Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek van/lenne vmi külön...

Akiknek van/lenne vmi külön örökségük pl. , és házasságban élnek, költötök közösen a vagyonból, vagy vésztartaléknak tartogatjátok/nátok?

Figyelt kérdés
Azok is írhatnak,akiknek nincs ilyen,csak elviekben is lehet beszélgetni.
2010. szept. 30. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Ha örökölnék valamit, és házas lennék, akkor megtartanám vésztartaléknak.

Bármikor történhet valami velem vagy a férjemmel...az örökség pedig ott lenne mentőövként.


Manapság sokan elválnak, így ha nálunk is ez lenne, akkor az örökségre (pl. ha az egy lakás lenne) tudnék támaszkodni.

2010. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elviekben lesz örökségünk a két tesómmal. De én nem ragaszkodom hozzá. Már megteremtettünk magunknak mindent a párommal, ami egy jó életszínvonalhoz kell. Igaz, hogy van hitelünk, de szerencsére eddig simán tudjuk fizetni a részleteket.

Ha kapnék is valamit, biztosan közös lenne, de szerintem befektetnénk, félretennénk a gyerekeinknek, vagy vészhelyzetre.

2010. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy mentem férjhez, hogy komoly örökségem volt.8 számjegyű.A férjemnek jól menő cégei voltak/vannak, neki sem volt kevesebb, mint nekem.Közösen építkeztünk, ugyanannyit adtam bele, mint Ő.A maradék le van kötve, a kamataiból szoktam a nyaralásokat, síeléseket, szórakozásokat pótolni.A férjem a hobbijait szintén a saját pénzéből finanszírozza, ezeken kívül minden közös.A kocsikat is közösen vettük, együtt tartjuk fenn, van egy kamasz fiunk, neki sem kicsik az igényei, szóval mi így oldottuk meg.
2010. szept. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
78%
Nekem ha örökségből származó pénzem lenne, azt biztos, hogy kötvénybe, biztosításba helyezném, hosszabb lejáratúba! Annak több előnye is van: nincs kamatadó, vannak viszont beépített szolgáltatások, illetve mivel baj esetére kedvezményezetteket nevezhetek meg, így erről legalább "végrendelkezem", ami nem képezi a hagyaték tárgyát!!! És ez fontos, hisz azért nem szeretnék senki számára esetleg mondjuk illetékfizetési gondot hagyni (hagyatéki tárgyalás mizéria) ...egy kicsit eltértem a kérdéstől, de csak azért, mert igyekeztem megindokolni a tanácsom létjogosultságát :)
2010. szept. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kifizetném a hitelek egy részét!
2010. szept. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!