Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha úgy érzem,...

Mit tehetek, ha úgy érzem, hogy falat emel közénk valaki, akihez közeledni akarok? Látszólag semmi oka rá, talán mások észre sem vennék, de én érzem, hogy ha egyet lépek felé, ő egyet lép hátra. Más is érezte már?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszonzatlan szerelemről van szó,akkor igen,igaz elég rég,de voltam már így. Sajnos csak utólag látja az ember tisztán,hogy érdemesebb hagyni a fenébe a dolgot. Ha csak barátságról vagy más kapcsolatról... hát mindenkinek vannak magába zárkózó időszakai,olyankor fel lehet ajánlani a segítséget,de ha valaki nagyon nem akarja,akkor nem szabad eröltetni,mert csak az agyára mész. De mi a konkrét helyzet?
2010. szept. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ó igen, ismerem. nyilván fél valamitől. látszólag semmi oka rá, de az a fal védekezésként szolgál. biztos volt valami rossz tapasztalata korábban. akár gyerekkorában, és nem is emlékszik rá.
2010. szept. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is ebben a helyzetben vagyok, mi egy pár vagyunk, kb. 3 hónapja vagyunk együtt.

Én tudom, hogy ő azért ilyen, mert pár éve én voltam az, aki megbántotta, mindegy, ez egy hosszú és szomorú történet.

Ezek ellenére érzem, hogy ha lassan is, de le fog omlani az a fal.

Persze ezért teszek is, ha hátrál, teret hagyok, de érztetem hogy szeretem, ha pedig enged, próbálok minnél többet mutatni magamból, hogy bízhasson bennem.

Nem könnyű, de kitartással el lehet érni.

Nem tudom, a te helyzetedet, így nehéz tanácsot adni.

2010. szept. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg lerombolni azt a képzeletbeli falat.
2010. szept. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én ezt csinálom egy pasassal és ha megpróbálná lerombolni, a kkor nem falat emelnék kettőnk közé, hanem nagy távolságot tartanék, mert nem akarom közel engedni magamhoz. Jó fej meg ilyenek, de ahogy elkezd "nyomulni" fal fel.
2010. szept. 21. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló helyzetben, egy nagyon kemény fal rosszabbik oldalán. De sikerült lerombolnom. Azonban ez nagyon megtévesztő szó rá. Az utolsó hozzászólót is megzavarhatta. Ugyanis nem erővel, nyomulással kell ezt lerombolni.


Hanem rengeteg türelemmel, megértéssel. Éreztesd vele, hogy mellette állsz, hogy bízhat benned. És hogy egyáltalán nem sietteted. Ha így teszel, a fal el fog olvasni a saját érzelmeitől. Ha viszont erőlteted, egyre inkább eltaszít.


Mellesleg ez így leírva egy hosszú folyamatnak tűnik, de nem feltétlenül az. Én 3x voltam ilyen helyzetben 3 lánnyal. Először nem ment. Aztán szép lassan. Majd a harmadik, a legeslegdurvább pár röpke hét alatt semmivé lett.

2010. szept. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Anno volt egy barátom. Nagyon szerelmes voltam belé, és nem láttam a fától az erdőt. Ő emelt falakat elém, amikor már úgy éreztem minden rendben van közöttünk, és komolyabbra fordulhatna a kapcsolatunk, ridegség áradt belőle. Ezt többször is eljátszotta velem, végül annyira meggyülöltem, és azon csodálkoztam hogyanis szerethettem azt az embert. Nem közölte, hogy semmi nem lehet a kapcsolatunkból, csak húzta az időt, ahelyett hogy megmondta volna - nézd jól éreztem magam veled egy bizonyos szituációban, de ennyi. Még mindig tisztességesebb, mint hónapokig ezzel a ridegséggel távoltartani valakit.
2010. szept. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azonban a fal bizonyos személyiségtípusok ösztönös védekező reakciója. Vagyis nem pusztán időhúzás lehetett, hanem volt valami baja, amiről könnyen meglehet, hogy még ő maga sem tudott. Az persze már más kérdés, hogy megéri-e sok sok szeretettel elolvasztani ezt a falat, vagy sem...
2010. szept. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy fiú húz közénk falat, akihez szeretnék közelebb kerülni, és aztán később összejönni vele. Én ismerem őt, van egy közös barátunk aki segít nekem vele kapcsolatban. Ő is észre vette a falat, de ő sem igazán érti.
2010. szept. 21. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!