Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosak az érzéseim?

Jogosak az érzéseim?

Figyelt kérdés
Ma meghalt hosszú betegség után a Nagymamám, anyai ági. Nagyon szomorú vagyok miatta, nekem ez nagy trauma azért,mert sose veszítettem még el Nagyszülőt, és nagyon szeretem Őt. Mindenesetre anyával nem jó a kapcsolatunk többek között azért,mert sose vagyok neki elég jó. Gaslightingol engem, nem segít nekem lelkileg sose, nála mindenért én vagyok a hibás. Sokszor mondta: bár ne szült volna meg, költözzek el,stb. Az ország egyik legjobb egyetemén tanulok, és minden évben szerzek valami menő papírt,pl. nyelvvizsgát, hogy lássa, érek valamit, ám sose jó neki semmi. Segítek neki mindenben, a barátnői is megmondták neki,hogy legyen velem kedvesebb,mert nem oké, amit csinál. A mai napra visszatérve: miután megtudtam a hírt, nagyon szomorú lettem, és nagyon sokat sírtam azóta is. Anya mintha nem is érdekelné az egész, tökre mintha mi sem történt volna. Elhiszem, hogy vannak emberek,akik másképp dolgozzák fel ezt, azonban nem értem mégse, hogy anya részéről miért fontosabb most jelenleg az pl., hogy le legyen terítve a szőnyeg,meg hasonló dolgok: miért kell most minden azonnal, miért nem gyászolhatok egy kicsit. Telefonált a testvérével, és előttem ecsetelte neki,hogy nem segítek semmit neki,ez nagyon rosszul esett, mert úgy gondolom,ez nem így van. Igazából szívesen meghalnék én is, mert nehezen bírom őt Mama halálával és anélkül is. Nem tudom, tényleg ennyire értéktelen vagyok? Miért nem érdemlek egy kis időt,hogy megélhessem,hogy fáj? Anya egy könnycseppet nem ejtett Mamáért, a testvérével is mikor beszélt,leszidta őt, és mártírkodott, hogy neki sokkal nehezebb, mint másnak. Mit tegyek?

2022. aug. 19. 19:20
 1/6 anonim válasza:
100%
Keress olyanokat akik lelkilek támogatnak és azokkal próbáld megosztani a gyászt. Hátha segítenek továbblépni. Mellesleg anyukád elég toxikusnak tűnik, szerintem próbálj kiszakadni ebből. De ezek csak az én véleményeim
2022. aug. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Anyád egy pszichopata. Írtad, hogy egyetemre jársz. Add be a koliba a jelentkezést, mondd meg, hogy anyáddal rossz a kapcsolatod és nem látsz más kiutat. Aztán ne menj anyád közelébe csak félévente 1x pár órára.

A koliból is lehet menni dolgozni+ösztöndíj és minden bajod megoldódik.

2022. aug. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyébként is problémása kapcsolat, akkor nem lesz most jobb. A "bár ne szült volna meg" azt jelenti, beléd van kódolva, hogy sosem fogsz neki megfelelni, de azt is, hogy ez nem a Te hibád. Ezért ne is próbáld.


Nem csinálj semmit azért, hogy neki bizonyíts, mert úgyis kudarcra van ítélve. Keress embereket, akik tényleg támogatnak.

Jól haladsz az életben, de egy fontos dolgot talán még nem tanultál meg: le tudsz mondani. Bármiről. Akár édesanyádról is.


Ami a konkrét példát illeti, ismerős a helyzet: nekem sem felhőtlen a kapcsolatom édesanyámmal, ő is sokszor magyarázta úgy a dolgokat, hogy amit elérte vagy kevés, vagy nem is igazán az én érdemem.

Gimnazista koromban meghalt a nagyapám, az ő édesapja. Persze nem volt jó. Valamivel kapcsolatban pár hónappal később elmondtam, hogy nem tudtam foglalkozni vele, mert nehéz volt az elmúlt időszak. Erre visszakérdez: volt valami az iskolában? Na, innentől nem forszíroztam a lelkizést.

Nálunk az a különbség, hogy aztán értékolyan dolgok, hogy sokat változott, bár a tüske mindig megmaradt.

2022. aug. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen diplomákat is szereznél meg vagy akárhány nyelven is beszélnél, megfelelni sose fogsz neki, a megfelelési kényszert engedd el.

Kolesz lenne a legeslegjobb és érdeklődés mentén keress barátokat akik támogatnak, empatikusak, elfogadóak.

Kizárólag megfelelésből ne szerezz különféle képesítéseket, csak ha nagyon szereted amit csinálnál.

2022. aug. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávon az lenne a legjobb, ha megszakítanád vele a kapcsolatot. Nyilván nem most, mert ez egy elég nehéz helyzet érzelmileg az egész családnak, de idővel távolodj el tőle. Egy ilyen toxikus szülő az ember egész életére rányomja a bélyegét és mivel változni már nem fog, jobb, ha a saját érdekedben inkább te tartasz tőle távolságot. Az én anyám hasonló, én is kizártam az életemből és azóta sokkal jobb. Arra azért készülj, hogy durva érzelmi zsarolásokba fog belemenni, amikor már érzi, hogy nem olyan szoros a kapcsolat köztetek.
2022. aug. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szeritnem sem kéne vele ezek utan kapcsoaltba maradni.
2022. aug. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!