Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bajban tényleg csak magára...

Bajban tényleg csak magára számíthat az ember? Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Az ovis gyerekem rosszul volt. Hívtam a volt férjem, hogy jöjjön el és vigyük el a sürgősségire. Természetesen kitalált mindent. Hogy sok a munkája, amúgy sincs műszaki a kocsin, holott minden nap azzal jár dolgozni. Nem is tudom mit vártam tőle, soha nem törődött a gyerekekkel. Gyerektartást sem fizet, holott tudja, hogy a kisebbik gyerek nagyon beteges és havi szinten sokba kerül a gyógyszer. Végül mentő vitt be minket. Azóta sem érdeklődött, hogy mi van a gyerekkel.

A másik pedig a testvérem. Hívtam másnap, hogy kórházban vagyunk, ő abban a városban lakik. Mondta, hogy délután bejön. Nem jött. Pár nap múlva hívtam, hogy kiengedtek minket, a telefont sem vette fel, több mint 24 óra múlva sem hívott vissza. Én hívtam ismét, hogy már itthon vagyunk. Akkor is a felesége vette fel, ő a háttérben beszélt. Hozzáteszem én sokat segítettem nekik anno, és mindig olyan örömmel jönnek hozzánk, én azt hittem jóban vagyunk.

A volt férjemet sem hagytam soha cserben, ő is évekkel ezelőtt kórházban volt, végig mellette voltam. 1 éve ugyanez volt, akkor sem érdekelte a gyere, hogy kórházban van.

Tesómra számítottam volna. Így 40 km utaztam a gyerekkel vonattal, majd 1 órát várni kellett a buszra.

Úgy érzem mindenki cserben hagyott.


2023. jan. 1. 21:25
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
A volt férjem úgysem hozott volna haza, ha arra sem volt képes, hogy bevigyen, így fel sem hívtam.
2023. jan. 1. 21:28
 2/43 anonim ***** válasza:
83%
Érthető, ha rosszul esett, de valóban csak magára számítson az ember. Ha valaki mégis segít, az szinte csak a véletlen műve. Te viszont talán túlságosan sokat vársz az emberektől. A gyerektartási ügyet viszont próbáld meg ügyvéden keresztül intézni.
2023. jan. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
23%
Az ilyeneknek szokott azért előzménye lenni...
2023. jan. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
62%
Szomorú, de sokszor így van. Legközelebb a tesód feleségét hívd, ha ö szól a férjének, akkor fog menni érted. De csak azért fog, hogy a feleségének megfeleljen.
2023. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Én segítettem rajtuk amikor sz@rban voltak. A volt férjemben mondjuk nem csalódtam, pont ezért hagytam el.
2023. jan. 1. 21:40
 6/43 anonim ***** válasza:
91%
Megértelek, én is azokban csalódtam eddig a legnagyobbat, akiknek a segítségére - emberi, érzelmi szempontból - számítottam volna. Pl. szintén az exférjemre, gondoltam naivan, hogy csak számítanak neki a gyerekei, de megtapasztaltam, hogy minden előbbrevaló neki a saját gyerekeinél. Vagy az exférjem húgáék, akiknek nemegyszer segítettem, aztán azon felül, hogy cserben hagyott, még szépen hátba is támadott. Viszont több olyan embertől is kaptam segítséget, akiktől nem számítottam rá egyáltalán, amin nagyon meg is lepődtem/meghatódtam.
2023. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Idegenektől én is kaptam már segítséget. De tőlem bárki kér valamit, és ha tudok akkor segítek. Lehet én vagyok túl hülye.
2023. jan. 1. 21:45
 8/43 anonim ***** válasza:
87%
Kettes, szerinted mi az a túl sok, amit a kérdező elvár?
2023. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
legközelebb nem segitesz nekik ezek után
2023. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Ha csak sima járóbeteg szakrendelésre megyünk, akkor nem kérek segítséget. Még lesz neki a közeljövőben 3. De most nagyon rossz állapotban volt, nem a semmiért vitte el a mentő. Örültem neki, hogy a vonatig el tudott jönni, cipelni sem tudtam, mivel volt nálunk egy nagy táska.
2023. jan. 1. 21:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!