Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Harmadik név felvételéhez mi...

Harmadik név felvételéhez mi szükséges? Hogyan zajlik? Mire lesz kihatással?

Figyelt kérdés

Évek óta kószál bennem a gondolat és az akarat, hogy - mivel az vezetéknevem és a szüleimtől kapott keresztnevem igencsak gyakori - a nevem mögé írassak egy második keresztnevet, avagy "harmadik nevet". Érdekelne, hogy milyen papírokkal, valamint mekkora pénztárcabőséggel lehetséges ennek megvalósítása? Illetve, kell-e még szülői beleegyezés, vagy elég, ha én igazolom magamnak, hogy szeretném végrehajtani a névváltoztatást. Hatásai mik lehetnek? Értem ezalatt az oltásigazolványon szereplő nevemet például, kérik majd vissza, hogy átírhassák? Bizonyítványaimban szereplő név átirattatása szükséges lesz majd? Illetve milyen további dolgokra lehet kihatással a változás?

18/F



2022. júl. 19. 19:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmire nincs kb kihatással. Kapsz új okmányokat meg ilyesmi. Ennyi. 10 ezer forint.
2022. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt indokolnod sem kell lényegében.
2022. júl. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első mondja jól. Plusz hozzáteszem, hogy a franc se fog az új neveden szólítani, aki ismer. Tapasztalatból mondom.
2022. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit teszek hozzá, hogy amikor sok papírt kell aláírnod, akkor a végére majd bezsibbadsz mire mindent úgy aláírsz. 😅
2022. júl. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Második keresztnévnek hívják magyarul, nem "harmadik név".
2022. júl. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Hát nemtom, nekem van olyan, már ötvenes évei végén járó ismerősöm, aki húszas éveiben meglepte, és azóta mindenki a második keresztnevét hívja. Gondolom sokszor tudatosította az emberekben vagy nemtom, de neki működött
2022. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A bizonyítványokat nem kell lecseréltetni, ha kell valahová mutogatni, akkor hozzáteszed a névváltoztatási fénymásolatát is.


Személyit, TAJ kártyát, stb. kell kicserélni.


De lehetőleg ne Klementin legyél :D:D:D

2022. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Én 2009-ben változtattam nevet (születési névre ékezet, plusz a keresztnevem elé egy új keresztnév), akkor még csak 14 éves voltam, tehát a szüleim kérvényezték a lakóhelyem szerinti hivatalban. Egy lapot kellett nekik kitölteni, egy kérdésre emlékszem, hogy megkellett indokolni a papíron, hogy miért szeretnék nevet váltani. 10 ezer forint volt akkor a névváltás díja. Ezután kb. olyan két hónap volt amíg elbírálták és a születési helyem szerinti hivatalba kellett elmenni az új anyakönyvi kivonatért. Után azzal a papírral átírattuk minden okmányomat.

Mivel már 18 éves vagy így nem kell szülői belegyezés. Az okmányokból ingyen kaptam újakat, csak bekellett vinni az új születési anyakönyvi kivonatom. Bizonyítványokon nem szokták átírni, az általános iskoláson nekem is a régi nevem van. További kihatása az lehet, hogy a már régi ismerőseid és a családtagjaid a régi neveden fognak sokszor szólítani megszokásból. Illetve én azt ajánlom, hogy úgy válts nevet mint én, hogy első keresztnevednek írd az új neved és a mostani keresztneved legyen a második, mivel mindenhol az első keresztneveden fognak szólítani, hiába lesz odaírva másodiknak az új név, mivel általában azt sokan nem használják, csak a hivatalos iratokon kell megadni. Szerintem csak így van értelme nevet váltani, én is azért váltottam mert gyakori volt a keresztnevem.

2022. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha új személyit csináltatsz, az oltásit automatikusan küldik, nekem hamarabb megérkezett, mint az új személyi. Igaz, nekem lejárt, nem névváltozás miatt cseréltem, de gondolom, akkor is így megy.
2022. júl. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó: nekem nem küldtek oltásit. Legalább is remélem :D
2022. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!