Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek adnátok igazat ilyen...

Kinek adnátok igazat ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a sztori.

Van egy öcsém, a szüleink már vagy 7 éve elváltak és mi apával maradtunk. Aztán ő megismerkedett egy nővel, aki szintén elvált anyuka, hozzánk is költözött már azóta így a mostohaanyánk lett, de sajnos nem a legjobb választás volt.

Maga a nő igazából rendes, annyira nagyon nagy baj nincs vele főleg hogy konkrétan ki van szédülve apáért annyira szereti, de vannak nagyon rossz szokásai.. Ráadásul ami a legnagyobb baj, hogy ugye neki is vannak gyerekei, négy, és elviselhetetlen a családja.. Szépen lassan mindegyik gyereke elhagyta, otthagyta a bajban, csak mi voltunk ott neki. Minden gyereke olyan rosszindulatú, aljas, egy érték nincs bennük. Nemhogy minket, de a saját anyjukat sem nézik semmibe. Ezt apa is felismerte egyből hogy milyen az ő családja. De azért ez a nő megtesz értük mindent, hiába tudja hogy ő a gyerekeinek nem olyan fontos mint ahogy neki ők.

Szóval érthető hogy ki nem állhatjuk a családját. Tettek érte.. Aztán volt egy olyan kis időszak, amikor apával szétmentek. A nő az egyik gyerekéhez ment aki befogadta. Akkor ők telebeszélték a fejét apa ellen meg mi ellenünk is, annyira, hogy szóba sem akart már állni bármelyikünkkel is. És rávették arra is, hogy az apával közösen vásárolt kocsit adassa el és kérje el az ő részét belőle. Szerintem senki nem adta volna el egy szóra, de apa megtette, rendes volt, és oda is adta a felét neki. Az ő családja teljesen ellenünk fordította és sikerült is nekik, mert ez a nő nagyon egy befolyásolható.

Aztán pár hónap múlva valahogy sikerült találkozniuk és kibékülniük nagy nehezen. Elmondta hogy ellenünk fordította a családja, elhordtak minket, azt a pénzt amit a kocsi árából kapott, odaköltötte rájuk és egy nap alatt leszedték róla stb stb. Ezt sejtette is apa hogy ez így lehetett, szóval nem lepődött meg rajta.

Közben mostanában az történt, hogy lett új lakásunk, új kocsink, jobban állunk mint ezelőtt. És apa mindent rám iratott, a nőre semmit. A nő ezt sérelmezi mai napig hogy rá semmit nem irat apa (és azt mondja úgy érzi itt semmi nem az övé de hát apa mondja neki mindig hogy attól még ugyanúgy itt lakik mint mi, az övé is minden), de ez érthető is. Már egyszer eljátszotta ezzel apa bizalmát. Mikor egyet gondolt és lelépett, egyből azzal jött hogy adják el a kocsit mert neki máris kell a része. Ezek után apa csaknem lesz olyan bolond hogy ráirat kocsit házat hogyha lelép akkor követelje el tőlünk, nekünk meg semmink ne legyen a családja miatt. Folyamatosan ezzel jön hogy apa gyerekei vagyis mi, öröklünk, de az ő gyerekei nem örökölhetnek semmit, és ez a baja ezen veszik mindig össze apával. Egyáltalán nincs igaza. 1. Az ő gyerekeinek ide hozzánk a mi értékeinkhez SEMMI köze mert nem is itt élnek velünk. Egyedül neki, a nőnek van ide valami köze de itt minden apa vagyonából lett szóval nem is értem mit képzel hogy ezt örököljék meg az ő gyerekei.. 2. Meg hát mégegyszer biztos nem követjük el azt a hibát hogy elvegyen tőlünk bármit is, gondol egyet eladassa a lakást ami rá lenne iratva mi meg mehetnénk az utcára. Apa már ezeket is mondta neki. Meg azt is, hogyha nem lett volna ilyen, akkor ő is másképp állna hozzá, de így már biztos nem irat rá semmit, bolond lenne. Főleg ha neki olyan szándéka van hogy el akar menni később meg visszakövetelne mindent is.

Szóval most az a baja hogy apa nem irat rá semmit és nem örökölhetnek semmit innen az ő gyerekei. Egyébként általában mindig az ő családja miatt van a veszekedés. És most fejébe vette hogy ő el akarja hagyni apát és el akar innen költözni. Hát nem is bánnánk ha elmenne. Ő ilyen képmutató egy nő amúgy. Azt mutatja másoknak hogy ő milyen rendes meg minden, mikor meg senki nem látja olyan mocskos hogy lehetetlen. Meg van halva a családjáért de nem fogja fel hogy ő meg nekik semmit nem jelent. Hiába mondta már ezt neki apa is meg én is, nem érti meg.

