Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját gyereked születése után...

Saját gyereked születése után hogyan viszonyultál a mostohagyerekeidhez?

Figyelt kérdés
2022. dec. 9. 06:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
A mostohaanyám kezdettől fogva utált, szóval nem volt nagy változás :(
2022. dec. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Anyának lett egy közös gyermeke az új párjával, 16 éves voltam ilyenkor, öcsém 12. Miután megszületett “féltestvérünk”, csak jobb lett a kapcsolatunk a nevelő apánkkal, azóta pedig mégjobb. Előtte szörnyű volt, nem tudtuk elfogadni, hogy apánk helyébe lépett valaki.
2022. dec. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a mostohagyerek szempontjából beszélhetek: előtte is szar volt, de amikor megszületett a tesónk, ráadásul fiú lett, mi a semminél is kevesebbek lettünk a nevelőapám szemében. Max akkor vette észre a létezésünket, ha azt akarta hogy én meg a nővérem szolgáljuk ki a fiát.
2022. dec. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Ugyanúgy szeretem, mint előtte. Nekem fontos volt, hogy ne érezze kevesebbnek magát azért, mert lett közös gyerekünk az apjával.

Az anyja részéről elég rossz tapasztalata volt, mikor ott született tesó. A nevelőapja nagy különbséget tett közte és a húga közt, mi ezt nem szerettük volna.

Nagyon szerencsés vagyok, hogy jó a kapcsolatunk, fontos volt, hogy ez meg is maradjon.

2022. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Voltak dolgok, amiket saját gyerek előtt csak toleráltam, de utána már meg is értettem.
2022. dec. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Nekem nincs gyerekem, de olyan jó olvasni a 4-es válaszát. Jó h vannak ilyenek is.
2022. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem az én sztorim, de tanulságos. Apám barátja, aki a keresztapám. Amikor pár hónapos volt, az anyja felkötötte magát, szülés utáni depresszió. Az apja egyedül maradt vele, azonban amikor keresztapám kétéves volt, az apja megismerkedett egy nővel, akivel összeházasodtak. A nő keresztapámat mindig a sajátjaként szerette, úgy is, hogy később lett három lánya keresztapám apjától. Kereaztapám elmondása szerint a húgai sokat panaszkodtak gyerekként, hogy őket az anyjuk nem szereti annyira... Kereszrapám mostohaanyja (akit mindig is anyának szólított) két éve halt meg, keresztapám máig magánál hord róka egy képet.


Szóval jó példa is van.

2022. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%
Kérdés hogy miért van ott ha intézetis csak a pénz miatt akkor mit sem fog változni a sora, ha meg örökbefogadott akkkor talan ugynaugy szeretik tovább.
2022. dec. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
2 éves volt a kislányom mikor megismertem. 5 éves volt mikor megszületett a tesója. Semmi nem változott. A "nevelt" kislányomat is a sajátomnak tekintem, mindig ki is emelem, hogy ő is az enyém. Egyáltalán nem szeretem kevésbé mint a kicsit.
2022. dec. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es, van akinek másodrendű a gyereke mert lány, és a más gyerekét előrébb veszi csak mert fiú.
2022. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!