Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagynéném uszítani akar...

Nagynéném uszítani akar anyámék ellen. Mondjam el a szüleimnek, hogy mit mond?

Figyelt kérdés

Anyám testvére tipikusan az a nő, aki mindenkit elüldöz maga mellől, a férje is otthagyta nem véletlenül. Egy megkeseredett nőszemély, aki szeret kavarni.

2 évig nem beszéltünk vele, nem tartottuk vele semmilyen szinten a kapcsolatot, mert undorítóan viselkedett. Anyám pár hete kibékült vele, mert az utóbbi időben nagyon rá járt a rúd: kivették a méhét, és a térdét is műtötték. Így én vagy anyám járunk nekik segíteni, takarítunk meg ilyenek.

Amikor ketten vagyunk, akkor mond ám érdekes dolgokat. Alapból féltékeny vagyok a testvéremre, meg van közöttem és a szüleim között ellentét, mert az öcsémet védik mindig, mert ő a "kicsi", és vannak vitáink ebből. Ezt a nagynéném elég "ügyesen" használja. Pl.:

Azt mondta, hogy tőle sokszor kérdezték már, hogy A. jobban szereti M-ét, mint engemet, mert mindig csak az öcsémet teszik ki a Facebookra. És erre kényszeredetten azt mondja, hogy nem, pedig ő is érzi, hogy jobban szeretik az öcsémet. - csak ezzel az a baj, hogy én nem szeretem, hogyha kitesznek engem Facebookra bármilyen célból, míg az öcsém szeret szerepelni alapból meg Facebookon is. És ezt anyámék tiszteletbe tartják már.

Vagy amikor egyszer felutaztunk nagynénémékkel együtt Pestre, akkor megjött nekem, és egész végig a szobámba voltam és anyám nem volt mellettem, hanem lement az öcsémmel meg az unokatestvéreimmel. Azt is én mondtam, mert pihenni akartam, és azzal nekem nem lesz jobb, hogyha ott van mellettem, attól még ugyanúgy fájni fog a hasam meg a derekam. Adott egy fájdalomcsillapítót, aludtam, ennyi.


Na most pár hete volt a kibékülés, tegyem ezt tönkre? Mert ugyanúgy nem állt le, meg nem vett vissza az arcából, pedig csak mi maradtunk neki, még barátai sincsenek, és ilyenkor is a testvére ellen beszél.


2022. dec. 12. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Mit mond?

Leírtál 7 bekezdést, de egy rossz szót nem írtál a nagynénédről az állításon kívül. A példa amivel szemléltetni akartad kifejezetten pozitív!

2022. dec. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha olyan buta, hogy nem tanult az eddigiekből, én hagynám, hadd főjön a saját levében...nehogy már a családotok menjen rá az ő hül.eségére.
2022. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
1! "pedig ő is érzi, hogy jobban szeretik az öcsémet" nos ezt mondja a kérdezőnek a "kedves" nagynéni. Hát nem kifejezetten pozitív...
2022. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
3-as Értő olvasás? Azt mondta a nagynéni "kényszeredetten" a kérdező szerint, hogy nem.
2022. dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Pontosan, "kényszeredetten". Ez is a kavarás része. Az értő olvasás szerintem nálad gond.
2022. dec. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
5-ös A nem egy tény, a kényszeredettség egy feltételezés.
2022. dec. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%
Akkor először meg kéen bizonyosodni rola
2022. dec. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Ember, értsd már az olvasott szöveget! A beszélgetés valahogy így hangzott

- "Mindig kérdezi tőlem a sarki boltba dolgozó nő, tudod Irénnek hívják, hogy mi van veletek, satöbbi. És hát néha-néha bekérdez olyanokat, hogy mi van anyátokkal, meg a két gyerekkel, hogy most akkor megs a kivitelezés?

- "Mert hát mindig látom a Facebookon, hogy a fiát kirakja, meg megosztja állandóan, hogy a fia volt matekversenyen, meg családi nyaraláskor is csak hármójukról van kép, a lányát nem is posztolja. Pedig hallottam, hogy ő is jó tanuló. Most akkor Anita kivételezik a gyerekekkel?"

- Erre mondom neki kényszeredetten, hogy nem. Hát most mit mondjak erre? A testvéremet csak nem fogom negatív színben feltűntetni. "



Valahogy így hangzott az ő kitalált története, tehát másoknak mondja kényszeredetten, hogy nem.

2022. dec. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

8-as teljesen jól lefordította a dolgot.

Az ilyen szarkeverők, mint a nagynéni, még erre is figyelnek, igen, hogy ő jól jöjjön ki a dologból, és úgy mérgezzen, hogy közben ő "tiszta" marad (mármint annak, aki naiv, de ugye kérdező nem az, szerencsére).

Totál ugyanilyen szarkeverő nagynéném volt, egy éve halt meg. Jobb lett nélküle a világ.

Kérdező, szerintem finoman figyelmeztesd anyukádat, valahogy így: "Kati nem sokat változott, úgy látszik, semmiből sem tanul, vigyázz vele azért." Ebből anyud már érteni fog.

2022. dec. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!