem...

A többi meg arra való hogy erősebb karakter legyek! Mocskos, tetves senkik... Akiket szét fogok szedni!

Így lett a depresszióbol "életérzés"!

2022. júl. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Károly farkasok ***** válasza:
54%

Az úgynevezett "szakemberekkel" akik elvileg arra valók hogy a lelki betegségeket gyógyítsak az a helyzet hogy az is csak egy iparág.

Van egy fiatalkori(igazából több is...) barátom akivel szoktunk erről beszélgetni és hogy mennyire szegyeli néha magát hogy kik közé keveredett. Pszichiáter lett... És nem a "betegeire" céloz hanem a kollégákra...

A pszichológus még rosszabb... Mert csak hulyit! És közben nem oldódik meg semmi... Viszont ő jó kis fizetést kap érte.

Ilyen a világ, kegyetlen és gonosz!

2022. júl. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!