Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ciki, ha valaki azért vált...

Az ciki, ha valaki azért vált vezetéknevet, mert vicces ránézve?

Figyelt kérdés

A vezetéknevem Kiss. Hiába nem egy s-sel írják, akárhányszor bemutatkozok, röhögnek rajtam: 153 centi vagyok, 34-35-ös lábam és pici kezem van, amiket szintúgy megjegyeznek. Fel akarom venni anyám vezetéknevét (Gyimesi).


Ez az indok gyerekes?


2022. aug. 4. 08:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem tudom, én mindig is utáltam az ilyen vezetékneveket, például Kiss, Nagy, Kövér, Hosszú, Sovány, Zsíros, Kristály, Végh. Szerencsére nekem nem ilyen vezetéknevem van.


Szőke Zoltánból is hányszor űztek viccet, hogy amíg volt haja, addig barna színű volt, utána meg kopasz lett.

2022. aug. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem is értem ezen ki röhög 🤔

Alapvetően nagyon jó humorom van, de szerintem semmi vicces nincd abban h egy alacson emver vezetékneve Kiss (még csak eszembe se jutna bemutatkozásnál)

Azt hittem Fosh,Bugyi vsgy ilyesmi a vezetéknév.

Na mindegy.

Ha téged ennyire zavar, akkor változtasd meg.

Én egy Kiss-t biztos le nem cserélnék egy Gyimesire.

A keresztneveddel együtt jól cseng legalább?

2022. aug. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell a nevet viselni, ha téged zavar, válts nevet. 🙂

(Egyébként gondolj bele, ha Nagy vezetékneved lenne, sokkal furcsábban hatna a kisebb termethez.)

2022. aug. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%

Neked nagyon súlyos mentális problémáid vannak, ha ez zavar.

Én is azt hittem, mondjuk Mikorka Kálmán vagy Kandisz Nóra a neved, ezért menekülnél tőle.

És ha pont égimeszelő lennél? Akkor meg azon nyavalyoghatnál, mennyire nem illik hozzád. A házelnököt Kövér Lászlónak hívják, és kifejezetten vékony ember. Valaha volt egy kisgazda parlamenti képviselő, Zsíros Géza, szintén ilyen vékony ember volt.

2022. aug. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is Kiss vagyok és alacsony. Soha senki nem nevetett ki ezért, és soha nem volt emiatt rossz érzésem. Szerintem ne foglalkozz ilyen hülyeséggel.
2022. aug. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
85%
Azért változtatsz nevet, amiért akarsz. Én a második nevemet vetettem le, mert egyrészt utáltam azt a nevet, másrészt állandóan csak galibát okozott, hogy a létezéséről is elfeledkeztem, nem írtam rá hivatalos dokumentumra, stb. Ha bármi miatt szívesebben hordanál egy másik vezetéknevet, akkor tedd meg.
2022. aug. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Nem kell indokolni....
2022. aug. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én meg Nagy vagyok és úgy alacsony, férfiként… Ráadásul a család többi férfitagja az elég magas.


De annyira nem zavar, hogy emiatt nevet változtassak…


Az pl. jobban zavar benne, hogy túl gyakori, vagy hogy nem igazán illik a keresztnevemhez. A keresztnevem is csupán 4 betűs, egy önállósodott becenév (amiket sosem értettem, hogy miért adnak a szülők, amikor ha a teljes nevet anyakönyvezik, ugyanúgy lehetne becézni azon a becenéven). Én nem tudok magamon kívül mást akiknek ilyen rövid mindkét neve…

2022. aug. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ne mások véleménye alapján dönts.

A Gyimesi nagyon szép név. Ha neked úgy jó, csináld.

2022. aug. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

8: én ismertem Rés Pált.

Szerintem ez még rövidebb...

2022. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!