Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg az anyámmal,...

Hogy értessem meg az anyámmal, hogy nem fogok az eredeti szakmámban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Elvégeztem azt a szakot, amit félig-meddig az anyám választott nekem. Azt mondta, nem érdekli, mennyit csúszok, kifizeti, de végezzem el, ha már elkezdtem. Jogi egyetemről van szó… Aki jártas ebben, tudja, hogy a végigszenvedett 5 (6-7) év után sem könnyebb sokkal, mert ügyvédjelöltként nagyon sokan a minimálbér alatt keresnek, átlag napi 10 óra munkával és hatalmas felelősséggel. Mikor végeztem, jelentkeztem pár irodához, 200-220 ezres fizetések voltak a legmagasabb ajánlatok, de korábbi évfolyamtársak jártak úgy, hogy fizetési ajánlatot sem kaptak, mert hogy “tanulni mennének oda, vagy meggazdagodni”. Nyilván szakvizsga után jobb a helyzet, de az +3 év, újabb rengeteg tanulás, nekem meg már hányingerem volt, ha csak a Ptk. eszembe jutott, nem tudtam volna elképzelni magam azon a pályán.


Ismerős által kaptam egy teljesen más területen állást, 435 ezer forint a nettóm jelenleg, mellé még kapok cafeteriát is. Az állás home office. A napi munkámat általában 3-4 óra alatt elvégzem, és utána szabad az egész délutánom. Nem stresszes egyáltalán, vasárnap nem érzem azt, hogy “jaj megint mindjárt hétfő”. Van, akiknek az egyetemi éveik a legjobbak, én azokat kis stresszgombócként töltöttem el. Most érzem igazán jól magam, hogy a magam ura vagyok, nem kell a szüleimtől pénzt kérnem, nincs bennem az egyetem miatti stressz. Az édesanyám viszont azzal traktál folyamatosan, hogy nem hiszi el, hogy nekem ez így jó és elég, mikor mennyit küzdöttem azért a diplomáért, mennyi tandíj lett kifizetve. De én már az első évben mondtam, hogy nem érdekel annyira az a vonal, mást szívesebben tanulnék. Ne, várjak még, majd a hatályos jog tetszeni fog. Nem tetszett, akkor már csúsztam is. De ne hagyjam abba, ha már elkezdtem, igenis csináljam végig. Befolyásolható voltam, féltem attól, hogy nem boldogulnék, ha “leveszi rólam a kezét”. Azért tanultam, mert muszáj volt, nem azért, mert érdekelt volna.

Nem innen akarok nyugdíjba menni, szeretnék tanulni olyat, ami tényleg érdekel. 25 vagyok, szóval elkésve nem érzem magam, de olyan szakra/képzésre szeretnék jelentkezni majd, amit örömmel tanulok. Még nem vagyok biztos benne, mi lenne ez, ezért muszájból nem akarok újabb vonalon elindulni, csak, hogy elmondhassam, tanulok és kezdek magammal valamit.



2023. jan. 22. 11:56
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
20%

"ügyvédjelöltként nagyon sokan a minimálbér alatt keresnek"


Jaj, ezek a városi legendák... Nem, nem keresnek minimálbér alatt.

Mondjuk ha jogi doktorként a gyk-n sírsz anyu miatt, akkor nagy jövőd a szakmában úgysem lesz volna. Néhány adásvétel és ennyi.

2023. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

Nem városi legenda. Tapasztalat + nem kevés ismerősöm is ugyanezzel szembesült, mikor munkát kezdett keresni. Ha van kapcsolatod, vagy bejutsz még gyakornokként egy-egy jobb helyre, könnyebb, persze. De nem az az átlagos, hogy olyan fizetést kapsz rögtön, amiből meg is tudsz élni. :)

De köszönöm szépen a személyeskedő válaszodat!

2023. jan. 22. 12:04
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy kijelented, hogy te nem fogsz abban a szakmában dolgozni. Aztán ha nem bírja felfogni, az nem a te bajod. Felnőtt ember vagy már.
2023. jan. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
30%

Úgy, hogy "anya, nem fogok az eredeti szakmámban elhelyezkedni".


Amíg te takarítod fel a saját piszkod magad után és te tartod a hátad a saját elhibázott döntésed miatt, szerintem nem igazán fogja érdekelni. Ha neki kell eltartania +2-3 évig, mert nem voltál képes minden segítsége ellenére normális döntést hozni a pályaválasztásoddal kapcsolatban annak idején, akkor meg érthető, hogy zavarja, mert gyakorlatilag vissza lett élve a jóindulatával.

2023. jan. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
20%
De, városi legenda. Még egy jelölt is egészen normális pénzt kap. Zalától Bp-ig több irodát és egyéni ügyvédet könyvelek, látom, mit fizetnek.
2023. jan. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
15%
Az ilyen kutyozós állásokkal azért vigyáznék, az, hogy egy helyen van protekciód, ezért jól keresel, nem tükrözi a valódi munkaerőpiaci értéked.
2023. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
12%
A helyedben megcsinálnám a jogi egyetemet a munka mellett. Nem kell feltétlenül ügyvédnek menni, nézz körül, hogy például politikai pályán hányan helyezkedtek el vele. De ennyi évet én már nem húznék le a wc-n.
2023. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Elmondtam már ezt neki, nem egyszer. Mégis minden alkalommal, ha találkozunk, felhozza. Karácsonykor is elkezdte, hogy reméli, azért januártól keresek egy rendes munkát, ahová be kell járjak.


Már az egyetem első évében váltani szerettem volna, nem volt szabad, mert hogy maradjak, hátha megtetszik, meg a hatályos részek már érdekesebbek lesznek. Másodévben szintén mondtam, hogy nem tetszik, nem érdekel. De, igenis csináljam végig, ha már elkezdtem. Ez lenne a segítség?

2023. jan. 22. 12:09
 9/47 anonim ***** válasza:
43%

"Ha van kapcsolatod, vagy bejutsz még gyakornokként egy-egy jobb helyre, könnyebb, persze."


De mucika, jelenleg te is csak emiatt keresel jól egy másik szakmában.

2023. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

" Még egy jelölt is egészen normális pénzt kap. "

Kinek mi a normális, és mennyi munkáért... Vannak ismerőseim, barátaim, akik jelöltként dolgoznak. Nem szeretik, mivel kevés pénz + rengeteg munka.

2023. jan. 22. 12:11
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!