Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanult, művelt emberekből...

Tanult, művelt emberekből álló családban mennyire megy a sznobság, a prüdéria, a bonyolult szavak, nyakatekert kifejezések használata?

Figyelt kérdés
2022. okt. 18. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Nálunk a családban mindenki tanult ember, többségük többdiplomás. Anyám és apám elváltak, mostohaanyám és mostohaapám oldalán is ugyanez a helyzet.


Igazából nem vagyunk se prűdek, se sznobok. Nálunk otthon tájszólással beszélünk, volt helyett vót, nézd meg helyett nída, mögött helyett megett. Amint belép egy külsős személy (ez lehet akár szomszéd, akár barát), már átvált mindenki műveltesebbre. Igen, ilyenkor a nő helyett hölgyet használnak, emlegetik istent meg valami vallásos izékat, amikor valami jó dolog történik, meg nagyon mesterkélt lesz mindenki, főleg a nagyapám meg az anyám.

2022. okt. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk is így van. Megy a b+-olás, a g3cizés, a miaf4szozás ezerrel. Amint jönnek hozzánk, "Imáink meghallgattatásra találtak", "hölgy", "ifjú", és akkor tizenévesekre mondják, hogy "Kegyed mit sportol, fiatalember?", menjetek helyett "térjetek haza", meg ilyenek.

Utálom az ilyen embereket, akik megjátszák, hogy milyen kifinomultak, precízek, kimértek, műveltek, meg játszák a fejüket. Ez olyan, mint amikor az újgazdag arra veri magát, hogy hány peugeot van a garázsban.

2022. okt. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk semennyire, de láttam már olyan családot, ahol folyamatosan kellemetlenül érzi magát az ember, mert a szavak felét nem érti. Ha pedig megkérdezi, hogy ez meg az mit jelent, akkor néhány szemrehányó pillantás után... továbbra sem fogja megtudni, mert igazából ők sem tudják.
2022. okt. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Mit ertesz "nyakatekert kifejezes" alatt?
2022. okt. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem ettől függ.
2022. okt. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk szinte mindenki diplomás, de senki nem sznob, prűd, nem használunk bonyolult szavakaz, de gazdag szókinccsel, választékosan beszélünk. Remélem, ez nem sznobság. Barátnőm viszont olyan, hogy amikor csak lehet, akkor idegen szavakat használ, ami nekem a "halálom", ha van rá megfelelő magyar szó. Unokatestvéremék Salgótarjánban laknak, mérnökök, ha otthon vannak, "ízesen" beszélnek (nekem nagyon tetszik minden tájszólás), de munkahelyen, idegenekkel "átlagosan".
2022. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
A sznobok nem feltétlen gazdagok csak azt akarják mutatni.
2022. okt. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
A mi családunkban nem divat sem a csúnya beszéd, sem a nyakatekert sznob kifejezések használata. Az egyetlen kivétel én vagyok, én állandóan csúnyán beszélek és káromkodok, viszont tökéletesen tudok disztingválni.
2022. okt. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11%
Mi az a disztingválni? Milyen egy nyakatekert kifejezés. Bár a fene sem tudja tulajdonképpen.
2022. okt. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2022. okt. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!