Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma adtam fel elsőbbségivel a...

Ma adtam fel elsőbbségivel a hallgatói jogviszonyom igazolását árvaellátáshoz. Körülbelül mikor kapom meg az árvaellátást?

Figyelt kérdés
2010. szept. 8. 18:24
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Ez az első év, hogy kapod? Gondolom igen, azért kérdezed...

12-én szokott megjönni. Üdv!

2010. szept. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Még annyi, hogy most vasárnapra esik. Úgyhogy valószínű 13 lesz belőle...nem sietik el :( Régen 10-én szokott...pár hónapja szoktak rá a 12-re sajna.
2010. szept. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt a papírt küldted vissza amit a nyugdíjasok küldtek?

mert azt kell a TO-n kitöltetni és visszaküldeni.

Most vagy elsős érettségi után az egyetemen? mert akkor majd októberben kapsz 4havit egyben.én úgy kaptam két éve.

2010. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
mármint szeptember 12-én már meg is kapom? azt még elfelejtettem kérdezni, de nem akarok új kérdést kiírni, hogy a hivatalban azt mondták, hogy félévente kell igazolnom a hallgatói jogviszonyom, de az egyetem most úgy adott igazolást, hogy 2014-ig. akkor nem kell küldözgetnem félévente igazolást?
2010. szept. 8. 18:34
 5/11 A kérdező kommentje:
igen most vagyok elsős. és köszönöm a válaszokat:)
2010. szept. 8. 18:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Minden félévben küldenek papírt amit ki kell töltetni.és azt mindig vissza kell küldeni.

Te majd csak októberben kapod meg, de a többieknek most 10én lesz utalás, utána néztem.

2010. szept. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


15-én van árvaellátás, augusztustól megváltozott.

Ha feladtad akkor valószinü megkapod 15-én.

Én múltkor nem kaptam meg 15-én de hóközivel kifizették.

2010. szept. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Figyi!


Én is egyetemista vagyok, minden félévben igazolnom kell, de attól nyáron is kapom a pénzt.

Érdekes tudom, de igy van!

Minden fél év elején igazolnod kell, de nem szünik meg ha nyári szünetre mész.

2010. szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyugdíjfolyósítás:

2010. július 1-jétől a nyugdíjak utalásának, illetve kifizetésének rendje a következő lesz. Belföldi bankszámlára utalás esetén a tárgyhavi nyugdíj számlán történő jóváírására a tárgyhónap 15-éig kerül sor. Készpénzfizetés esetén a kifizetendő összeget a tárgyhónap 14-éig kapja meg a Posta, amely a kifizetéseket a nyugdíjasok részére eljuttatott kifizetési naptár szerinti napon teljesíti. Az EGT-államban működő banknál vezetett számlára utalásról a tárgyhónap 14-éig kell intézkedni.

/TnyR. 74/A. §/

2010. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez félig off, de arra figyelj, hogyha netán passzív félévre mész, (halasztasz), arra az időszakra nem fog járni az árvaellátás (ahogy a diákigazolvány és a TB sem...) ---> ezért kell minden félévben igazolni, hogy jársz az adott intézménybe, és aktív státuszú hallgató vagy.


(csak azért írtam, mert van, aki nincs ezzel tisztában, majd koppan egy nagyot!)

2010. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!