Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a családom?

Miért ilyen a családom?

Figyelt kérdés

Az anyukámmal egy tök fontos dologról beszéltünk, az öcsém odajött hisztizni, hogy hadd számítógépezzen, kb 5 perc után elvesztettem a türelmem, és csúnyán leordítottam. Erre feljött apám, cigány kurvának nevezett(közben meg tökre nem vagyunk romák...), a testvérem meg nem kapott semmit, amiért ott üvöltözött. 3 fiú tesóm van, mindegyik azt csinálhat amit akar, beszélhetnek csúnyán, stb, de ha én teszem ugyanezt, akkor az már milyen undorító, hogy egy lány káromkodik, és le leszek cigányasszonyozva. Pl. öcsém folyamatosan mondogatja nekem, hogy ronda vagyok, kövér vagyok, közben nagyon jól tudja hogy mennyire szarul érzem magam a bőrömben. A szüleimet meg nem érdekli, vagy csak szépen szólnak neki, de ő ugyanúgy folytatja. A házimunkát is csak én csinálom(a testvéreim közül), azt mondják, hoyg azért, mert én vagyok a lány. Az apám képes volt este negyed 11-kor lehívni(amikor már aludtam volna), mert a mosogatógépben hagytam kb 3 tányért. Az anyámmal viszonylag normális a kapcsolatom, de az apám még mindig egy 10 éves szintjén kezel, beleköt mindenbe, amit csak csinálok. A testvéreim akár meg is ölhetnének valakit, neki csak az lenne fontos, hogy ÉN milyen hangsúlyban és milyen csúnyán beszélek.

Köszi, ha valaki elolvasta és megértette amit írtam.



2022. febr. 27. 18:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
92%

Hát nem segít sokat, de elmondom a véleményem. Én úgy gondolom, hogy egy szülő sem beszélhetne így a saját gyerekével, ha csak talán a gyerek nem mond valami olyat, hogy kihúzta a fonalat. De hogy ha beszélsz valamit és az öcséd oda megy hisztizni, szerintem nem nagy dolog hogy most lekiabáltad (attól is függ hány éves). Hogy azt megmondja neked a saját testvéred hogy ilyen vagy, olyan vagy nem foglalkoznék vele mert nem az ő dolguk, hogy nézel ki. Tudod, azt nem tudom megmondani miért ilyenek, a szüleid. De az hogy bent hagytál 3 db tányért a mosógépben, és lehív apukád, ráért volna reggel is, vagy ő is kiszedhette volna azokat a tányérok.

Amúgy bocsi ha most nem volt valami nagy segítség.

2022. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lesz nagy segítség,sőt.. de apukád nagyon el van tévedve. A nők nem rabszolgák,akiket kezelhet a tulajdonaként. Anyukád ilyenkor nem is szól semmit? A tesód véleményével meg ne foglalkozz,nincs igazuk,nincs veled semmi baj.
2022. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
#1 vagyok, egyet értek #2-el, én is kíváncsi lennék erre hogy anyukád szól-e ilyenkor.
2022. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Anyukám nem igazán akar konfrontálódni apukámmal, de azért nyilván nem él elnyomásban. Néha szól a tesóimnak, hogy ők is csináljanak valamit, de ha ők azt mondják, hogy "jaajmostneem" akkor is én csinálom. Igazából apám sem akkora "nőgyűlölő", de azért elég egyértelműen benne vannak az ilyen régi nézetek.
2022. febr. 27. 20:04
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a válaszokat, tény és való, hogy elég csúnya dolgot mondtam a tesómnak(7 éves amúgy), de a többi...
2022. febr. 27. 20:11
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondtál neki?
2022. febr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd azt a hibát ne kövesd el, hogy nem lépsz le olyan gyorsan, amilyen gyorsan csak tudsz. Mindig is egy kutya leszel a család szemében, nem éri meg megfelelni nekik.
2022. febr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Apud nagyon úgymond le van amradva valami régi korban, legalábbis akkor volt megszokott ez a hozzáállás.
2022. febr. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
100%
Nem tudom hány éves vagy, de a családod kicsit le van maradva. A fiúk is tudnak, sőt kell is, hogy házimunkát végezzenek. Próbálj meg őszintén beszélni apuddal és, ha nem boldogulsz és teheted akkor költözz el.
2022. febr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Galád család! Apad sokat képzel magarol. A kicsiknek is ki kene venni a részüket a munkából, mindenkinek egységesen. Az h este 11-kor szól h szedd ki a mosogatogepet az nonszensz
2022. febr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!