Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim miért nem a saját...

A szüleim miért nem a saját életükkel foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 30/f vagyok.

A szüleim, de legfőképpen az édesapám folyamatosan azzal piszkál, hogy én milyen életet élek és, hogy neki sose lesz unokája. Soha egyik barátnőmmel se laktam együtt és nem is akartam. Jelenleg is egyedül élek, immár 7 éve. Gyereket sem szeretnék, de azt most nem részletezném, hogy miért. Röviden, nem nekem való és nem is vágyom rá. Nekik nem mindegy, hogy én, hogy élek? Nekik már van egy gyerekük, én. Ők már megvalósítottak mindent, amit akartak. Ha én így érzem jól magam, akkor nekik nem teljesen mindegy? Én se szólok bele abba, hogy ki hogyan él....


2022. márc. 3. 11:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Az én szüleim ks kb. ilyenek, és én sem akartam soha gyereket.


Az én önző beszűkült szülőkkel nem tudom, mit lehetne tenni. szerintem semmit, nálam tervben is van, hogy minél messzebbre költözzek.


Ők abban nőttek fel, hogy mindenkinek kötelező gyereket vállalni és családot alapítani, és őszintén szólva azt gondolom, h munka és unokák nélkül nem is tudnának mit kezdeni magukkal.


anyám sokszor szinte sértődötten célozgat rá, h mire nyugdíjba megy, unokát akar. 1 percig nem érdekli, h engem esetleg másfajta élet tesz boldoggá. az számít nekik, ami őket boldoggá teszi.


"Nekik nem mindegy, hogy én, hogy élek? "


nem. a magyar szülők zöme elég érdekesen működik. azt hiszik, h mivel létrehoztak, megszabhatják, milyen életét élj.

2022. márc. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
31%

Az miért beleszólás, hogy érdekli őket az egyszem gyermekük, miért él egyedül, nulla érdeklődéssel mások iránt?

Nyugodj meg kérdező!

ÖRÖKKÉ ezt fogják ugyanis kérdezni. Még a halálos ágyukon is azon fognak gondolkodni, mit csesztek el, hogy a gyermekük mindig egyedül volt, feleség, gyerek nélkül.

Persze, a te életed, én ezt elfogadom. Meg te is. Meg a szomszédod is.

De a szülők sosem fogják. És azért nem, mert az ÁTLAGOS (és direkt nem normálisat írtam) ember, szóval az átlagos ember szeret párban élni, társaságban lenni, még ha az csak a szerelme is, valamint esetlegesen gyeremeket nemzeni. Oké, te nem iylen vagy. De a szüleid meg igen. Ezért nem tudják megérteni és így elfogadni sem.

2022. márc. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%
javítás: az ilyen önző beszűkült szülőkkel
2022. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%
Mert az ember szeretne is meghalni, hogy tudja, van valaki a gyereke mellett, ha ő már nem lesz.
2022. márc. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Tök mindegy miért nem. Nem? Le kell állítani az unoka lemezt. Rendeljen az Aliexpresszről kulcstartót, annak az a módja, ha babázni akar csináljon magának gyereket. A kettő kombinációja az nem megy.

Ne érdekeljenek az ő "érvei", állítsd le és kész.

2022. márc. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem rontottak el semmit, hanem egyszerűen én így érzem jól magam.

És nem a sok lemondás, vagy egyéb pénzügyi szempontok miatt nem szeretnék gyereket...És nem is a felelősségvállalás miatt.. Tudom, hogy nem lenne hozzá türelmem és ahogy mondtam is, nem nekem való.

Látom én a korombeli szülőket. Nem, köszönöm. Nem kérek abból az életből.

2022. márc. 3. 12:18
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem egysze próbáltam leállítani őket, hidd el.

Az meg, hogy legyen mellettem valaki, ha már ők nem lesznek... Hát nem is tudom...

Az apám évek óta rá se néz az anyjára, szóval arra nincs garancia, hogyha van gyerek, akkor ő rám is fog majd nézni ha idős leszek.

2022. márc. 3. 12:21
 8/23 anonim ***** válasza:
26%
egyszerű, mert Te vagy az ÉLETÜK
2022. márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%

7# "Nem egysze próbáltam leállítani őket, hidd el."

Azt gondoltam, hogy már mondtad. De láthatod, hiába. Semmibe veszik a te kérésedet. Lépj szintet: még egyszer mondják mondd meg, hogy apa, kértelek már, hogy ezt a témát hanyagold, de te semmibe veszed a kérésem. Következőleg felhozod én két hónapig nem beszélek veletek, mert úgy látom mi egyáltalán nem vagyunk kíváncsiak egymásra. Téged egyáltalán nem érdekel amit én kérek, engem nem érdekel a te mondandód. Aztán ezt az időt tényleg tartsd is be, mihelyt seqqet csinálsz a szádból még kevésbé fognak tisztelni. Mondjuk ennél a nulla tiszteletnél már mi lehet kevesebb:(

Aztán meglátod, ha letelik az idő, és megint jön a lemez, akkor lesz fél év. Anyu, apu, ha ennyire nem hiányoztam nektek és fontosabb a magánéletemben való vájkálás, ami nekem kellemetlen, akkor most fél évig szünetelünk. Mert ha igényelnétek a társaságom nem beszélnétek a kérésem ellenére.

Mert egyébként az alapja ez, teljesen semmibe vesznek, ezt azért csinálják.

2022. márc. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%
Meg fogsz lepődni: ez is az ő saját életük. Nem úgy éreznek és gondolkodnak, mint Te. Ez nem a Te hibád és ők sem hibásan gondolkodnak. Az ő gondolkodásukban és érzelmeikben benne van a gyerek utáni vágyakozás, aminek a normális folyománya, hogy amikor a saját gyerek már levált, akkor megint kellene egy kisgyerek, akin kiélhetik az ivadékgondozó állatokra jellemző gondozási ösztönüket. Egy néhai ismerősöm mondása volt, hogy "mindig legyen gyerek a háznál"!. Elképzelhető, hogy majd nálad is jelentkezik ez az ösztön, csak jóval későbbi életkorodban. Ilyenkor nekem indig pár közismert, nőcsábásznak is mondható színész jut eszembe, akik szinte nagypapa korban lettek apává és imádták a gyereküket, némelyikük visszanézve nem is értette, hogy saját fiatal éveit miért töltötte gyerektelenül (pl. Darvas Iván).
2022. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!