Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távolabbi rokon halálakor...

Távolabbi rokon halálakor mennyire "illik" kivenni a 2 extra szabadnapot kis cégnél?

Figyelt kérdés

Igazából házastárs rokonáról van szó, a temetés napját nyilván kiveszi az ember, de a másik napot ilyenkor "illik"?


Nyilván nagy cégnél, állami szervnél senkit nem érdekel, de ahol csak 8-an dolgozunk olyan indokolatlannak érzem. Persze jól esne pihenni egy "ajándék" napot.


Ti kivennétek vagy sem?



2022. ápr. 25. 17:26
A kérdező szavazást indított:
Kivenném, mert jár.
Nem venném ki, mert a halálesethez kapcsolódóan nincs rá szükségem.
46 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem rázott meg az illető halála, akkor szerintem gáz lenne mindkét napot kivenni. Elég a temetését.
2022. ápr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
Tàvolabbi rokon esetèben én úgy tudom nem jár rendkívüli szabadság.
2022. ápr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%

Arra veszed ki amire akarod. Ha pihenni akarsz egy napot még, akkor pihensz, azért szabadnap.


Ha nem lenne temetés, akkor is kivehetnéd. Teljesen a te dolgod hogy mikor és miért használod el.

2022. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
Közeli hozzátartozó van az mt-ben úgy emlékszem, hogy az mi arra a ptk ad pontos felsorolást. Ezt a kettőt kellene összeolvasnod és lehet nem is lesz már kérdés, hogy kivedd-e azt ami nem is jár.
2022. ápr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
18%
Mi a különbség kis és nagy cég között?
2022. ápr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
16%
Ne azzal foglalkozz, hogy mit szólnak mások. Kérsz két nap szabadságot, és ha a főnöknek kifogása van, akkor majd nem ad.
2022. ápr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
Semennyire, mert távolabbi rokon esetén nem jár.
2022. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem jár-e, mert olyanra vonatkozik a kérdés, akire jár.


Pl. házastárs szülője, nagyszülője, házastárs testvére, testvér házastársa...


Ezekre mind jár, és ezekre vonatkozott a "távolabbi rokon" kifejezés.

2022. ápr. 25. 18:14
 9/25 anonim ***** válasza:
16%
A temetés napját se szoktam kivenni ilyenkor, csak gyorsan végzek és elmegyek pár órára. Lehet hogy jár de eléggé munkakerülő hozzáállás.
2022. ápr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

#6 a főnöknek ebben az esetben nincs mérlegelési lehetősége, hogy ad vagy nem ad, ha én kérem akkor köteles elengedni.


Az a kérdés, hogy rossz szemmel néznek-e utána az emberre, kell-e szégyenkeznie, inkorrekt-e, ha olyanra veszi ki, akire bár a törvény alapján jár, nem olyan közeli, mint a saját szülő/nagyszülő/testvér.

2022. ápr. 25. 18:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!