Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagybátyám szörnyű. Mit...

A nagybátyám szörnyű. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim pár éve meghaltak és az anyámra és bátyjára maradt a ház. A bátyja (és annak a barátnője) már a temetés után azon a héten el akarta adni a házat, de anyám nemet mondott. A következő héten már elkezdték szó nélkül elvinni és eladni a tárgyakat, olyat is, amit egyáltalán nem ők vettek. Aztán anyám bezárta az egész házat, és mondták, hogy nyissa már ki, mert nem tudnak bemenni. Olyan is volt, hogy el akartak adni valamit, de anyám telefonszámát adták meg a vevőnek.

Egy idő után már sértegető, vádalmazó emaileket írtak neki. Telefonon nem akarták megbeszélni, mert "az nekik drága".

Olyan is volt, hogy anyám elment megkérdezni egy ügyvédet az öröklésről meg a ház eladásáról, de ők azt mondták, hogy őket nem érdekli az ügyvéd véleménye.

Anyámnak már szólni kellett, hogy ne olvassa az emaileket, mert csak bosszankodni fog.

Legutóbb a barátnő mondta, hogy hiába lakott ott a nagyszüleim nyakán a nagybátyám 40 évesen is, "a szülők dolga, hogy a gyereküket támogassák". Nem csodálom, hogy ezen jól összevesztek.


Az a jó, hogy már nem írogatnak vagy beszélünk velük csak, ha kell. Volt hogy anyám idegsérvet kapott az idegességtől, én meg annyira mérges voltam rájuk, hogy nem vettem volna fel a telefont, akkor se, ha balesetet szenvednek. És úgy csinálnak, mint az ártatlanok.


Mit lehet ez ellen tenni?



2022. jún. 18. 22:31
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
Jól van a végén én adom el, nem lesz ez az egész herce-hurca.
2022. jún. 19. 12:08
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

úgy tűnik, sem Te, sem anyukád nem akarja megérteni, mit jelent az, hogy 50-50% tulajdonjoga van anyukádnak és a testvérének.


Hogyan egyeztek meg a hagyatéki eljárás során az ingóságokról és az ingatlanról?

2022. jún. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Fele fele.
2022. jún. 19. 12:26
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan fele a nagybátádé, semmilyen indokkal sem lehet kizárni onnan
2022. jún. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%
Ami a hazban van, annak fele a nagybatyade. Nem lop, csak elviszi ami az övé. Anyadnak ha pici esze lenne, akkor szépen együtt elmennenek a házba és elosztanak, kinek mi jár, aztán meg eladnqk q hazat
2022. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

Látom, még mindig nem érted. Azon nincs mit megegyezni, hogy fele-fele, hiszen ez az öröklési törvény.


A kérdésem az, abban hogyan egyeztek meg, ki mikor jut a pénzéhez, azaz az 50% tulajdonrész értékéhez, ha nem használja a házat?


A nagybátyád 50% tulajdonrészét mikor szeretné kifizetni anyukád, ha úgy gondolja, joga van bezárni a házat?

2022. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 kovpet ***** válasza:
100%

"Jól van a végén én adom el, nem lesz ez az egész herce-hurca."


Ami nem a tied, azt nem adhatod el. Ingatlan eladása esetén kötelező az ügyvéd részvétele, ez nem egy használt ruha vagy megunt játék.

2022. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
92%
Vannak gondok a felfogásoddal kérdező. Az írásod alapján is látszik, hogy "nyóc" osztályod sincsen. 😂
2022. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:
Szerinted mindenki tudja a jogszabályt vagy az ingatlan-eladás módját? Am eddig én se tudtam, hogy el lehet adni árverésen.
2022. jún. 19. 13:45
 40/45 anonim ***** válasza:
86%

#39

Ilyen alapvető dolgokkal mindenki tisztában van! De, te és az anyád túl sokat képzeltek, azt hiszitek, hogy ti felülírhatjátok a törvényt, pedig kis átlag állampolgárok vagytok, semmi több, remélem, hogy a nagybátyád keményen ki fog veletek b@szni.

2022. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!