Én sosem bántanék meg senkit főleg őt sem, mert apa miatt tiszteletben tartom, de amit csinál, meg emberileg amilyen, az tényleg sok. Hátunk mögött elhord minket, kibeszél stb. Mikor csak én vagyok vele akkor is apát úgy elhordja nekem, meg tesómat is. Engem is már annyiszor, de annyiszor megbántott szóval.. És sosem szóltam inkább tűrtem mert nem akartam feszültséget. Apával meg nem is tudunk beszélgetni, sosem tudunk neki elmondani semmit mert a nő állandóan vele van, meg úgy alapjáraton is ott van mindig mindenhol mindenről tudni akar ha nincs is hozzá köze, olyan egy kíváncsi nyomozgatós asszony. Multkor is ilyet szól én úgy kifaggatok bárkit hogy észre se veszik már ki vannak faggatva hát én nyomozó vagyok. Fhuu sokszor úgy felmérgel és sajnos nem tudok ellene tenni semmit mert apát nézem hogy ne keltsünk veszekedést. Veszekednek ők rendesen nélkülem is.

Szóval már nagyon elegem van belőle, a családjából meg főleg.

Tehát szerintetek kinek van igaza, az ő verzója és sérelmei, vagy apának hogy nem irat rá semmit? Ti mit tennétek ilyen helyzetben?



2022. jún. 16. 15:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Uh hát.. Én apád helyében is biztos kidobtam volna ezt a nőt, de valamit nagyon tud, ha így ragaszkodik hozzá :D de szerintem teljesen jogos, hogy rá, pláne a gyerekeire nem irat és nem hagy semmit, azoknak a gyerekeknek semmi közük hozzátok. A nő dolgozik amúgy? Hozzá járul a kiadásokhoz? Na és te meg az öcséd még tanultok?

Ha ilyen rossz természetű nehéz megérteni, hogy együtt vannak..

2022. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

A történtek után teljesen jogosan gondolja apád, hogy nem bízik meg benne.


Ha meg ilyen önző rohadék, hogy apád pénzéből akarja hogy az ő gyerekei örököljenek, akkor szerintem mehet is amerre lát, én raknám ki azonnal; nem lehetetlen (sőt elég valószínűnek látom) hogy apáddal is csak a jobb körülmények miatt van már csak együtt.

2022. jún. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Kakukk néni...
2022. jún. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen egy számító nőszemélytől menekülni kell, amíg lehet!
2022. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Maxi egyetértek apáddal, jól tette, hogy mindent rád íratott, mert mostohaanyu a családjával téged kiforgatott volna mindenből, ha apud meghal. Az ő gyerekei meg aztán végképp mire fel örökölnének apád után...? Nem is értem az elképzelésüket.


Ne érezd rosszul magad attól, hogy telekiabálja a falut/várost. Szerintem a többiek is ismerik és tudják, hogy milyen ember. Amire már ti is rájöttetek. Szerencse, hogy apád is.


Remélem mielőbb elköltözik a szent családjához és újra nem megy vissza. Szerintem apád nem is fogadná vissza újból.

2022. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Na akkor átérzitek ezt és ti is tisztán látjátok.

Ez a nő próbálna okoskodni, rafinált lenni, de amúgy nagyon buta. Egy gyerek szintjén van.

Ki akarna járszani minket és egyszer majdnem sikerült neki. Apa ugye rám akarta iratni a kocsit, ő meg próbálta telebeszélni a fejem. Rám akart ijeszteni, hogy apa most ha rám iratja akkor lehet hogy tartozást fog verni az én nyakamba és nem érti miért kell egy gyereket leterhelni ezekkel. Hozzáteszem nagyon gyerek lehetek 20 évesen😅

Szóval így folyamatosan a tartozással jött hogy majd adósság kerül a nyakamba és rám hagyja meg ilyenek. Azt akarta elérni hogy én ne engedjem hogy rám irassuk hanem nyilván őrá. De én nem voltam hülye, meg apa se, rám irattuk. Kicsit hamarabb keljen fel hogy minket játszon ki. Nem fogja elérni sosem.

Szóval undorító, már rendesen megutáltam, nagyon aljas nő. Amúgy én sem értem apa miért van vele egyáltalán, inkább csak sajnálja, de ezt se értem meg. Apa igazából sosem szerette meg, egyáltalán nem szereti, ő se tudja miért de egyszerűen nem szerelmes belé. Ah már rengetegszer összevesztek úgy volt végleg szakítanak de a nő mindig visszakönyörögte magát sírt, leitta magát meg minden, annyira meg van halva apáért. Ő meg mindig megsajnálta. Tényleg nagyon szereti, de már nagyon mocskos lett, úgy örülnék ha apa kidobná végre. Mindig csak ígérgeti.

2022. jún. 16. 15:37
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Ez a nő (is) undorító. Tuti csak apád vagyonára fáj a foga; ki kell dobni amíg nem késő.
2022. jún. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%

Apád helyében rég kidobtam volna a nőt. (Nő vagyok, tehát nem nőgyűlöletből írom.)

A kérdés az, ami mentén el lehetne indulni: mit ad apádnak ez a kapcsolat, amit egy normális kapcsolat nem adna meg?

2022. jún. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%
A megoldást te is tudod: apádnak kellene elhajtania a búsba, te semmit sem tehetsz. Ha csak a fele igaz annak, amiket írtál róla, akkor is neked van igazad. Jut eszembe, apádat az sem érdekli, hogy a nő folyamatosan az ő haláláról ábrándozik? (Mert örökölni ugyebár csak egy halott után lehet...)
2022. jún. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
94%
Én is kidobtam volna rég... Apukádnak van igaza, ez egyértelmű.
2022. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!