Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális hogy 17 éves...

Az normális hogy 17 éves fiúként csak havi 15 000Ft-ot kapok zsebpénznek?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 30. 09:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Tőlem a felét sem kapnád.
2022. ápr. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Noren1989 ***** válasza:
97%

Én 17évesen a fater mellett végzett munkàmért kaptam csak pénzt.


Sokallom kicsit ezt a 15öt is 😉🤫

2022. ápr. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
9%

Normális választ vársz itt?

Igen, nyilván kevés, manapság ebből 2x nem tudsz elvinni vacsizni egy lányt, akinek udvarolsz.

Napi 1,5 gombóc fagyinak felel meg az összeg, napi egy csirkés bagett a Tesco-ból (700 forint) már önmagában nem jönne ki.


Kérdés persze, hogy mit jelent nálatok a zsebpénz.

Ha a tankolásod, ruháid, dolgaid, sulibüfés pénzt stb. fizetik és csak tiszta szórakozás, akkor elfogadható.

De ha például ebből kéne még spórolnod is telefonra stb., az irreálisan kevés.


A hasonló korú öcsém egy tizest visz vissza hetente koliba, zömében el is fogy neki, pedig nem él nagy lábon. Nem csodálom.

2700 forint egy duplahúsos-fetás kebab, ha éppen nem ízlik neki/kevés a menzás kaja és jól szeretne lakni, mégis mit várunk?

Ha kimennek Ausztriába strandra a tanév végének közeledtével (Sopronban tanul), mert jön a jó idő, 15 euró egy wiener schnitzel és egy sör, 2 euró a belépő, vesz előre 2 colát, beszáll az üzemanyagba 700 forinttal és elment a tizes java.


(Dolgozni oesig esetleg nyáron menjen 1 hónapot a gyerek, év közben tanuljon...)

2022. ápr. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Én 17 évesen nem kaptam "zsebpénzt", hanem ha el akartam menni moziba, színházba, programokra, akkor elmondtam hogy hova akarok menni és kifejezetten arra kaptam. Ruhát, cipőt, kaját, telefont kaptam (akkoriban még 8+ évig mentek a jó kis nyomógombos telefonok, amin mobilnetről kipuskázni egy töridogát 800 Ft volt a ma már nem létező "szipolynet" csomagokkal).
2022. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Isti22 ***** válasza:
89%
Én sosem kaptam zsebpénzt. Ami kellett, azt megkaptam, amúgy különböző ünnepekre kapott pénzt gyűjtögettem. Neked mire kell? Nem adnak otthon enni?
2022. ápr. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
80%

Teljesen mindegy a definíció, illetve az, hogy alkalomszerűen adják-e, vagy fixen.

Szabadon elkölthető pénz, a szükségleteken felül - ennyi a lényeg.

Egy kollégistának nem is tudod máshogy csinálni, mint heti zsebpénzzel.


Egyébként pedig a filmekből ismert "zsebpénzes" rendszer megtanít bánni a pénzzel.

Az egyik szobatársam havi 100 000 forintot kapott, DE minden költségét abból állta. Abból kifizette a havi vonatbérletet (~10 000), az osztálypénzt (~2000),a menzát (~12 000). Abból kellett spórolnia új telefonra (ami már akkor 300 000 forint körüli összeg volt, ha olyat szeretnél, ami "menő"), abból spórolt laptopra (nagy gamerként nyilván az is (4-500 000 forintos költség), költött a hülye LoL nevű játékra, nyaralásról és robogóról nem is beszélve, szóval hamar kiderült, hogy csak elméletben sok az a 100, ha - egy diák szintjén - "gyarapodni" is szeretne, akkor oda kell figyelni.

2022. ápr. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg mindentől függ.

Kell-e valami szükségletet állni belőle vagy tényleg teljesen szabadon elkölthető?

Milyen a család anyagi helyzete?


Anno én sem kaptam semmit, ünnepekre meg nálunk nem volt szokás pénzt adni (amit nagyon helyeslek), ha szerettem volna valamit, szóltam és megbeszéltük. Amikor egyetemista lettem, akkor álltunk át a havi fix összegre, amiben benne volt az útiköltség, a telefonszámla, a kajapénz, pár ezer ruhára (ami nem jött ki nyilván minden hónapban), meg egy könyv ára. Lényegében az egyetemi ösztöndíj volt az az első összeg, ami tényleg plusz volt, és arra költhettem, amire akartam - aztán meg a diákmunkával szerzett pénz.

2022. ápr. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%
Én semennyit se kaptam. Mindig azt mondták a szüleim, hogy úgyis megvan mindenem. Csak kár, hogy ők mást értettek minden alatt. A havi Bravo és Popcorn újságadagokat nem. :)
2022. ápr. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Inni,enni van de abbol is mindenbol a legolcsobbat s a nagyon alap: sajt,vaj,kolbasz,kenyer azt aligha ftiss zsemle

Tisztálkodáshoz is mindenbol a legolcsobb jut...így tisztálkodási szerekre is kell koltenem.

S a napi sulis kajára/megélhetésre is kéne, de aztán gyűjteni ezek után SEM aligha tudok....

2022. ápr. 30. 11:52
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elsőként beszélj a szüleiddel.

Magyarázd el ezt nekik, és beszéljétek meg, hogy mire szeretnél költeni, mennyit. Lehet, hogy ebből meg is vesznek neked valamit, a zsebpénzen felül (ha szeretnék megtartani az ellenőrzést, akkor könnyebben belemennek ebbe).

Ha nem, és pénzt sem tudnak adni többet, akkor pedig keress munkát.

Elsőre rokonok, ismerősök között.

2022. ápr. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!