Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám leforrázott a forró...

Anyukám leforrázott a forró levessel, az arcomon és a nyakamon biztosan meg fog látszódni. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Elkövettem azt a hibát, hogy ebédnél a nevelőapám pártjára álltam, erre szó szót követett, lek*rvázott az anyám, erre én mondtam neki, hogy nagyon gyorsan vonja ezt vissza és felé dobtam egy darab csemegeuborkát az asztalról. Ő erre a forró húslevessel tele tányérjából mind rám öntötte az egészet! Most nagyon piros az arcom és a nyakam, biztos, hogy nyoma marad... Utána elkezdte tépni a hajam, én meg csak sírtam és talán arrébb löktem, kiabáltam, hogy hagyja abba...

Nagyon hirtelen haragú, sosem tudta kordában tartani az indulatait... Most itt üldögélek a szobámban és bőgök. Nagyon csúnya az arcom. Nem tudok kórházba menni.

21/L


2010. okt. 3. 13:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
ha semmiképp sem tudsz kórházba menni, akkor tegyél rá hideget, nyugtasd valamivel a bőrt.
2010. okt. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
66%
Elvileg van erre valamilyen krém vagy valami de ezt mindenképpen MOST kell valamivel kezelned mert ha most nem teszed akkor megfog maradni a nyoma viszont ha most cisnálsz vele valamit akkor akár el is tüntetheted.. amugy meg ezért kéne szólnod valakinek, mert ez nem normális, hogy az anyukád ezt csinálja veled (asszem a gyermek védelmiseknek vagy kiknek kell ilyenkor szólni),de ezt semmiképpen nem hagyhatod, hogy csakúgy bántson, lehet, hogy hirtelen haragú, de ezt akkor sem szabadna hagynod neki..sajnálom :( kitartás
2010. okt. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező azonal irány a korház nem foglakoz vele hogy , nézzel ki igy még esélyed van arra hogy szépen rendbe hozzák az arcodat és a korházba őszintén meséljél el mindent remélem anyád megkapja méltó büntetését nmert remélem tistztába vagy vele hogy mit követet el. és a helyedben én meg szakitánák vele minden féle kapcsolatot ez normális ember milyen anya az igen hogy saját lányát leribancoza meg forro levest önt rá egyszerüen képtelen vagyok elhinnmi hogy ilyen meg történhet Neked pedig kérdező kivánok sok nyugalmat mert szügséged lesz rá!
2010. okt. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
100%
Ez ma történt? Szerintem hideg folyóvizzel öblitsd pár percig, aztán menj sürgősen orvoshoz. Persze választanod kell, ha elmondod az orvosnak az igazat hivatalból feljelenti az anyádat, amit meg is érdemel. Vagy esetleg örökre megmarad az arcodon ennek a kellemes ebédnek az emléke.
2010. okt. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
48%
hálistennek ennek nincs akkora hőfoka mint mondjuk valami izzó tárgynak és mivel már ettetek, talán a leves sem volt olyan forró, hogy akkora égési sebet okozzon mintha leforráztad volna magad. mindenképpen hideg vizezd le és menj be az ügyeletre! nekem ilyenkor, mikor rámfröccsent valami meleg mindig felhólyagosodott egy picit, de utána nagyon szépen el is tűnt mikor meggyógyult. (nem úgy mint mikor vasalóval égetem meg magam:S) nagyon remélem hogy semmi nyoma nem marad:) nevelőapád nem csinált semmit? gyönyörű mondhatom, én ezekután tuti a fazékba nyomtam volna a nő fejét...
2010. okt. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Vannak jó krémek az égési sérülésekre, de hát tekintettel arra, hogy ma vasárnap van, nem biztos, hogy be tudod szerezni. Valahogy mindenképp lásson orvos, ha nem ma, akkor holnap.


Amúgy meg komolyan mondom, hogy ez nem normális dolog, ami nálatok megy. Anyukád leforráz, és még utána meg is tépi a hajad? Én biztos lépnék erre valamit, akár fel is jelenteném, hiába az anyám.

Mert azért persze lehet arra hivatkozni, hogy valaki hirtelen haragú, de kérdem én, ezt egy idegennel is megtenné, aki felbosszantja? Vagy ezt csak a közeli hozzátartozóknak tartogatja, akikről úgy sejti, hogy eltűrik neki?

2010. okt. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Hideg vizes borogatást tegyél az arcodra és a nyakadra!

Bepanthen,vagy esteleg pan the nol-t tegyél rá, ha van otthon!

Semmivel se kösd be hagyd hogy lélegezzen a böröd!

Így nem tudjuk megítélni látatlanba , hogy igényelsz-e orvosi segítséget,de ha nagyon ég, és levezik a böröd, akkor mindenképpen érdemes ellátogatni az ügyeletre, másnem egy tetanusz injekcióért,mert könnyen elfertözödhet a seb!

Hát figyelj nálunk is voltak veszekedések, de azt biztosan tudom, hogy forró levessel azért nem dobáloztunk!

Sokan irták itt már ma, hogy egy anyát nem illik , és nem szabad bántani, de ez azért nem semmi!

Forró levessel dobálni a gyereket gyönyörü dolog!

Követendö példa...

ha valóban csak arról van szó, hogy védted a nevelöapádat, és nem több, kvázi nem voltál túl tiszteletlen akkor öszinén sajnállak!

nap mint nap vannak olyan történetek, hogy vernek a szüleim,elhagytak, elzavartak,stb...

Most akkor el lehet döneteni, hogy ki a hibás az estetek többségébe.

Vagy a szülö vagy a gyerek.

2010. okt. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

"ha valóban csak arról van szó, hogy védted a nevelöapádat, és nem több, kvázi nem voltál túl tiszteletlen akkor öszinén sajnállak!"


Nem tudok elképzelni olyan szituációt, amikor a saját gyerekem megérdemelné a leforrázást.


Hideg víz. Ne jegeld. És szerintem menj el dokihoz.

23/L

2010. okt. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

A külsérelmi nyomokat hideg vizes borogatással tudod ellátni. Mehetsz vetetni látleletet is, és feljelentgethetetd a szüleidet, de

1. 21 évesen még otthon laksz

2. te kezdted a kajával dobálózást.

Kórházba pedig TUDSZ menni. Pl. úgy, hogy mentőt hívsz, vagy felülsz a buszra, vonatra, satöbbire. Ez itt a 21. századi Európa.

Egyébként anyád megérdemelné, ha te is úgy istenesen megtépnéd a haját, aztán mondjuk elköltöznál otthonról. Pl.

2010. okt. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Hát ti nem vagytok normálisak. Uborkával dobálod az anyád? Ő pedig leforráz téged levessel? Komolyan mondom, a 9 éves unokahúgom okosabb nálatok, mert ő tudja, hogy az étellel nem játszunk (és nem is dobálunk vele másokat semmilyen esetben sem).


Amúgy menj orvoshoz, hogy ne maradjon nyoma. Szállj fel a buszra vagy kérd meg egy haverod, hogy vigyen el a kórházba. Legyél kreatív. Ha máshogy nem tudsz eljutni kórházba, hívd a mentőket és ők bevisznek. Ott lekezelik az arcodat és nem marad nyoma. Sok sikert.

És nem bántásból mondom, de anyukád is meg te is nyugodtan elsétálhattok pszichológushoz. Rátok férne.

2010. okt. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!