Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adósságot lehet örökölni?...

Adósságot lehet örökölni? Köteles vagyok az apámat eltemetni?

Figyelt kérdés
15 éve nem láttam, elváltak . Nem is tartottuk a kapcsolatot. Most megtudtam hogy kórházban van, folyamatos ellátásra szorul. Úgy tudom elég sok adóssága van...Semmi tulajdona nincs.
2010. szept. 15. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Csak adósságot önnmagában nem örökölhetsz, maximum a hagyaték értékének erejéig. Tehát örökölsz 1 millió forint értékben (mindegy mit) akkor az örökölt adósság is maximum 1 millió ft lehet. Vagy megteheted, hogy lemondasz az örökségről, (felteszem a Te esetedben ez nem probléma) és onnantól kezdve az többi örökösre száll tovább minden.
2010. szept. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles semmilyen örökségre igényt tartani, szóval az adósság csak akkor öröklődik, ha te elfogadod az örökséget. Ami jelen esetben csak adósság lenne, szóval egyszerűen csak azt mondod, hogy nem tartasz rá igényt.
2010. szept. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Eltemettetni viszont kötelező , illetve megteheted azt, hogy nem teszel semmit, akkor persze az önkormányzat eltemetteti, de mint legközelebbi hozzátartozóra, rád fogják terhelni, s akár be is hajtják ( persze, ha te vagy a legközelebbi hozzátartozó) - biztosan tudom, mert unokatestvérem kb. fél éve ugyanezen ment át.
2010. szept. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, hogy mindenhol egyforma-e, de nálunk az önkormányzat 140 ezer ft temetkezési kölcsönt adott, amit havi 5ezer ft-jával lehet visszafizetni.
2010. szept. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, mert mi is hasonló helyzetben vagyunk.

Azzal a külömbséggel, hogy még él a nagymamám, apu édesanyja, és nem tudom ilyenkor (hamarosan) kinek kell temettetni.

Az édesanya közelebbi hozzátartozó, mint a lány?

Vagy hogy van ez?

2010. szept. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nos aktuálissá vált a téma nálunk, aput 4-én temetjük. Nem örökölünk utána semmit, adósságot sem. Minden temetéssel kapcsolatos költséget a nagymamám fizet, nekem csak egy koszorút kell csináltatnom.
2010. dec. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!