Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktátok úgy érezni, hogy...

Szoktátok úgy érezni, hogy sok már a napi munka, napi rutin, és nem bírjátok már a dolgot?

Figyelt kérdés
Kezdek besokallni, és nem tudom mit tegyek. Reggel 7-8-tól dolgozom délután 4-6-ig, utána megyek a második munkahelyemre, este 9 körül érek haza. Gyorsan eszek, zuhanyozok, összepakolok, utána 10-től kb. éjfélig még dolgozom. Hétvégén főzés, háztartás, bevásárlás, ha mindezzel megvagyok, munka. Ráadásul most kezdtem még egy egyetemet is levelezőn. Egész évben 3 napot voltam szabin, ebből 2 költözés, 1 temetés miatt. Nyaralni, pihenni sehol. Strandon voltam egyszer a nyáron, 2 órát. Kezdem úgy érezni, ez már sok nekem. Bírom és szeretem a monotonitást, de ez már túlzás. Csak a munka, semmi szórakozás, se mozi, se séta, se tévé, semmi.
2010. szept. 8. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:

hát nemtudom én ugyan még tanulok reggel 9-10től általában folyamatosan (kisebb megszakításokkal) este 10-11ig, de már várom hogy legyen egy munkám ahol halálra dolgozhatom magam. :'D nemtudom, lehet azért mert ezelőtt nagyon sokáig nem csináltam semmit, csak úgy "léteztem" és egy életre elegem lett a semmittevésből. meg én nem is igénylem igazán az ilyesmi kikapcsolódásokat, mint mozi, tv, séta, stb, bőven elég ha megy a zene halkan a háttérben, én így is ki tudok kapcsolódni hogy egész nap tanulok kb :D

persze ehhez az is kell gondolom, hogy az ember szeresse amit csinál, gondolom te nem puszta puszta jókedvből dolgozol két munkahelyen :| gondolj arra ha leteszed az egyetemet, lesz lehetőséged normális munkára is, ami mellett lesz szabadidőd.

szerintem rajtad múlik az egész. hány éves vagy amúgy?

2010. szept. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha így folytatod,komoly bajok lesznek.És különben is,mi értelme van?Hiába a sok munka,ha nincs időd élvezni a pénzedet.Ha meg a családodért teszed,akkor sem igazán jó,mert a munka miatt sosem tudtok együtt lenni.
2010. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hosszu távon ez nem fog menni, mégha fiatal is vagy,ki fogsz égni, a szervezeted egy idő mulva benyujtja a számlát.

Muszáj pihenni,több időt forditani a kikapcsolódásra, nem csak hajtani 1000L.

Tudom, ez magyar betegség, kell a lóvé a megélhetéshez stb..de ha beteg leszel ez végett,több millió se lesz fontos,csakis az egészséged,ugyhogy kicsit gondold át a dolgot és tervezd ujra az életed.igy elolvasva ez brutális.

2010. szept. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kérdés h. miért dolgozol ennyit?Esetleg nem tudsz lemondani valamelyik állásról?Pl.tesóm könyvelő és tiszta idegbeteg,de szereti a munkáját és kell a pénz,de én nem tudnék így élni, viszont én attól vagyok kikészülve h. minden nap van vmi ami miatt aggódom, h. lesz e holnap munkám, h. valyon kijövök e a fizetésből,be tudom e fejezni a sulit,tudok-e félrerakni stb.Szóval másoknak is vannak bajai,de ha le tudsz mondani pár órát,akkor szerintem inkább pihenj.Hisz így többet is költesz,főleg ha otthon dolgozol(áram, kaja stb.)Ha alszol akkor legalább semmire nem költesz+az egészségednek is jót tesz.
2010. szept. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A "vicces" az, hogy mindez diplomásként csinálom. Igazából élvezem ezt az életvitelt, nem tudnék nyugton maradni, csak néha már tényleg nagyon sok. A családért csinálom, vagyis azért, hogy merjünk babát vállalni. Egyelőre a sok hitelünket akarjuk kicsit törleszteni.
2010. szept. 8. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!