Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láttam egy hirdetéstˇtudd...

Nyilas75 kérdése:

Láttam egy hirdetéstˇtudd megszármazásod,őseid eredetét.találd meg világban rokonaid"..címszavakkal.Szeretném elkészítetni a genetikai tesztet.Tanács?hogy melyik cég megbízható?Valaki elkészítette már ? vélemény?

Figyelt kérdés

2022. nov. 25. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Egyik sem reális, kb olyan eredményt kaphatsz, hogy X % közép-eurónai, Y % ázsiai, ...stb gént találtak, ennél pontosabbat nem, nem is lehetséges, mert nincs "magyar", "német", "japán", stb gén!

Másrészt ha több helyen megcsináltatod, nagyon eltérö eredményeket kapsz, emiatt sincs értelme.

Cserébe jó sok pénz kifizetsz lényegében semmiért.

2022. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Egyik sem megbízható, ez egy most divatos lehúzás. Amúgy semmiféle érdemleges infót nem kapsz.
2022. nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Családfa kutatással többet érsz.
2022. nov. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Azt nem mondanám, hogy nem megbízható, mert ami infót kapsz, az tényleg úgy van. De nem tudsz meg semmi olyat, amit eddig ne tudtál volna. Pl. Amerikában érthető a népszerűsége, mert ott sok ember már a nagyszüleiről sem nagyon tudja, honnan vándoroltak oda, vagy ahány felmenője volt, annyiféle helyről keveredtek össze. Itt nem sok értelme van, mert legfeljebb Európán belül innen-onnan vannak rokonai az átlag embernek, ennél pontosabb eredményt meg nem fog mutatni.
2022. nov. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy a pénzedre mennek, de elég rensdesen, hogy mit kapsz érte? Ezt senki sem garantálhatja.
2022. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
En a My Heritage DNS tesztet csinaltam meg. Eleg erdekes,egy ideig elszorakoztam vele. Amin kiakadtam, hogy 3% ban eszkimo ver is csörgedezik bennem. Mindig kapok e- mailt ha talalt közös DNS t valakivel. Pl: a lanyomat ( aki kb 1 1/2 evvel korabban csinalta meg), rögtön kidobta , hogy a lanyom. ( Ferfiaknal lehetnek meglepetesek :).Az en apam meg születesem elött lelepett, es az ö oldalarol is dobott ki egyezest.Manapsag mar nem követem annyira, igencsak tavoli rokonokat dob ki. Van havi elöfizetesre is lehetöseg, de mar nem emlekszem ra hogy ezert mit ad, de en csak bulibol csinaltattam meg.
2022. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Én a 23&me-t ajánlanám mert elég pontos eredményeket ad, és amúgy a DNS adatokat tartalmazó fájlt le tudod tölteni és feltölteni más szolgáltatók adatbázisába. A myheritage adatbázisába érdemes feltölteni mert ott nagyon sok magyar felhasználó van akikkel lehet DNS egyezésetek. Azt, hogy olyan nagyon sok pénzt kéne kifizetned érte nem tudom honnan szedik egyesek. Bár most az árfolyamok miatt annyira nem jön ki jól a forintra átszámított összeg, de nagyjából 20-40.000 között mozog egy teszt ára. Érdemes olyankor rendelni amikor akciós (pl. Black Friday). Szóval ez azért nem az a hú de elképesztő lehúzós összeg, rengeteg ember cigire vagy más káros szenvedélyre simán otthagy ennyit egy hónapban úgy hogy észre sem veszi. Egy átlag nyugati megrendelőnek meg az a 79 dollár kb. aprópénz. Ancestrynél volt egy projekt is, amiben ha részt vettél ingyen adták a tesztet. Nem tudom tart-e még.

Amúgy szerintem családfakutatással párhuzamosan érdemes csinálni, nagyon jól kiegészítik egymást. Nekem hasznos volt, még vannak mindenféle (ingyenes) eszközök amiknek a segítségével egyébként jobban ki lehet elemezni a DNS adataidat annál amit az oldal százalékos bontásban kihoz.

2022. nov. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:
100%
Myheritage tesztet kaptam ajándékba. A tesztet kifizető többi emberrel veti össze a rokonságodat. Ezt pontosan meg is teszi, nekem is rögtön kidobott olyan rokonokat, akiknek a létezéséről se tudtam, de ellenőrizve stimmeltek. Másrészt ugyanezért teljesen torz arányokat ad, alig van Magyarországi rokonom, mert itthon kevesen költenek ilyesmire. A környező országokból sokkal több találat van. Vannak hasznosabb funkciói is, pl plusz pénzért egészségügyi kockázatokat is mutat. Amit viszont nem bocsátok meg az oldalnak, hogy a felhasználók által bepötyögött családfákat csak akkor látod, ha előfizetsz - akkor is, ha te magad ott figyelsz rajta. Illetve a legminimálisabb adatokhoz - pl ki melyik településen él - is csak így férsz hozzá, így az oldalt semmire se tudod használni ha nem fizetsz elő, hiába vetted meg a legpuccosabb tesztcsomagot.
2022. nov. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!