Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nevelőapám mindenbe beleszól...

Piebald888 kérdése:

A nevelőapám mindenbe beleszól az étkezésemmel kapcsolatban (hosszabb történet lenn). Mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kb. augusztus végén, szeptember elején elkezdtem életmódot váltani, remekül ment - 30 kiló minusz, amit úgy tartok, hogy mindent eszek amit megkívánok mértékkel, legyen az egészséges, vagy kevésbé egészséges. Ezzel semmi problémám nincsen.

Viszont a nevelőapám valamiért nagyon rákattant az étkezésem témájára (Ő 120 kg, 170 centivel ami azt jelenti, hogy meglátszik eléggé rendesen, a jó kis magyaros diétát tartja: pacalpörkölt, tejföl dobozszámra mellé, stb.), és azóta a ház kb. olyan mint egy csatatér ha bármilyen étel is jön témába. Ez alatt azt értem, hogy cukkol, hogyha bármilyen salátát, vagy főételt eszek aminek nagy része zöldség, azt mondván "He, már megint ilyen nyúltápot eszel?", "Úgy is vissza fogod hízni", "Anorexiás vagy" - ez a kedvencem, 165 centivel és 60 kilóval, kb. 1800 kalóriát eszem naponta +-100. :'D. Van amikor bejön a konyhába, hogy ha főzök és elkezd vergődni, hogy miért főzök állandóan, foglalom a helyet (csak édesanyám főz rá, nem hajlandó enni az én FŐTT ételemből, Ő egyébként önkéntesen a konyha közelébe se menne ha nem a csipsz kéne a nasis fiókból...) beleszól, hogy miből mennyit teszek bele, "Az olaj hízlaló, nem kéne bele tenni". Ha valamilyen nasiból direkt kettőt hoz anyukám, akkor csak azért is egyszerre megeszi mind a kettőt, mondván, hogy nekem úgyse kellene mert diétázom, amikor rohadtul nem, csak odafigyelek arra, hogy mit eszem, már nem akarok fogyni többet. Hisztizik, hogy nincsen "normális kaja", miközben ott a csomó pörkölt, húsleves, csirkemell lefagyasztva - ha bevásárlásból jövünk vissza anyukámmal (mert ő nem hajlandó kimozdulni, csak ha nagyon muszáj és Ő kíván meg valamit, és kb. egész nap a kanapén fekszik, mivel itthonról dolgozik) egyből hisztizni kezd mint egy kisgyerek, hogy MÁR MEGINT csak nekem vettünk kaját, amikor láthatóan ott van a szatyorban a kenyér, vaj, felvágottak, sajt, tejföl, zöldségek, hozzávalók a főtt ételhez stb amit Ő is megeszik. Édesanyám nem szól bele, csak akkor mer megszólalni, amikor nincs a közelünkben, akkor szokta mondani, hogy ne hallgassak rá, de egyszerűen már nem bírom. Már sokszor rosszul érzem magam, ha eszek, és bármi amit pl. holnap, vagy az után szeretnék megenni, az íróasztal fiókjában, vagy valahol a szobában kell eldugnom mert egyszerűen tudom, hogy másnapra nem lesz ott, mert ő megeszi - és ez rohadtul nem egészséges, elegem van belőle.

Mit tehetnék? Mi ennek az oka? Mi váltja ki ezt a fajta viselkedést egy emberből, aki ezen kívül egyébként normális, és már 6 éves korom óta együtt élünk. Hogyan lehetne ezt megoldani? Bármikor amikor beszélni próbálunk róla vele, tereli a témát vagy elkezd sértegeni, tereli a témát.

Légyszíves valaki legalább annyival nyugtasson meg, hogy nem vagyok egyedül.



2022. máj. 9. 20:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
20%
Anyad? Mit mond?
2022. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Megteszi, mert megteheti. Anyud tudja, hogy miért engedi ezt. Neked viszont figyelned kell magadra, nehogy természetessé váljon számodra, hogy veled így is lehet.
2022. máj. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
1-esnek: csak annyit amennyit leírtam, max. még odaszól, hohy hagyjon már békén, de ez egyáltalán nem használ :')
2022. máj. 9. 20:56
 4/31 anonim ***** válasza:
98%

Mert zavarja es féltékeny rád,hogy te kitartó vagy/voltál es ilyen szépen lefogytál(amihez gratulálok!),ő meg továbbra is kövér.

Nem benned van a hiba,hanem benne,ez az ő gyengesége.

2022. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.Mèg a kérdésedre,hogy mit tennék:

én alapbòl olyan típus vagyok,hogy meghúzom a határokat és keményen kiállok magamért.Tuti megkínálnám egy kis "nyúltáppal" mondván,hogy neki sem ártana egy kis fogyás.

2022. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%
Szomorú, h anyád nem meri leállítani a piszkalódását...
2022. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
"Édesanyám nem szól bele, csak akkor mer megszólalni, amikor nincs a közelünkben" -ennek mi az oka? Miért nem áll ki melletted határozottan? Miért nem véd meg?
2022. máj. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Anyaként ez nekem érthetelen... anyatigriskent vedenem a gyerekemrt... a pasi csak utána jön....
2022. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

4-es: Már kínáltam, sőt ugyanezt is mondtam egy rosszabb pillanatomban "Nem ártána neked sem fogynod". Ebből általában óriási veszekedés lesz, ami úgy végződik, hogy kussoljak, hogy merek így beszélni vele, ő apja anyja már rég beleverte volna a betonba a fejét, stb.


7-es: Azért, mert Ő is tart tőle. Ezzel sajnos én nem tudok mit csinálni.

2022. máj. 9. 21:10
 10/31 anonim ***** válasza:
88%
A pasi tart el benneteket? Vagy miért fél tőle anyád?
2022. máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!